lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
woda pod nogami kierowcy
Autor Wiadomość
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 15-12-2009, 00:00   woda pod nogami kierowcy

Poniewaz skonczylem auta które mialem umówione , przyszedł czas ( az 5 dni ) by zadbac o swoje Ventko , problem jest taki że zbiera mi się sporo wody pod nogami kierowcy - pada deszcz i nogi mam kałóży. Rozebrałem wszystko od srodka , zaniosłem do domu wygłuszenie i dywaniki by wyschły , i ... nie mam się do czego czepic :zły: podłoga igła stan , nawet przy tych gumkach zero korozji , podłóznica i łaczenie z podloga tak samo ideał nawet grama rdzy nie ma , powypychałem te gumki w podlodze wsio OK , tylko niepotrzebnie usuwałem ori konserwacje ... sprawdzilem podszybie - wyciagnąlem silnik wycieraczek , kompa - wyczyscilem i to samo co z podłoga prawie ideał - prawie bo jest troche korozji ale z prawej strony a nie z lewej , a z prawej jest sucho , sprawdzilem jak siedzi szyba przednia - także bez zastrzeżeń , wszystkie kanaliki odprowadzające wode drożne , wszystkie gumki uszczelniajace na podszybiu , na grodzi w bdb stanie i szczelne , kanaly szyberdachu drozne , sam szyber szczelny , a chole.. wody pełno , za duzo by było to z butów. Ma ktos jakis pomysł - jesli ktos trafi z odpowiedzia , wysylam poczta na podany adres piwko ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
dawid1989
Wymiatacz


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 158
Punkty: 6/4
Skąd: Mielec
Wysłany: 15-12-2009, 00:12   

A patrzyłeś na progi???może masz gdzieś dziurę i Ci się nią wlewa woda do środka,a że próg ma otwory techniczne to nimi może wylewać się na podłogę ;) Musisz gdzieś mieć nieszczelność . zobacz na łączeniu progu z podłogą lubi tam gnić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 15-12-2009, 00:16   

dawid1989, cała podłoga ideał , progi także , mialem jedna dziure to zaspawałem ją w lato i uszczelnilem , no kolejna sprawa w vencie masz tak to zrobione ze możesz nawet nie miec progów a woda i tak sie nie dostanie do środka , podloga w nim to taka jakby miska do której jest reszta przyspawana , wiec progi odpadają ;)

[ Dodano: 15-12-2009, 00:21 ]
co by jeszcze utrudnić zagadke , sprawdzałem jeszcze tunel w ktorym jest tłumik i przelacznik od skrzyni ( automat wiec nie ma lewarka) tam takze jest szczelnie i ideal stan - wrecz jak z fabryki , kolejna sprawa , sprawdzalem reka jak daleko jest wilgotno i ... woda jest tylko na wysokości 2-3 cm od podlogi czyli tyle co wkladka piaskowa i wytłumienie , wyżej jest już sucho wiec teoretycznie pdszybie i szyba odpada bo wtedy wymacał bym miejsce gdzie jest przeciek i bylo by to wyzej niz wspomniane 3cm.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 15-12-2009, 06:53   

@Maverick,masz szyberdach w tym samochodzie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2009, 08:57   

w Golfach 2 był kiedyś temat że nagrzewnice ciekły ;]
Może woda ci wpada do wentylatora dmuchawy i wypływa "na nogi" ?
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 15-12-2009, 10:08   

gola, mam szyberdach
Luk, nagrzewnice mam całą - niecieknącą , ja jako pierwszą sprawdziłem ;)
Luk napisał/a:
Może woda ci wpada do wentylatora dmuchawy i wypływa "na nogi" ?

wtedy by było mokro z obu stron a jest tylko u kierowcy , do tego mam filtr kabinowy który jest umieszczony w dość wysokiej ramce , która jest szczelna .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2009, 12:13   

kumpel miał jeszcze kiedyś motyw że spadł mu wężyk od spryskiwacza tylnej szyby, myślał że sie zatkał, pompował i pompował a w aucie peło płynu ;)
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 15-12-2009, 12:42   

meverick napisał/a:
...mam szyberdach...

sprawdz odprowadzenie wody od szyberdachu(weze),czy nie sa zatkane,badz dziurawe w ktoryms miejscu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2009, 13:15   

Wiam.
Z tą wodą problem jest taki ze zapewne nawet jak nie jezdzisz to sie zbiera.
Wiec na 100% vento było kiedys uszk lekko w podłuznice i na łączeniu jej z grodziówką zrobiła sie lekka szczelina ktora spływającą z podszybia wode wręcz zasysa i to jest cały problem.
Czasem tam na zewnątrz jest pasta ktora pękła i nie widac szczeliny, jesli od strony kierowcy to jest am serwo i tym bardziej nie widac.
Polecam odwin dywaniki do samej gory (bedą mokre - lub były przed wysuszeniem) i najlepiej jej z weza wode a ktos niech patrzy gdzie leci.
Obiecane piwko wypijcie po skutecznej naprawie.
Miałem ten sam problem z cc - identyczna zamotka, wyciąganie szyby uszczelnianie anteny suszenie tapicerek, wysysanie wody karcherem i w koncu taki pierdołek.
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 15-12-2009, 14:38   

Luk, w vento nie mam spryskiwaczy tylnej szyby ( sedan ) więc odpada ;)
gola napisał/a:
badz dziurawe w ktoryms miejscu
czy są drożne sprawdzałem ale nie pomyślałem o szczelności - dzisiaj sprawdze
mkautos napisał/a:
Wiec na 100% vento było kiedys uszk lekko w podłuznice i na łączeniu jej z grodziówką zrobiła sie lekka szczelina ktora spływającą z podszybia wode wręcz zasysa i to jest cały problem.
a możliwe bo problem chyba zaczął się od mojego małego "bum" (sarna) własnie strona kierowcy - także dzisiaj sprawdze , a piwko i tak wyśle jesli to jest to ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-12-2009, 15:21   

meverick, jak miałeś wszystko rozebrane i dostęp wzrokowy ,próbowałeś z laniem wody? zrobić sztuczny deszcz ,latareczka i szukać gdzie cieknie ;]
Cytat:
a piwko i tak wyśle jesli to jest to ;)
a ja dostanę? :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15-12-2009, 15:31   

sprawd zuczelke drzwi! ja w golfie 3 mialem to samo, a u góry lekko przeciekala woda, i efekt ten sam, ajk u Ciebie- woda na podlodze tylko w tym obszarze ;) Doszedłem do tego, gdy lal mi kumpel z węza, a ja szukalem pokolei... Nerwow co nie miara ;] uszczelka tylko lekko sparciala na odcinku 5cm i tak to sobie od samej góry leciało na podłoge...

Co by to nie było, sposów z węzem jest najlepszy- wysokim ciśnieniem walić w kazde mozliwe miejsce- byle zeby jechać od dolu auta do dachu, najpierw drzwi u progu, potem coraz wyzej, szyba przednia i dopiero szyber etc. ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 16-12-2009, 15:14   

no to chyba znalazłem wczoraj powód nieszczelności venta - 2 powody , pierwszy to gumka uszczelniajaca -zamykajaca otwor w podłodze , wkladajac je od nowa zaczałem się im przygladac i jedna była źle wciśnieta przez niemiaszków - dopuki konserwacja od spodu była szczelna to było OK , ale konserwacja w miejscach gumek u mnie juz była popekana więc woda lała się przez gumke, i kolejny powód to uszkodzona gumka uszczelniająca linke od otwierania maski na podszybiu - z zewnatrz niby była OK ale jak wczoraj chciałem ja oczyścic do konserwacji to się rozpadła :killer: znalazłem także małe pęknięcia konserwacji przy łaczeniu podłużnic z podłoga ( bardziej jest to efekt sztywnego zawieszenia niż stłuczki ) , więc oczyściłem ze starej konserwacji , sprawdziłem zgrzewy , tam gdzie był poczatek korozji oczyściłem , naniosłem bronox i dzisiaj lece podkład , masa i baranek ;]

mkautos, podaj na pw adres do wysyłki piwka , dzięki Twoim wskazówką przyjrzałem się łaczeniu podłużnic i zachamowałem rozwój korozji ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne