lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Spółdzielnia uczniowska-ktoś, coś wie?
Autor Wiadomość
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 07-12-2009, 22:30   Spółdzielnia uczniowska-ktoś, coś wie?

Witam! Mam pytanie do obeznanych.Czy orientuje się ktoś, czy istnieje w naszym kraju ruszenie dzialalnosci przez osobe uczącą się? pozostaly mi jeszcze prawie 2 lata szkoły(technikum). Prowadze cichy warsztat, powoli mysle nad legalizacją (na spokojnie, akurat po 2 latach byłoby wszystko gotowe).
Ktoś cos mi mówił o spółdzielni uczniowskiej, ktoś coś wie na ten temat? Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 08-12-2009, 08:31   

online napisał/a:
czy istnieje w naszym kraju ruszenie dzialalnosci przez osobe uczącą się
a co to ma wspólnego z biznesem? :) do przedszkola chodzisz? wtedy to interes na mamę zarejestruj . online, masz osiemnaście lat?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-12-2009, 08:39   

baqo napisał/a:
masz osiemnaście lat?



online napisał/a:
pozostaly mi jeszcze prawie 2 lata szkoły(technikum
z tego wynika, że nie ma 18-stu lat
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 08-12-2009, 08:47   

Cytat:
z tego wynika, że nie ma 18-stu lat
są tacy co gimnazjum kończą w tym wieku :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-12-2009, 09:35   

baqo napisał/a:
są tacy co gimnazjum kończą w tym wieku :) :) :)
no tak ale ale to są prymusy he he:P,
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Pejter
Wyjadacz


Wiek: 57
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 105
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 08-12-2009, 11:31   

Robiłem jakieś lakierowanie i mówię do chłopaka córki żeby popatrzył to się czegoś nauczy, wiecie co mi odpowiedział?
Nie dziękuję ja się będę uczył.
A ja nieuk durny myślałem że to też trzeba umieć. :) :)
_________________
Samochodzik, łudeczka, rowerek, ważne żeby był bajerek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-12-2009, 13:12   

Pejter napisał/a:
A ja nieuk durny myślałem że to też trzeba umieć. :) :)
no to ładnie Ci pojechał :P chłopak nie wie ile to wiedzy i umiejętności trzeba mieć...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 08-12-2009, 14:18   Re: Spółdzielnia uczniowska-ktoś, coś wie?

online napisał/a:
Witam! Mam pytanie do obeznanych.Czy orientuje się ktoś, czy istnieje w naszym kraju ruszenie dzialalnosci przez osobe uczącą się? pozostaly mi jeszcze prawie 2 lata szkoły(technikum). Prowadze cichy warsztat, powoli mysle nad legalizacją (na spokojnie, akurat po 2 latach byłoby wszystko gotowe).
Ktoś cos mi mówił o spółdzielni uczniowskiej, ktoś coś wie na ten temat? Pozdrawiam.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 lat rodzice będą mogli Cię firmować/Póżniej darowizna/.Jeżeli ukończyłeś,nie widzę przeszkód,jeszcze możesz ubiegać się o bezzwrotne pożyczki.Na Naszym forum w kwestiach prawnych najlepiej zorientowany jest kolega @Projekter/tak myślę,i mam nadzieję,że nie wkręciłem Go/.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 08-12-2009, 14:21   

No-limit, Cos wiecej na temat tych porzyczek tez sie jeszcze ucze po skonczeniu szkoly planuje otworzyc jakas mala bude
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-12-2009, 16:02   

Dziwny temat :O ... i nie bardzo wiem co ci tu doradzić ? Zasadniczo musisz być pełnoletni bo nic na poważnie nie załatwisz. Można na rodzica ... tylko czy ich sytuacja na to pozwala ? Czy nie pracują Czy nie mają kilku lat do emerytury ? Czy w ogóle chcą z tobą wchodzić w interesy ?

Dopóki nie zaciągniesz zobowiązań na rodziców, nie kupisz jakiejś nieruchomości, lub czegoś co wymaga kilkuletniej amortyzacji księgowej to w zasadzie tata może otworzyć ci działalność, a ty sobie w niej pracuj na czarno ... bo oficjalnie zatrudnić niepełnoletniego pracownika to kłopot jak chol...a. Jak skończysz 18 lat sam otworzysz działalność, a tata ją zamknie - bez konieczności przenoszenia czegokolowiek formalno prawnie . Oczywiście oficjalnie powinien sprzedać majątek firmy na FV VAT, a ty to powinieneś kupić. On płaci podatek ty odpisujesz ( w koszty ). Ale w rodzinie i to najbliższej raczej nikt tego nie robi ... choć to niezgodne z prawem podatkowym i ustawie o vat. :nono: Lepiej jednak zaczekaj ... skończ szkołę żeby się nie okazało, że kasa przesłoni ci widok i zamiast się uczyć zaczniesz malować jeden samochód po drugim.

Wiem coś o tym bo nie wiele brakowało żebym ja nie skończył szkoły jak poszedłem do pracy na pół etatu i zacząłem zarabiać spore pieniądze. Nie było już czasu na naukę ... i pewnie dziś zamiast projektować warsztaty bym je sprzątał po każdym lakierowaniu.

Skończ szkołę i ucz się lakierować skoro Cię to interesuje i bawi. Masz czas na wiążące decyzje życiowe. Najpierw matura :nono:

Kurde ! - Już gadam ja stary CAP :czytaj to!!:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-12-2009, 20:00   

jestem pelnoletni, pozostały mi niecale dwa lata technikum-do konca trzecia i czwarta klasa-maturalna.

problem w tym, ze ja dziennie robie samochody, jeden po drugim i chodzi mi tu wlasnie o jakies inf. na ten temat pozyczek i ogolnych ulatwiem dla takich jak ja? bo wlaśnie ktoś mi nagadal na ten temat, ze kiedys coś tam, coś tam...

rodzice na emeryturze, wiele lat własna dzialalnosc.

niestety widze ze nikt nic nie wie ;) a szkoda... a moze komus obilo się cos o uszy i wiecie, gdzie moge uderzyc, do jakiej instytucji, by sie czegos dowiedzieć?

[ Dodano: 08-12-2009, 20:04 ]
wiem, ze mnie bedziecie ignorowac, ale po prostu zacząłem juz od jakiegos czasu myslec przyszlosciowo... mam spory juz warsztat i wyposazenie, co najwazniejsze spory wachlarz umiejetnosci i wiele zlecen. jest dochód, ale chciałbym to wszystko usprawnic, legaln biznes, zbyt duzo do stracenia, gdy ide na latwizne ;]

kurcze najbardziej interesuja mnie te pozyczki, nie chodzi mi tu o bezzwrotnosc, a ulgi zwiazane z czasem kredytacji i ew. opoznieniem miedzy pobraniem takowej gotowki, a rozpoczeciem jej splaty, etc...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 08-12-2009, 21:18   

moze to nie spoldzielnia uczniowska, tylko inkubatory przedsiebiorczosci.

tu masz jakis adres http://www.inkubatory.pl/

pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 09-12-2009, 14:54   

online napisał/a:
widze ze nikt nic nie wie ;) a szkoda... a moze komus obilo się cos o uszy i wiecie, gdzie moge uderzyc, do jakiej instytucji, by sie czegos dowiedzieć?
wiem, ze mnie bedziecie ignorowac, .

Bzdura! Nikt Cie nie ignoruje!po prostu sam musisz się wysilić i poszukać organizacji,które zajmują się dofinansowaniem małych,rzemieślniczych przedsiewzięć i dać czas userom na odpowiedż ;] .
Np.: http://www.bierzdotacje.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 10-12-2009, 00:34   

online napisał/a:
: 08-12-2009, 20:04 ]
wiem, ze mnie bedziecie ignorowac, ale po prostu zacząłem juz od jakiegos czasu myslec przyszlosciowo... mam spory juz warsztat i wyposazenie, co najwazniejsze spory wachlarz umiejetnosci i wiele zlecen. jest dochód, ale chciałbym to wszystko usprawnic, legaln biznes, zbyt duzo do stracenia, gdy ide na latwizne

No z tym wachlarzem to bym nie był taki pewny , bo jakie mozna miec doświadczenie w tym wieku. Na Twoim miejscu poszukał bym pracy w renomowanym warsztacie bo najważniesza jest praktyka -nie nauczysz się zawodu w szkole lub po przeczytaniu książki G> Sobierajskiej. A zarobione pieniądze przeznaczysz na zakup sprzętu popołudnia ja na Twoim miejscu przeznaczyl bym na dziewczyny i imprezy (coja w Twoim wieku robiłem i całe szczęście) bo pamiętaj życie jest krotkie a młodośc jeszcze krótsza. A napracowac jeszcze zdążysz się napewno. :)
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 10-12-2009, 07:54   

Chłopak jest na tym forum może niedługo,ale widać,że wie,co chce robić w życiu,i zna się na tym.Jeśli się nie mylę,to pamiętam takiego nastolatka z innego forum,który uczył starych wyjadaczy kłaść kameleon lub inny dziwny system,i jeśli się nie mylę,pojawiał się też na jeszcze starszym forum,gdzie dopiero zadawał podstawowe pytania.Zgadza się ,online?Nawet jeśli jestem w błędzie,to i tak pogratulować poukładanej głowy i jasno określonego celu w życiu w tak młodym wieku (17 lat ?)!!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 10-12-2009, 19:43   

@online Chyba coś ŹLE postawiłeś pytania w swojej sprawie ;) zacznij od początku nakreślać temat ... bo jak jesteś pełnoletni to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś otworzył działalność i sięgnął po dotacje czy wsparcie np z UP. Napisz co chcesz wiedzieć ? ... bo "Spółdzielnia Uczniowska" to brzmi jakoś jak z PRL :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10-12-2009, 20:16   

jacenty741 napisał/a:
Chłopak jest na tym forum może niedługo,ale widać,że wie,co chce robić w życiu,i zna się na tym.Jeśli się nie mylę,to pamiętam takiego nastolatka z innego forum,który uczył starych wyjadaczy kłaść kameleon lub inny dziwny system,i jeśli się nie mylę,pojawiał się też na jeszcze starszym forum,gdzie dopiero zadawał podstawowe pytania.Zgadza się ,online?Nawet jeśli jestem w błędzie,to i tak pogratulować poukładanej głowy i jasno określonego celu w życiu w tak młodym wieku (17 lat ?)!!!


To ja, dzięki ;)

Do sedna. Jestem osobą pełnoletnią, czy moge liczyć na jakieś dofinansowania? Gdzie moge uderzyc, po jakieś informacje? Czy dostane cokolwiek, jeśli się uczę- czyli nie jestem na bezrobotnym. Nic nie potrafie znaleźć na ten temat. Nip juz dawno mam :P (pytanie zmienilo troche kierunek, bo mnie juz nakierowaliscie co nie co, dziękuję).

A co do doswiadczenia, to nie ma tu zadnego renomowanego warsztatu, robilem w kilku miejscach, teraz to ja swiadcze tu najwiecej usług, jesli chodzi o czarna strefe. nie wierzycie, zapraszam. od 13 roku zycia wącham lakiery, od prawie 3 lat mam mnustwo roboty, naokrąglo i to o czyms swiadczy. ciągle sie czegoś czlowiek dowiaduje, ale za duzo zrobilem w swoim mlodocianym zyciu, zeby zadawac podstawowe pytania!

I nie bierzcie kazdego mlodego z punktu codziennego widzenia- ah pewnie w wieku 16 lat poszedl na zawodowke, tam cos grzebie przy szpachli na praktykach...
Dostaje zlecenia od firymy, ktora buduje repliki samochodów zabytkowych, dojezdzaja do mnie 20 km co tydzien przywoząc całe karoserie z laminatów ;] mogli wybrac wiele innych warsztatow. i nie biore za element marnych 150 zl!

Dlaczego to wszystko pisze? Bo ktoś pyta po co mi to? Bo planuje sie rozwijac. Teraz moge duzoi zaryzykowac, i teraz moge stracic. Na dziewczyny nie wydaje, jestem zareczony, mieszkam z kobietą.

Juz przysiadam do lektury, ktorą mi podaliscie, dzięki! :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 10-12-2009, 22:19   

online napisał/a:
Juz przysiadam do lektury, ktorą mi podaliscie, dzięki! :)

"Brzyd-Ula" :)Wiola: "Kto błądzi nie pyta? :) " ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 10-12-2009, 23:46   

online napisał/a:
dziewczyny nie wydaje, jestem zareczony, mieszkam z kobietą.

W tym wieku byc zaręczonym toż to samobójstwo ! !!! :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne