lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 14:29
Prace blacharskie a zabezpieczenie "tymczasowe na zime&
Autor Wiadomość
azydej
Użytkownik


Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 2
Wysłany: 04-12-2009, 23:49   Prace blacharskie a zabezpieczenie "tymczasowe na zime&

Witam

Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym sie ze Wszystkim serdecznie przywitać.

Więc do rzeczy. Posiadam Forda Transita - skrzyniowego. Z racji wieku pewne elementy blacharskie w samochodzie utleniły się ;-) Usunąłem palnikiem acetylenowo - tlenowym stopnie, progi wewnętrzne, zewnętrzne, nadkola wewn - zewn, ranty błotnika itp.
Wstawiłem nowe elementy całe lub wycinki z nowych reperaturek.
Zanim zacząłem czytać forum poszpachlowałem miejsca tego wymagające szpachlówką Uni Novol`a i pozniej zakupiłem podkład epoxy również Novol 2x 0,8L.

Z racji tego, że nie dam rady lakierować całego pojazdu od razu chcę tylko wstawione elementy pokryć ww. podkładem i tak to zostawić do wiosny/lata i wtedy zacząć lakierwoanie całości.

Czy mogę zostawić podkład epoxydowy i tak jeździć, czy może coś na niego nanieść ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 04-12-2009, 23:59   

azydej napisał/a:
Zanim zacząłem czytać forum poszpachlowałem miejsca tego wymagające szpachlówką Uni Novol`a i pozniej zakupiłem podkład epoxy również Novol 2x 0,8L.

Z racji tego, że nie dam rady lakierować całego pojazdu od razu chcę tylko wstawione elementy pokryć ww. podkładem i tak to zostawić do wiosny/lata i wtedy zacząć lakierwoanie całości.

Czy mogę zostawić podkład epoxydowy i tak jeździć, czy może coś na niego nanieść ?


lepiej bylo by najpierw dac epox a pozniej szpachle, ale skoro na wszystko dales epoxydowy i nie masz rzadnych miejsc z gola blacha to mozesz ta jezdzic

pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 05-12-2009, 09:42   

W nadkola i na podwozie walnij jeszcze baranka na te epox i do wiosny śmiało możesz jeździć. W niewidocznych miejscach gdzie zapewne nie szpachlowałeś spawó pokryj je masą uszczelnającą po to żeby woda nie wchodziła między spawy i od tych miejsc nie rdzewiało od nowa.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 05-12-2009, 09:50   

Ryba napisał/a:
W niewidocznych miejscach gdzie zapewne nie szpachlowałeś spawó pokryj je masą uszczelnającą po to żeby woda nie wchodziła między spawy i od tych miejsc nie rdzewiało od nowa.


najpierw zabezpiecz spawy np. minia a na to masa uszczelniajaca
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 05-12-2009, 10:54   

Jak pisał, że całość pociągnął epoksydem to mam na myśli, że na to ma dać masę.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 05-12-2009, 16:12   Re: Prace blacharskie a zabezpieczenie "tymczasowe na z

azydej napisał/a:
Witam

Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym sie ze Wszystkim serdecznie przywitać.

Więc do rzeczy. Posiadam Forda Transita - skrzyniowego. Z racji wieku pewne elementy blacharskie w samochodzie utleniły się ;-) Usunąłem palnikiem acetylenowo - tlenowym stopnie, progi wewnętrzne, zewnętrzne, nadkola wewn - zewn, ranty błotnika itp.
Wstawiłem nowe elementy całe lub wycinki z nowych reperaturek.
Zanim zacząłem czytać forum poszpachlowałem miejsca tego wymagające szpachlówką Uni Novol`a i pozniej zakupiłem podkład epoxy również Novol 2x 0,8L.

Z racji tego, że nie dam rady lakierować całego pojazdu od razu chcę tylko wstawione elementy pokryć ww. podkładem i tak to zostawić do wiosny/lata i wtedy zacząć lakierwoanie całości.

Czy mogę zostawić podkład epoxydowy i tak jeździć, czy może coś na niego nanieść ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Pokryj podkładem 2x m/m i jeżdzij nie kładż niczego więcej.Wiosną i tak będzesz musiał to przeszlifować i położyć swieza warstwę tego podkładu lub podkładu akrylowego wypełniającego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
azydej
Użytkownik


Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 2
Wysłany: 05-12-2009, 17:00   

Dziękuję każdemu z osobna za wskazówki :-)

Co do spodu to wiem co i jak. Wstępnie zaminiowałem wszystko, zrobie uszczelnienia masą i na to jeszcze raz dam minię i pozniej chlorokauczuk bo mam tego kilka puszek z dobrych zapasów z lat 80-tych .... a niby juz po terminie a maluje jak nowa :-))))

Zawsze wszelkie nowe konstrukcje stalowe (bramy, płoty itp.) odtłuszczałem wodą z ludwikiem, na to 2x czerwona tlenkowa ( bo mini ołowiowej juz dawno nie ma w sprzedaży) i na to raz a dobrze chlorokauczuk. Spokojnie 5 lat stoi bez żadnych niespodziakek... ale to tak nawiasem.


Z epoxydem mam zamiar jezdzić do wiosny. Wiosną całą szoferkę rozebrać. Wiadomo jak to w wołach roboczych, b. duzo jest zadrapań, wgniotków itp... ogolnie dużo miejsc z korozją - taką powierzchniową bez jakiś mega perforacji... całośc chcę oczyścić tarczą listkową - lamelką, całe auto w podkład epoxydowy... szpachla tam gdzie być musi, pozniej podkład wypałniający jakiś alrylowy i całość polakierować lakierem akrylowym - białym.

Jak źle myśle prosze prostować ;-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne