lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Progi - odpał lakier po myjce ciśnieniowej
Autor Wiadomość
PaTriarch
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: WWA
Wysłany: 09-09-2016, 10:39   Progi - odpał lakier po myjce ciśnieniowej

Witam,
posiadam BMW E30 1990, w którym był konserwowany spód samochodu jak i progi przez poprzedniego właściciela. Jakiś czas temu byłem na myjce ciśnieniowej no i niestety pod natłokiem piany nie zauważyłem, że przez duże ciśnienie zaczął mi odpadać lakier z progów. Aktualnie wygląda to nie ciekawie szczególnie, że idzie zima (fotki poniżej)





Nie jestem lakiernikiem, ba nawet nie jestem mechanikiem. Jednak jakieś tam pojęcie mam i chciałbym samodzielnie naprawić te progi. Garaż jakiś by się znalazł narzędzia jakieś też, a jak nie to nie ma problemu z kupnem czy pożyczeniem. Mam odnośnie tego kilka pytań, bo na necie bardzo dużo czytałem i oglądałem filmów na yt jednak wszędzie są różne zdania i nie wiem czego się "posłuchać"

1. Czy to pod moim lakierem to jest baranek ? Wnioskuje tak po czarnym kolorze.
2. Chciałbym zedrzeć stary lakier i położyć nowy + klar (wszystko szprajem, bo pistoletu do lakierowania nie mam - kompresor by się znalazł). Czy jest opcja zerwania go i nie naruszając zabezpieczenia ? (zapewne nie, ale warto spytać :D )
3. Jeśli zerwałbym wszystko do gołej blachy to jak wygląda ponowny proces zabezpieczenia i malowania ?
- epoksyd
- baranek
- Baza
- klar ?
4. Jakieś pomysły jak to DOBRZE naprawić i jakich (dokładnie z nazwy i producenta) środków użyć ? Niestety jak wspomniałem nie jestem lakiernikiem i nie znam się na takowych środkach
5. Naczytałem się dużo pozytywnych opinii o środku RSTOP APP czy użycie go razem z barankiem to dobry pomysł ?

Za wszystkie rady i pomoc będę dozgonnie wdzięczny :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 09-09-2016, 20:52   

To tak, pod lakierem masz baranka.Do rantu progu gdzie kończy się baranek, kleisz taśmę,bierzesz papier ścierny gradacja 150 kup sobie ze 2m.bierzące, na klocku korkowym układasz ten że docięty ładnie papierek i szlifujesz.Jak juz usuniesz ten stary lakier,odtłuść to porządnie benzyną ekstrakcyjną,oklej jeszcze raz do kantu osłoń jeszcze drzwi do połowy jakimiś gazetami.

Kup sobie jeszcze baranka w sprayu nie wiem czy puszka wystarczy,kup 2 na wszelki wypadek w kolorze czarnym,omaluj tym na dwie warstwy na stronę i na tym za poprzestań.Na pewno będziesz zadowolony ,pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek301
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 99
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 09-09-2016, 23:28   

Zapał masz ;] narzędzia możesz sobie pożyczyć to nie pozostaje nic innego jak zrobić samemu ;) tylko zacznij od usunięcia tego co już z chodzi a przede wszystkim rdzy, odtłuść wszystko zmywaczem sylikonowym daj r stop na na te miejsca których nie doczyścisz z rdzy odczekaj ze 2-3h i dalej epo podkład 2 warstwy na następny dzień baranek odczekaj aż Ci podeschnie i kolor kup sobie *akrylw kpl * jeśli to biały w mieszalni będą wiedzieć o co chodzi ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PaTriarch
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: WWA
Wysłany: 10-09-2016, 00:57   

Dzięki za odpowiedzi.
No zapał jakiś tam jest w końcu to mój samochodzik, o który staram się dbać najlepiej jak umiem, a takie progi nic dobrego nie wróżą :P

Dobra to mniej więcej już wiem jak to zrobić. Kwestia jeszcze tylko tego baranka. Bo każdy mówi baranek, ale czy macie jakiegoś sprawdzonego, dobrej firmy, który na 100% będzie działać ? W tym momencie koszta zakupu tych środków się (raczej) nie liczą. Ma być zrobione porządnie i na najlepszych środkach - nie uznaję kompromisów, jak robić to używać do tego najlepszych rzeczy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 10-09-2016, 09:47   

Polecam Produkt z APP w szczególności baranka ajak chcesz jeszcze lepiej to już pionierzy konserwacji Dinitron,Shika,Wurth.

Skoro piszesz że ma być porządnie usuń papierem sciernym to co ma być usunięte,podjedź do zaprzyjaźnione warsztatu powiedz o co ci chodzi,że na rdze epoksyd itd.jak przygotujesz nie powinni wżiąść od ciebie więcej niż 250zł.od 2 str.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 10-09-2016, 13:48   

PaTriarch napisał/a:
W tym momencie koszta zakupu tych środków się (raczej) nie liczą. Ma być zrobione porządnie i na najlepszych środkach - nie uznaję kompromisów, jak robić to używać do tego najlepszych rzeczy.
jak ma być do dobrze zrobione to oddaj do lakiernika bo naprawa sprajem z założenia na starcie jest to zło technologiczne!!! koledzy Ci źle podpowiadają bo chyba z profesjonalnym lakiernictwem mają mało wspólnego. Nie, że chodzę z zadartym nosem i wszystko wiem bo tak nie jest ale na boga SPRAY????
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrek301
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 99
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 10-09-2016, 13:59   

kalbi nie mierz wszystkich jedną miarą. nikt nie jest doskonały ale i nie każdy piszę głupoty
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PaTriarch
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: WWA
Wysłany: 10-09-2016, 14:19   

Wiem, że szpraj to nie jest najlepsza opcja, ale właśnie przy swoim samochodzie staram się robić samodzielnie. Kompresor w sumie mam ale wątpie by 60L i 8barów do czegoś się nadał, a aż tak bogaty nie jestem by wysać chore pieniądze na kompresor, który użyje raz. Dlatego podjąłem decyzje o robieniu tak a nie inaczej.

Kolejnym powodem naprawy tak a nie u lakiernika jest to, że i tak zbieram na zmiane i poprawki lakiernicze i tak. Dlatego chcę to zrobić porządnie by przynajmniej do przyszłego lata wytrzymało, a przynajmniej na 100% by przeżył zime.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-09-2016, 13:34   

piotrek301 napisał/a:
kalbi nie mierz wszystkich jedną miarą. nikt nie jest doskonały ale i nie każdy piszę głupoty
Ty akurat bzdur nie wypisałeś ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne