lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie felg samą bazą - czy można?
Autor Wiadomość
plastek
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 60
Skąd: Węgrów
Wysłany: 16-05-2016, 16:16   Malowanie felg samą bazą - czy można?

Witam wszystkich , klient zażyczył sobie felgi w kolorze złotym ale mają być matowe . Sama baza bez klaru daje taki efekt i wg mnie podobnie są malowane nowe felgi w takim kolorze - bardzo cienka warstwa ale dosyć mocna

Czy coś takiego zda egzamin na felgach? Felgi beda piaskowane i malowane x2 w podklad protect 330.

Kolejne pytanie. Jako że maluje sporo felg czasami trafiają się bardzo ladne felgi którym trzeba zmienić tylko kolor. Pytanie dotyczy tego czy np felgi malowane proszkowo , przytarte na wodę 400+ woda z ludwkiem malować mokro w mokro podkładem akrylowym? Maluje głownie poliuretanami które bardzo dobrze trzymają się "wszystkiego" ale mimo to praktycznie daje na kazde felgi podkład akrylowy m\m bardzo rzadki , pistolet Air gunsa 1.3 dysza , po 10minutach czekam. Pod bazę to wiadomo ze pasuje dać podkład bo czasami potrafi coś urosnać , zważyc się.

Dajcie znać czy podkład akrylowy jest wymagany na aluminium , przecierki i nne warstwy lakiernicze. Maluje akrylami , czasami baza . Głownie poliuretany białe lub czarne ( felgi typowo do motorsportu więc musi być mocno )

Pozdrawiam wszystkich!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-05-2016, 20:15   

Aluminium epoxyd->akrylowy inaczej bedzie lipna przyczepnosc, co do samej bazy to na baze poloz matowy klar, lub kup paste matujaca do klaru.
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
danuta11
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2016
Posty: 5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 19-05-2016, 12:27   

Dokładnie matujące tylko
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
somerek
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-05-2016, 20:23   

Z tego co się dzisiaj pytałem w firmie http://www.vonart.com.pl/, która zajmuje się profesjonalnie lakierowaniem i malowaniem proszkowym to bezpośrednio na aluminium nie ma dobrych farb tym bardziej w spreju (jeszcze nie spotkałem się z żadną dobrą farbą w spreju). Dlatego zleciłem malowanie alufelg proszkowo z farbą zawierającą cząsteczki żywicy, która tworzy warstwę ochroną i dzięki temu efekt utrzymuje się dłużej.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne