lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zgrzewarka Spotter
Autor Wiadomość
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 08-11-2009, 00:04   Zgrzewarka Spotter

Czy posiada ktoś coś takiego na warsztacie bo mam zamiar zainwestować i kupić takie użądzenie

Zastanawiam się nad tym

http://allegro.pl/item795...y_karoseri.html

Spotter zgrzewarka do naprawy karoserii o mocy 4500A Class

Jakie polecacie inne firmy
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-11-2009, 18:03   

Powiem Ci tak Maxiu, ja nigdy tym nie robiłem, widziałem tylko raz jak się tym robi i jak dla mnie to super sprawa. Tylko blacha musi byc dobrze oczyszczona bo inaczej nie będzie efektu. Jak naprawde masz sporo spawania typu progi, błotniki i dachy i bierzesz za to dobre pieniądze to kup sobie taką zgrzeware, napewno warto. Ale jak dzialasz w garazu po godzinach i bierzesz za to kase jak za garazowa robote to nie warto kupowac, wystarczy migomat. Przeciez klient nie może oczekiwac, że jak odda do mnie do garazu auto to bedzie miał zrobiony idealnie kazdy zgrzew zgrzewareczką a zapłaci za to 1/3 ceny jak by to robił w profi warsztacie. Nie chodzi mi o robienie popyliny klientowi ale spawareczką tez mozna ładnie zrobic, nie idealnie ale dobrze. Wiec po co wydawac tyle kasy na zgrzewarke.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 08-11-2009, 19:43   

ZIEMBA napisał/a:
... spawareczką tez mozna ładnie zrobic, nie idealnie ale dobrze. Wiec po co wydawac tyle kasy na zgrzewarke.

tak,tylko jezeli chodzi o wyciaganie wgniecen e miejscach trudno dostepnych,badz bez rozbierania jakichkolwiek tapicerek to tez inna bajka ;) .
Wiem ze mozna cyknac spawareczka i podciagnac,ale...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 08-11-2009, 19:44   

Po co wydawać? Zeby sie nie namęczyć ja np nie lubie robić migiem wstawiania błotników i wyciagania wgniecen młotkiem i jakimis łyżkami. Wole wydać ta kase i sie nie mordować. Kiedyś mi sie zwórci.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-11-2009, 19:54   

Aaaa, wy patrzycie na to jak na spotter a ja myślałem nad zgrzewarka. Taką do zgrzewania nowych błotników czy progów. Ale spotter też jest dobre urządzonko, nie kaleczy tak blachy jak spawarka, własciwie to wcale nie kaleczy blachy.

[ Dodano: 08-11-2009, 19:57 ]
Madmax, ale to na zdjęciu to jest tylko spotter czy też zgrzewarka? Bo jak dla mnie to tylko spotter.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 08-11-2009, 20:09   

ZIEMBA napisał/a:
ale to na zdjęciu to jest tylko spotter czy też zgrzewarka? Bo jak dla mnie to tylko spotter.
w opisie jest i zgrzewarka.


a może by tak tylko sam spoter??? przydałby się.hmm
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 08-11-2009, 21:02   

NO własnie pisze ze spoter zgrzewarka ale ja tez tam nie widze tych takich kleszczy do zgrzewania musze zadzwonić do nich i sie zapytać dokłądnie. Mi chodzi jednakowo o spoter i zgrzewarke bo wykonuje i wstawianie nowych elementów jak i klepanie a spotter to super spawa bo własnie nie przepala blachy jak zwykła spawarka.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 08-11-2009, 23:34   

madmax napisał/a:
NO własnie pisze ze spoter zgrzewarka ale ja tez tam nie widze tych takich kleszczy do zgrzewania musze zadzwonić do nich i sie zapytać dokłądnie. Mi chodzi jednakowo o spoter i zgrzewarke bo wykonuje i wstawianie nowych elementów jak i klepanie a spotter to super spawa bo własnie nie przepala blachy jak zwykła spawarka.


zgrzewarka zapene pisze dlatego ze mozna roznego rodzaju miedziane zeczy przygrzac tym do blachy , za ta cene napewno niebedzie kleszczy do zgrzewania
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne