lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Latarka do koloru lakieru i inspekcji
Autor Wiadomość
greg1987
Bywalec


Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 27
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-09-2015, 22:45   Latarka do koloru lakieru i inspekcji

Witam zastanawiam się nad zakupem 3M Sun Gun II. Chciałbym używać jej do inspekcji i do sprawdzania odcieni. Pytanie koledzy czego wy używacie ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-09-2015, 11:51   

Kilka razy używałem. Fajny sprzet jak najbardziej.
Czy się opłaca? Hmm sam nie wiem.
Troche oświetleniem sie bawiłem (w innych celach ;) ) i w sumie równie dobrze mozna pokombinowac z innym świałem imitującym dzienne, sloneczne. Cos co bedzie miec z 10 000lm, temperature ok 5000-5500K i tez robi robotę. I za 200-300 PLN nie za 400-500 USD
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
greg1987
Bywalec


Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 27
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-09-2015, 17:02   

Brzmi ciekawie. Możesz coś polecić ? Bo potrzebuję coś konkretnego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 09-09-2015, 21:26   

Cytat:
Brzmi ciekawie. Możesz coś polecić ? Bo potrzebuję coś konkretnego.


Może coś takiego:

http://professional.novol...OLOURMATCH.html
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
greg1987
Bywalec


Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 27
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-09-2015, 22:11   

Ile to cacko kosztuje ? Macie może jakieś jeszcze alternatywy ?


Komplet tych lamp co oferuje NOVOL 620.00 Euro

Scangrip MATCHPEN € 61.25

Scangrip MULTIMATCH € 373.75

Scangrip SUNMATCH € 161.25


Orientujesz się czy ta lampa także ukaże nam rysy ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 10-09-2015, 00:33   

jest kilka rodzajow oswietlenia np. fluorescencyjne, halogenowe, ledowe i powinno ono miec temperature naturalna czyli okolo 4000 K ~ 5000 K. nadaje sie wtedy do kontroli kolorow.
ponizej wartosci 4000K barwa swiatla jest zolto-czerwona a powyzej 5000K jest zielono-niebieska
do polerowania aut sprawdza sie barwa dzienna i ma ona ok 5500K.

na necie jest sporo lamp do auto detailingu, ktore nie zawsze nadaja sie do kontroli kolorow poniewaz ich barwa jest powyzej 5000K

Ale nic nie zastapi naturalnego swiatla dziennego do kontroli koloru jak i wczesniej wykonanego natrysku probnego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-09-2015, 09:01   

Dokladnie tak jak wyzej.
Z tym, że ja np mam ogormny problem z lakierami House Of Kolor. Żeby pokazać je klientowi, zrobić fotki trzeba odpowiednio go naświetlić a światlo w naszej polandii na dworzu często jest szaro-buro pochmurne.
Do naświetlania używam wiec często takich lamp jak w studiach fotograficznych mają. One osiagają ok 5000-5500K i sporo lumenów dają. Są zbliżone mocno do światła dziennego (z doświadczenia - dośc szybko sie wypalaja i traca moc).
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 10-09-2015, 09:12   

Zderzenie lakiernictwa z fotografia to jak zderzenie sztuki z magia, dlatego nie jest łatwo wyeksponować zalety hok'ów. Spróbuj moze z temperatura 6500K oraz jednym mocnym źrodłem światła. W aparacie ustawił bym oświetlenie dzienne, poniewaz fluoroscencyjne za zimne a zwykła żarówka za ciepłe.

Ale fotki i tak bym polecił robic w dzien i na zewnatrz :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
auto_tech
Stały Bywalec
auto_tech


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 64
Punkty: 1/1
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10-09-2015, 12:20   

Kolega, który jest fotografem pożyczył mi kiedyś ,,lampę do oświetlania", którą używa podczas robienia zdjęć. Naprawdę fajnie się to sprawdziło podczas polerowania, lakierowania, nie wiem jak do dobierania lakieru. Ale jest to mało poręczne, delikatne i cena najtańszego od około 1500 zł, tańsze od 3M, ale droższe od tego co oferuje Scangrip. Używałem Sunmatch-a trochę podczas szkolenia, fajna sprawa. Ma magnes, możesz ,,przykleić" do oglądanego elementu, poręczne no i cena niższa od 3M. Z dobieraniem koloru dopiero raczkuję, ale na szkoleniu z kolorystyki sprawdziło się, nie tylko w mojej opinii, ale też innych osób które już trochę działają przy dobieraniu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 10-09-2015, 15:39   

Ja mogę polecic ci 3m sun gun,ale z jednego powodu bym tego nie kupił nawet za 500zl.Bateria lipa i tyle.Więcej się ładuje niż swieci.Sprawdzisz parę odcieni i ładowanie.Nie warte tych pieniędzy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
greg1987
Bywalec


Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 27
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-09-2015, 21:37   

Ogólnie z dobieraniem koloru nie mam problemu. Pracuje w branży drukarskiej, naprawiam maszyny, tworzę profile ICC. Zastanawiałem się czy używacie takiego samego spektofotometru jak my np i1 pro 2. Ale raczej chyba są to inne urządzenia.


TeeM : Czy ten Scangrip MULTIMATCH nadaje się także do polerowania ? Czy polecisz coś innego ? W lampy fotograficzne nie chce się bawić.


3m sun gun jest dla mnie za drogi. Traktuję to jako hobby nie jako zarobek. Wiem że firma 3m to bardzo porządna maraka. Ale tutaj jednak decyduje cena.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 11-09-2015, 00:47   

Z opisu producenta wynika, ze na daje sie do kontroli kolorów jak i kontroli po polerowaniu. Nie miałem okazji pracować z tym urządzeniem ale wyglada bardzo ciekawie, szczegolnie ze ma wbudowana baterie i jest wodoszczelne. Mysle, ze urządzenie warte polecenia.

http://scangrip.com/product/146/508
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-09-2015, 07:55   

TeeM napisał/a:
Zderzenie lakiernictwa z fotografia to jak zderzenie sztuki z magia, dlatego nie jest łatwo wyeksponować zalety hok'ów. Spróbuj moze z temperatura 6500K oraz jednym mocnym źrodłem światła. W aparacie ustawił bym oświetlenie dzienne, poniewaz fluoroscencyjne za zimne a zwykła żarówka za ciepłe.

Ale fotki i tak bym polecił robic w dzien i na zewnatrz :)


Dzięki za sugestię. Wypróbuję.
Na sloneczku robię często zdjęcia ale w takich warunkach wychodzi problem z aparatem (każdym), nie ze światłem.
Przykłąd tutaj. Słaby bo slaby ale np tangerine kandy na srebrze (w sumie jak wiekszosc kandy na srebrze) nie idzie uchwycic. Pokazuje sie jakieśzłoto, którego nie ma, mieni się tak, że wszelakie auto-focusy się poddają i nie da sie złabać ani koloru ani głębii ani nawet ostrości ;) A robienie fotek w lekkim zacienieniu pokazuje 20% efektu ;)

https://www.youtube.com/watch?v=MHO3Gx77KeA

Tu przyklad felg Apple Red Kandy na srebrze. Też jakieś złoto (którego nie ma), brak głębi i ostrości. Z 200 fotek w przeróżnym oswietleniu, pod różnymi kątami robiłem żeby choć trochę to złapać :)



Nie jest to zbyt korzystne, gdyż te HOK co sie widzi w monitorze tak naprawde są słabiutkie z tymi co można zobaczyć na żywo :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 11-09-2015, 16:09   

zaden aparat nie zblizy sie nawet w jednej setnej do ludzkiego oka.
do trudnej forografi tylko lustrzanka i to dobra.
mam nadzieje, ze robisz foty bez wbudowanego flesza.
tylko swiatlo dzienne plus dobra lampa zewnetrzna o naturalnej barwie jak pisalem wyzej, ok 6500K
wylacz tez autofokusa i rob na manualu, podstawa to tez statyw i dluzszy czas naswietlania.
jak masz dobrego znajomego ,ktory zajmuje sie profesjonalna fotografia i ma sprzet to zapros go na grila i niech walnie pare fotek, tylko sesja przed grilem a nie po. hehe.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
greg1987
Bywalec


Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 27
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-09-2015, 10:16   

Colory Candy fajna sprawa. Laecz wygląda to tylko fajnie na autach amerykańskich, takie jest moje zdanie. Stare Citroeny, mercedesy, bmw itp wydaje mi się że będzie źle wyglądało. Ale lakiery super, tak jak DNA.

Właśnie zastanawiam się nad przenośną latarką : http://scangrip.com/product/146/509

Teraz pytanie czy nadaje się ona do polerowania.

TeeM : Co myślisz o tym modelu : http://scangrip.com/product/146/509


Chino : Masz bardzo ciekawe lakiery w ofercie. Będę mysiał chyba gitare przemalować :D Z tych lakierów fotoluminescencyjnych możesz zdobyć jeszcze jakieś inne kolory czy tylko te co masz w ofercie ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 12-09-2015, 20:05   

greg1987 napisał/a:
Teraz pytanie czy nadaje się ona do polerowania.


greg co nadaje sie do polerowania aut musisz poczytac sobie na forum o auto detailingu.
pytanie brzmi do czego jest Ci potrzebne oswietlenie, czy do polerowania czy do inspekcji po polerowaniu?

polerowanie: duzo swiatla, o barwie zblizonej do dziennego, kilka punktow oswietlena (najlepiej swiatlo dzienne uzupelnione swiatlem sztucznym)
inspekcja: swiatlo punktowe, zblizone do swiatla dziennego, nie musi byc wogole swiatla dziennego.

takie jest moje zdanie w tym temacie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-09-2015, 13:53   

Dzieki TeeM. Mam problemy z czasem ale jak znajde takowy to powalczę :)

greg1987 napisał/a:
Colory Candy fajna sprawa. Laecz wygląda to tylko fajnie na autach amerykańskich, takie jest moje zdanie.


Nie zgodzę się zupełnie. Oczywiście najwięcej tego idzie na amerykany i to takie nie nadające sie do codziennej jazdy i na customowe motocykle. Ale pasują do wszystkiego - dajesz ciut ciemniejsza bazę, lakier staje sie duzo bardziej stonowany i elegancki a nadal cholernie głęboki i załamujący ładnie.
Malujemy przeróżne samochody i robimy to tak żeby bylo ze smakiem. Mało kto ma odwagę malować swój samochód na pełnym customie jak klasyczne lowridery :)

Ale już nie gadajmy o HOK bo nie tego temat dotyczy. W razie pytań - atakowac mnie :)

Pzdr

10865752_779438412133718_7943079083944198948_o.jpg
Plik ściągnięto 123 raz(y) 50,78 KB

_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
greg1987
Bywalec


Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 27
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-09-2015, 23:09   

Zakupiłem sprzęciąr, działa jak działa. pokazuje rysy i to aż za nadto XD Przy odcieniach także jest bardzo przydatna. Porównywałem z 3M Sun Gun 2 którą wypożyczyłem od znajomego na 3 dni dłużej się nie dało. Różnice są niewielkie, za to cena już troszkę inna.


Co do fury na foto Chino piękny kolor i super wygląda. Może sobie kiedyś takie coś zafunduje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne