lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Założenie własnej dzialalnosci / blacharka mechanika .
Autor Wiadomość
Adi2210
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 13
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 16-08-2015, 16:19   Założenie własnej dzialalnosci / blacharka mechanika .

Witam wszystkich . Mam kilka pytan co do tego jak otworzyc własny warsztat krok po kroku.
Tak o mnie : blacharką zajmuje się od jakis 3 lat . Pierwsze 2 lata to praca w warsztacie blacharsko mechanicznym , czyli przygotowywałem elementy do lakierowania , montaż / demontaż , ogólnie wszystko prócz lakierowania . Zajmowałem się także mechaniką , wymiana zawieszeń , hamulców , rozrządy , wymiany uszczelek pod głowicą itp .
Od roku czasu robię blacharkę i mechanikę w własnym zakresie w własnym garażu , lecz to głównie są auta , motocykle a nawet ciągniki znajomych lub rodziny .
Chciałbym się jakoś zareklamować i zacząć z tego czerpać większe zyski .

Moje pierwsze pytanie brzmi , jak to jest z tymi dotacjami na rozpoczęcie działalności ,
- Gdzie mam sie udać żeby coś w tym kierunku ruszyć ?
-Jakie są stawiane wymagania aby uzyskać pieniądze ?
-Na co mogę je wydać ? Sprzęt to jasne, tylko że ja już wiekszość sprzętu mam , czy mogę pieniądze przeznaczyć na dobudowanie nowego budynku przeznaczonego na warsztat ?
-ile trwa proces załatwiania tych wszystkich formalności ?

Proszę o odpowiedzi jeśli wogóle komuś zechce się to przeczytać :D . Dziękuje i pozdrawiam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-08-2015, 21:21   

Adi2210, a może po wakacjach pojedziesz po Sejm i spalisz kilka opon ?

Chwilkę się zastanów nad swoim postem. Co to są za pytania ? Chcesz się dowiedzieć jak legalnie założyć warsztat blacharsko lakierniczy to ogrom informacji ... informacji tylko z moich postów i publikacji jakie masz z boku ekranu zaleją cię tak że bez dodatkowych wyjaśnień i tak tego nie poukładasz w jakąś spójną całość. To się mało komu udaje w pierwszym podejściu. Jednak Ty piszesz o jakiejś kasie za free. Dotacja kolego ... to jest dla tych którzy już prowadzą działalność kilka lub kilkanaście lat ... działalność legalną i maja za sobą bardzo dużo zapłaconych podatków. Dla innych to są jakieś skwarki z Pańskiego stołu ... takie tam na pistolet i waż do sprężonego powietrza. Za długo czekałeś. Cuda z UE już się skończyły.

Pomyśl lepiej jak sfinansować swojej marzenie z normalnie dostępnych źródeł a nie z bezzwrotnych datków bo te się już w zasadzie skończyły na tego typu działalność.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Adi2210
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 13
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 16-08-2015, 21:33   

Mam na myśli dofinansowania z Urzędu pracy na otwarcie działalności i z tego co wyczytałem dzisiaj jest możliwość wziąc takie pieniądze na start . Warunek że działalnośc utrzyma sie przez conajmniej 2 lata czyli są to płaty Zus a sprzęt zakupiony przechodzi na moją własność . zobacz na ten link : http://cenabiznesu.pl/-do...ci-gospodarczej i powiedz coś na ten temat .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-08-2015, 22:18   

Tak są takie fundusze dostępne co jakiś czas. To nie są dotacje z UE tylko bezzwrotne wsparcie z budżetu, dla bezrobotnych zakładających własną działalność. Mikro pieniądz na mikro działalność. Lepiej się zastanów czy chcesz je wydać na sprzęt blacharsko lakierniczy ?

Próg wejścia w tą branżę żeby zarabiać ... to dziesięć taki dotacji. Próg wejścia a nie jakiś super warsztat :nono:

Wszystkie inne informacje dostaniesz w terenowym Urzędzie Pracy.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Adi2210
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 13
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 17-08-2015, 15:55   

Jak już wcześniej zaznaczyłem mam już bardzo dużo sprZętu typu migomat, sprężarka, pistolety, klucze wszystkiego rodzaju z ktore dotychczas były mi potrzebne. Myślę o małym warsztacie gdzie pracował bym sam Max z jakimś pomocnikiem. Mam warsztat który wymaga delikatnych przeróbek. A Na przyszłość jest plan budowy większego warsztatu na który posiadam już działkę. Po prostu zacząć u siebie i powoli Budowa cos większego. A kolega pisze jak bym chciał otworzyć warsztat jak serwis vw i zakupić wszystkie narzędzia poczawszy od śrubokręta po najdroższy pistolet itp i miało by tu pracwać dziesięciu mechaników. Myślę że takie 15 tyś na start to bardzo dużo jak na niewielki warsztat.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 17-08-2015, 19:05   

Adi2210 napisał/a:
takie 15 tyś na start to bardzo dużo
tylko na co Ci to ma wystarczyc? :dziura:
Bez urazy ale jak wspomnial PROJEKTER, zapoznaj sie z trescią forum,artykułami.
Nie jestes pierwszym który tu chciał zrobic biznes w tej branży :nono:
Kilka kluczy,spawarka i pistolet to nie wszysko.Naprawde w ten interes trzeba sporo zainwestowac,zainwestowac sprzet dobry jakosciowo!Taki aby na siebie zarabiał a nie po 3miechach leżał w beczce na zlom,a Ty szedł po nastepne badziewie na bazar i tak w kolo macieju,bo wtedy braknie Ci zycia na zakonczenie inwestycji ;)
Tu nie ma na "poczatek" albo w to wchodzisz grubo albo lepiej daj sobie spokój.Idz do kogos na 8 godzin,a po pracy walnij fuche ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Adi2210
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 13
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 17-08-2015, 20:04   

powoli kompletuje sprzęt i nie jest to szajs z bazarku , nie wkładam w coś takiego pieniędzy .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 17-08-2015, 22:34   

W twoim przypadku to tylko wziac ta kase i cieszyc z tych narzedzi ktore sobie kupisz budynku tą kasa nie podratujesz .
Firme otwozysz ale szopy nie zalegalizujesz bo ci nawet te 15 kola nie wystarczy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-08-2015, 09:11   

Adi2210 napisał/a:
.... a kolega pisze jak bym chciał otworzyć warsztat jak serwis vw i zakupić wszystkie narzędzia poczawszy od śrubokręta po najdroższy pistolet itp i miało by tu pracwać dziesięciu mechaników. Myślę że takie 15 tyś na start to bardzo dużo jak na niewielki warsztat.


ASO VW to koszt budowy i wyposażenia od 20 milionów !

Adi2210 ta branża ma wysoki próg wejścia. Naprawdę masz takie marzenie żeby marznąć zimą i pocić się latem, w małej szopie, improwizując przy każdej naprawie i skrobiąc stare graty ?

To bardzo dobra i szczera rada .... idź do pracy na etat jako lakiernik blacharz, lub mechanik. Przy pracy na swoim nie ma większej kasy niż na etacie. Jest tylko możliwość zarobienia dużo większej kasy niż na etacie. Ale jak nie dasz sobie szansy na zarobienia dużych pieniędzy w krótkim czasie to otwieranie swojego warsztatu jest pętlą na szyje, a nie świetnym pomysłem.

Na swoim nie rozwiniesz wiedzy zawodowej i doświadczenia bo niby jak ? 7 dni szkolenia kogoś kto skończył szkołę to 5 lat pracy na swoim i gromadzenia doświadczeń z praktyki.
Chcesz być szefem własnej firmy usługowej czy robotnikiem w garażu ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Adi2210
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 13
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 20-08-2015, 18:21   

Rozwarzylem wszystko, I zaczynam pracę w dobrym serwisie jako blacharz, a po robocie zawsze znajdzie się fucha. Ale pieniądze się cały czas gromadzą na koncie i kiedyś przyjdzie czas na własny warsztat, nie wyremontowany garaż a Nowy warsztat. Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne