lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakier bez szkła co nie tak robie
Autor Wiadomość
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 15-09-2009, 21:53   Lakier bez szkła co nie tak robie

witam panowie lakiernicy mam do was pytanie, wiem ze cos musze zmienic i moze doradzicie mi co najpierw powinienem. Po malowaniu juz kolejnego elementu mam problem bo musze scinac lakier, nie przez paprochy tylko ten lakier nie jest jak szkiełko gładki, a taki powinien byc , ma w sobie nie rownosci - cos takiego jak baranek tylko o wiele, o wiele mnie. Sam juz nie wiem co robie nie tak moze zawalam to na bazie a potem klar mi to juz nie jest wstanie zalac? Moze trzymam zbyt blisko pistolet i wtedy moge robic fałdy, moze cisnienie słabe mam? Cos musze zmienic tylko nie wiem jeszcze co to bedzie pierwsze. Dlatego szukam porady u was panowie fachowcy.
Opisze najlepiej wszystko , wtedy moze bedzie lepiej wyszukac moje bledy. Jesli chodzi o pistolet to mam wszystko na maxa i maluje 1,8 bar bo jesli dam wiecej to zdaje mi sie ze pyli bardzo i materiał niszcz, kurcze a moze to jeszcze jest duzo? Baze rozpuszczam na 0,5l daje 0.4daje rozpuszczalnika, wole jak jest woda, klar wiadomo utwardzacz i mniej wiecej 5% rozpuszczalnika na odparowanie. Trzy warstwy bazy, trzy klaru - co robie nie tak ? Dziekuje i pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 15-09-2009, 22:09   

bar126, nie wiemy jaki masz pistolet, jaki lakier dokładnie (klar)
po części sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :P

co do ciśnienia popatrz na klarze jakim lakierować oraz na pistolecie :)

[ Dodano: 15-09-2009, 22:10 ]
ja przykładowo lakieruje LVLP na ok 3bary bo tak mi sie wydaje ze jest najlepiej :)

2 sprawa to ze szanse na idealne wylanie lakieru są bardzo małe :P zobacz jak są polakierowane samochody nowe :) żaden nie ma idealnej powłoki, na każdym jest taka lekka cytrynka
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-09-2009, 22:21   

bar126 napisał/a:
maxa i maluje 1,8 bar

Za niskie, zdecydowanie za niskie...masz manometr pod pistoletem?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 15-09-2009, 22:39   

dziekuje tomas, jesli chodzi o klar to nie wiem czy ktos zna go pełna nazwa to H62 - 2k clearcoat Anti-scratch - włoski. Własnie mam ten sam pistol lvlp i pewnie to jest zbyt malo dla niego bo ja maluje na 1,8. to myslalem pierwsze zmienic. Jesli chodzi o ta lekka cytrynke to zgadzam sie w pełni - ja bede miał pomarancze hehehe - Moze ktos jeszcze wypowie sie na ten temat co zmienic, dziekuje z dotychczasowa pomoc wszystkim - DZIEKUJE

[ Dodano: 15-09-2009, 22:42 ]
jack oczywiscie - pewnie to jest problem u mnie - dziekuje panowie - nastepnym razem bedzie wiecej tak z 3trzy jak daje to_mas i dam znac czy jest lepiej - jeszcze raz dziekuje panowie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2009, 06:11   

bar126 napisał/a:
Jesli chodzi o pistolet to mam wszystko na maxa i maluje 1,8 bar bo jesli dam wiecej to zdaje mi sie ze pyli bardzo i materiał niszcz


no jak będziesz sie bał że sie materiał niszczy to nigdy dobrze nie pomalujesz.... na stosunkowo mały zderzak od Vectry wypsikałem ostatnio 360ml bazy i 200ml klaru... większość była w powietrzu no ale co... wyszło prawie idealnie ;)
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 16-09-2009, 12:04   

bar126, poustawiaj ciśnienie :) i jak napisał jacklack, manometr pod pistoletem - to ciśnienie jest najbliższe prawdy :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 16-09-2009, 17:27   

dziekuje panowie fachowcy - tak zrobie spewnoscia i cisnienie bedzie ok 3bar i zobacze jak wyjdzie, mysle ze bedzie kolosalna ruznica - dziekuje i pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2009, 18:59   

bar126, ale 3 bary to musisz mieć przy pistolecie na wciśniętym spuście a nie na manometrze na butli ;)
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 16-09-2009, 20:52   

wiem luk bo mam zaraz pod pistoletem ustawianie - dziekuje za wszystko
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne