lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
palnik riello g20
Autor Wiadomość
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 14-09-2009, 19:23   palnik riello g20

mam pytanko co do palnika kabiny.ile taki palnik zuzywa paliwa na godzine pracy,bo sprzedawcy swoje a uzytkownicy swoje,ja wiem ze zima inaczej lato inaczej ale chodz mi tak sredno czy to jest 5,10,15 litrow czy wiecej.nie mam gdzie tego sprawdzic wiec pytam kolegow,co prawda w zakladzie mamy kabiny ale palniki mocniejsze i jeden centralny zbiornik na paliwo /licze na projektera ze mi cos podpowie\
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-09-2009, 19:43   

slawek napisał/a:
.ile taki palnik zuzywa paliwa na godzine pracy
10-15 litrów
slawek napisał/a:
,ja wiem ze zima inaczej lato inaczej ale chodz mi tak sredno
czy to lato czy to zima ,zużywa tyle samo.zużycie zależy od zamontowanej średnicy dyszy, czy też od wydajności palnika kW. mam palnik Rg3 jednostopniowy i ma takie parametry.

[ Dodano: 14-09-2009, 19:52 ]
to chyba o taki PALNIK Ci chodzi ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-09-2009, 20:54   

Zużycie paliwa faktycznie zależy od średnicy dyszy. Dwa stopnie pracy też wpływają na oszczędność ze szczególnym uwzględnienim palników gazowych.

Srednioroczne zużycie paliwa dla kabiny z wymiennikiem o mocy ok 280 KW ( standard dla oleju to 268 KW, a dla gazu 320 KW ) podawany przez producenta to 18 litrów na cykl ... czyli ok godziny pracy z czego 20 minut to lakierowanie a 40 minut to suszenie. Zimą to nawet dochodzą do 30 litrów gdy palnik się nie wyłącza w cyklu lakierowania ze względu na temp na zewnątrz ( 20 % zużycia to suszenie , a 80 % to lakierowanie ). Latem gdy palnik się nie włącza w trakcie lakierowania zużycie spada nawet do 6 - 8 litrów na godzinny cykl pracy. Wiele zależy także od kaloryczności oleju opałowego dostarczanego do lakierni.

Nowe rozwiązanie techniczne to np. elektrowniczy system sterowania klapami który przełącza kabiną na fazę suszenia ( zamknięty obieg powietrza ) gdy lakiernik nie lakieruje, a urządzenie pracuje w fazie lakierowanie. Wciśnięcie spustu pistoletu powoduje otwarcie przepustnic i przejście do fazy lakierowania ... po pięciu minutach bezczynności kabina znowu zamyka klapy. Suszenie bazy wodnej odbywa się jednym przyciskiem tj. jego wciśnięcie powoduje zamknięcie klap i podniesienie temp wewnątrz do 40 st C w ciągu dwóch trzech minut i natychmiastową fazę studzenia. Po ok 6 -10 minutach baza wodna jest sucha na wiór, a prędkość przepływu powietrza czy dysze nie mają tu żadnego znaczenia. Oszczędności paliwa na poziomie 30 %.

Inny rozwiązanie to np palnik bezpośredni bez wymiennika ciepła. Nie ma bezwładu pracy kabiny bo płomień ogrzewa powietrze a nie stalowy kocił wymiennika. 60 st C. w kabinie osiąga się po 3 minutach. Górna osiągalna temperatura w kabinie to ... 140 st C
dlatego są czujniki i pełna automatyka kontrolująca przebieg faz pracy ograniczająca temp do 70 st C. Dostępny wyłącznie w wersji gazowej. Zużycie gazu mniejsze o 40 % w porównaniu z system wymiennikowym.

Dwa opisane systemy można połączyć w całość w jednej kabinie i cieszyć się z zużycia o ok 60 % niższego niż w tradycyjnych kabinach.

aha ... i nie polecam przesłaniania kanału zasysu powietrza jak czasami robią to zimą mało inteligentni użytkownicy. Gdy kabin ma ekstraktor wyciągowy to w skrajnych przypadkach może się złożyć do środka ... jak torebka papierowa gdy się z niej wyciągnie powietrze.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 14-09-2009, 23:30   

no własnie o takie wyjasnienie mi chodzilo dzieki
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne