lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pistolet MAKTEK opinie
Autor Wiadomość
rafal1113
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Z Polski
Wysłany: 12-07-2013, 22:25   Pistolet MAKTEK opinie

Witam
Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat pistoletów tej firmy Zdecydowałem się na sprężarkę 2 tłokową firmy maktek tu link http://allegro.pl/profesj...3382615372.html
i chcę do tego jakiś pistolet czy np taki http://allegro.pl/profesj...3385574455.html będzie w miarę dobry czy można mieć za tą cenę coś lepszego?? chce jakiś tani w miarę dobry pistolet głównie do malowania maszyn rolniczych do max 150 zł do tej sprężarki co byście polecili???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Raval
Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 23
Skąd: Londyn
Wysłany: 13-07-2013, 15:10   

Kompresor nie dość że ma za mały wydatek bo tylko 200l/min a twój pistolet potrzebuje 250l/min to jeszcze zdecydowanie za mały zbiornik do lakierowania potrzebujesz min 150l.
Pistolet to jakaś podróba saty, trudno ci będzie znaleźć kogoś kto go używa.
Jeśli nie chcesz mieć pistoletu na kilka malowań o znikomej jakości, proponuje ci kupić jakąś używkę ale firmy co ma jakąś renomę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rafal1113
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Z Polski
Wysłany: 13-07-2013, 21:24   

No ale ten kompresor nie bedzie chodził non stop z małymi przerwami myślę że da radę dopiero zaczynam przygodę z lakierowaniem więc myślę że na początek taki wystarczy ale dane na tym kompresorze przynajmniej wyglądają realnie widziałem jakiś na allegro 1 tłokowy 25l o wydajności prawie 400l/min
Pistolet jednak wolałbym nowy wiem że tu tylko najlepsze marki no ale może mi ktoś doradzi jakiś do 150zł do tego kompresora???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 14-07-2013, 08:37   

Co masz wydawć 150zł na jakiś szajs to już lepiej "lakieruj" tym z zestawu, przecież to i tak wszystko to samo. Krócej: I tak i tak tym dobrze nie pomalujesz.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Raval
Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 23
Skąd: Londyn
Wysłany: 14-07-2013, 21:11   

Mam prośbę, jak już go kupisz to opisz swoje wrażenia i spostrzeżenia tak po 10 malowaniach, ku przestrodze innych.
Powiem ci tak u nas na lakierni meblowej szef kupował pistolety tak właśnie za około 150zł, klekały zazwyczaj po 2 tygodniach a i lakieriwanie nimi było udręką.
Po jakimś czasie jeden chłopak kupił używanego devilbiss gti pro z dysza t1, to juz była inna bajka, on jąlakieruje juz 2 lata bez jakiegoś problemu.
Ja ostatnio kupiłem używaną (dopiero po sprawdzeniu) sate 3000 rp z dysza 1,2 ponieważ chce sie poduczyc samochodówki, testowalismy ja na lakierach do mdf i naprawdę jest kolosalne różnica. Ponadto okazało się że wszyscy lakierowaliśmy na zbyt niskim ciśnieniu no spadek na wężu(12m, średnica wew. 9mm) i filtrze na pistoletcie Devilbiss) spadek był prawie 2atm. na wciśniętym spuście.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Raźny
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-11-2013, 23:54   

Witam.

Dawno tu nie zaglądałem. Kiedyś pod innym nickiem. Teraz znowu wracam do tematu.

Odniosę się do kompresora. Razem ze znajomym kupiliśmy, grupowo - taniej, kompresory Maktek. Z tym, że ja podobnie jak kolega wyżej 50l dwa cylindry w fałce a mój kumpel 100l. Z topowej serii SKY... tak lubię myśleć :D
Pracuje sobie tak już z 1,5 roku. Karoserii nie maluje - przyznaje bez bicia. Ale tez korzystam z pistoletu z zestawu. Z plusów dobra cena, wydajność rzeczywista w normie. Do jakości zestawu się przyczepić nie mogę. Ani razu się nie zepsuł :D W sumie robi co mu każę. Znajomy, mógłby więcej napisać bo przynajmniej auta maluje ale nigdy nie narzekał na zakup. Nadal używa Maktek. Z tym, że faktycznie teraz jak go pytam brałby większy 200 - 300l butlę. W sumie to ja też 100 l. trzyfazową bym wolał ale kasa...

Piszę to dlatego, że jak ja szukałem to mało było wiadomo na temat kompresorów Maktek - a. A tak to przynajmniej będzie wiadomo, że nie utopi się kasy. A faktycznie coś można nim zrobić. Sumarycznie ze swojej strony daję 4+.

I podobnie uważam jak Raval, że lepiej czasem używany markowy pistolet zakupić, jeśli się coś konkretnie maluje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne