lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Podkład akrylowy HS Fuller i problem z nakładaniem.
Autor Wiadomość
Maciu
Użytkownik


Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 14
Skąd: maz.
Wysłany: 18-07-2013, 02:47   Podkład akrylowy HS Fuller i problem z nakładaniem.

Witam, kupiłem podkład wymieniony w tytule rozrobiłem go według proporcji 5 do 1 po czym wlałem go do pistoletu i zaczął mi pluć takimi glutami że wszystko trzeba będzie przycierać. Dla porównania przed to dałem podkład antykorozyjny na gołą blachę i pozostałości lakieru i wyszło gładziutko następnie na to akryl i koszmar. Obie warstwy nałożyłem dyszą 1.7 pod ciśnieniem około 20 psi (pistolet LVLP max 22 psi pobór 150 l auarita za 3 stówki tak jest napisane na pistolecie w instrukcji co innego paranoja nawet nie wytłumaczone która śruba do czego i jak regulować) Na tym podkładzie akrylowym w zasadzie jak i czym bym nie regulował to ciśnienie powietrza większe jak te 20 psi nie osiągalne, a pistolet to ledwo doczyściłem po tej imprezie.

Teraz mam kilka pytań: Po pierwsze coś wyczytałem że ten podkład się chyba rozrabia jeszcze z jakimś rozpuszczalnikiem? Mam kupiony rozpuszczalnik coś z akrylem jest na nim napisane, ale w zasadzie kupiłem go do czyszczenia pistoletu po malowaniu (czy to dobry wybór? może jest coś lepszego i bardziej odpowiedniego do czyszczenia pistoletu?) Jak rozrobić ten podkład? Bo nie orientuje się w tych obrazkach na tej puszcze nie wiem co one znaczą ani nie wiem gdzie mogę się dowiedzieć. Jest może jakaś opis w internecie tych obrazków? Poza tym czyściłem pistolet tym rozpuszczalnikiem co ma coś z akrylem napisane i nie założyłem iglicy do pistoletu przez to że zostałem zagadany i wlałem tego do pojemnika naciskając spust. Wyciekło od strony dyszy oraz skapnął ten rozpuszczalnik z wyjścia u dołu którym dostarczane jest powietrze. Jest napisane żeby tego pistoletu nie zamaczać całego, i teraz mam takie pytanie. Czy jeśli tym wyjściem skapnął mały strumyk tego rozpuszczalnika to może się coś stać już z uszczelkami ? Czy raczej to niegroźna sprawa i nie ma co się przejmować? Sprawa następna, jak przytrzeć ten podkład? Są na nim grudki podkładu a na opakowaniu napisane jest żeby przycierać na sucho papierem 800-1000 ale to chyba pod bazę?. A jak chcę przytrzeć pod szpachlę to jakiej gradacji użyć? Poprzednio przycierałem 240 i następnie 320 poprawka ręcznie i wyszło dobrze na kolejną warstwę podkładu. Aha i jeszcze takie kluczowe pytanie. Jeśli będę malował tym podkładem i bazą średnio elastyczny plastik typu np zderzak to dodać do tego jakiegoś uelastyczniacza? jak tak to ile do podkładu? Ile do bazy? Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jonkins
Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 76
Punkty: 1/7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 19-07-2013, 14:43   

Wszystko masz opisane na puszce jest etykieta bodajże możesz dolać do 30% rozpuszczalnika akrylowego. Pozatym masz wszystko ładnie opisane na forum wystarczy poszukać, także szukaj.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 19-07-2013, 15:23   

Uelastyczniacza nie dolewa się do bazy tylko do podkładu i do bezbarwnego.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne