lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie lakiernik popełnił błąd?
Autor Wiadomość
agfot
Użytkownik
agfot


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 10-04-2012, 16:01   

Cytat:

Skąd wiedziałem?
-A no po temu jak została wykonana naprawa.
Po chamsku traktowanie klienta.
Tak czy owak ,tam możesz się spodziewać wszystkiego! :glupek:

święta prawda-ręce opadają.......

12.jpg
podszybie
Plik ściągnięto 612 raz(y) 127,08 KB

11.jpg
dysza spryskiwacza
Plik ściągnięto 610 raz(y) 153,73 KB

16.jpg
odprysk na nowym lakierze
Plik ściągnięto 553 raz(y) 225,5 KB

17.jpg
paprochy pod bezbarwnym
Plik ściągnięto 580 raz(y) 160,35 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 20-04-2012, 10:30   

Współczuję, ale jednocześnie dodam, że lakierowanie po za fabryczne zawsze będzie posiadać błędy (paprochy, rysy, oczka itp.) Ja już odpuściłem, bo wiem że nigdzie nie sposób idealnie polakierować.
Co do ciebie, to reklamuj, bo chmury, pseudo zaprawka, to skandal. Jakby mnie takie coś trafiło już dawno bym wylądował na kardiologii. :) A propos sugestii twojego lakiernika, abyś kupił nowy samochód, to zauważyłem jedną tendencję, że czym młodsze auto tym szansa większa na dobrze wykonaną robotę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 20-04-2012, 21:39   

Witam.Tutaj nikt nieporuszył kwestii wynagrodzenia za tą robotę.Bo jest jeszcze tak. Jakiś tam koleś ma auto chce zrobić 3 zaprawki na aucie za 20tyś(to dopiero żenada) ale to jeszcze nic. Będzie jeździł 3dni i szukał najtańszego lakiernika który to zrobi "dobrze" ale tanioooo! I tu jest cały sęk. Spotyka swój swojego. Koleś chciał tanio bo jest skrobid..pa. i wyszło tak jak miało wyjść. Z drugiej strony typo lakiernik który jest supermega fachowcem myślał że złapał leszcza i grosz mu wpadnie a tu Zonk. Trafił swój na swego! I teraz zaczyna się szukanie skwarek w d....ie. Jednemu niepasuje usługa drugi świruje jarząbka. Szkoda sensu Panowie tak ta nasza polish wygląda niestety. Paradoksem jest to że ten biedniejszy z gó...nianym wózkiem jedzie do najdroższego żeby to zrobił ok. bo niestać go na drugie lakierowanie.To tyle z Realnego świata.Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-04-2012, 21:45   

Chali68 napisał/a:
Witam.Tutaj nikt nieporuszył kwestii wynagrodzenia za tą robotę.

tu się nie zgodzę jak robisz w tym to znasz swoją cenę .... odpowiadasz za to co zrobiłeś ..w mojej sytuacji jest tak .
i tu nawet nie chodzi o fakturę - dbamy o swoją renomę ;) ?? czy tylko czekamy na nowych klientów...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 20-04-2012, 23:15   

Łukasz ja to wszystko rozumiem ale nie o tym! Kol.Mojej skr.osobie chodziło o to szkło co się d..pę podciera szkłem zamiast polecieć element i normalnie zapłacić lakiernikowi nie jakiemuś tam rumcajsowi z jiczyna. Kumasz?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 21-04-2012, 10:48   

Chali68 napisał/a:
Kumasz?

rozumiem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 21-04-2012, 15:01   

Chali68 napisał/a:
Łukasz ja to wszystko rozumiem ale nie o tym! Kol.Mojej skr.osobie chodziło o to szkło co się d..pę podciera szkłem zamiast polecieć element i normalnie zapłacić lakiernikowi nie jakiemuś tam rumcajsowi z jiczyna. Kumasz?


Jak ty nawet nie wiesz ile kosztowało lakierowanie a już z góry zakładasz ze było za mało.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
agfot
Użytkownik
agfot


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 21-04-2012, 17:09   

Chali68 napisał/a:
Witam.Tutaj nikt nieporuszył kwestii wynagrodzenia za tą robotę.Bo jest jeszcze tak. Jakiś tam koleś ma auto chce zrobić 3 zaprawki na aucie za 20tyś(to dopiero żenada) ale to jeszcze nic. Będzie jeździł 3dni i szukał najtańszego lakiernika który to zrobi "dobrze" ale tanioooo! I tu jest cały sęk. Spotyka swój swojego. Koleś chciał tanio bo jest skrobid..pa. i wyszło tak jak miało wyjść. Z drugiej strony typo lakiernik który jest supermega fachowcem myślał że złapał leszcza i grosz mu wpadnie a tu Zonk. Trafił swój na swego! I teraz zaczyna się szukanie skwarek w d....ie. Jednemu niepasuje usługa drugi świruje jarząbka. Szkoda sensu Panowie tak ta nasza polish wygląda niestety. Paradoksem jest to że ten biedniejszy z gó...nianym wózkiem jedzie do najdroższego żeby to zrobił ok. bo niestać go na drugie lakierowanie.To tyle z Realnego świata.Pozdrawiam.


Twoja wypowiedź dobitnie świadczy o nie znajomości tematu tego wątku. Może poczytaj trochę a dopiero potem wyciągaj sensowne wnioski. Temat wynagrodzenia i wyboru lakiernika poruszany był duuużo wcześniej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 21-04-2012, 17:37   

Podałem przykład to nie do Ciebie kol.skrzywdzony. Chodziło mi o to że 80% przypadków tak właśnie wygląda jak napisałem. Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 22-04-2012, 12:23   

malowałem Tych avensisów pewnie już z 10sztuk sporo tego jeździ w Tym kolorze! Kolor Prosty jak budowa cepa aplikacja tego nigdy nie sprawiała mi kłopotów ale tak to jest jak nitrem sie rozrabia. Rany boskie tak spier..... roboty to dawno nie widziałem na zdjęciach!! bo na żywo to widziałem :D :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jarbia
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 114
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: wlkp
Wysłany: 22-04-2012, 23:08   

cartonik napisał/a:
malowałem Tych avensisów pewnie już z 10sztuk sporo tego jeździ w Tym kolorze! Kolor Prosty jak budowa cepa aplikacja tego nigdy nie sprawiała mi kłopotów


Jak je malowałeś to na ostro czy cieniowałeś ?
_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. naprawy Tv
- Lew Tołstoj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 23-04-2012, 08:55   

jarbia napisał/a:
Jak je malowałeś to na ostro czy cieniowałeś ?


a kto maluje na ostro taki kolor? proste ze trzeba Cieniować i to każdy kolor chyba ze nie jest to konieczne czasem sie zdarza ze nie potrzeba.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jarbia
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 114
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: wlkp
Wysłany: 23-04-2012, 10:34   

Cytat:
a kto maluje na ostro taki kolor?



Widziałeś na początku tematu kto...
_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. naprawy Tv
- Lew Tołstoj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 23-04-2012, 21:03   

ja ostatnio malowałem na ostro taki kolor :) zderzak przód i doły tylnych błotników i powiem wam że wyszło całkiem fajnie , w zasadzie to kolor wstrzelił się idealnie a że czytałem przed robotą ten temat i pokazywałem właścicielowi auta jak może to wyglądać na ostro , decyzja zapadła że najpierw na ostro a jak bedzie źle to cieniowanie i jak zobaczył jak wyszło to był przekonany że cieniowałem :D mogłem go za to skasować :P ale to stały klient wiec szkoda było czarować :D Ale to są wyjątkowe sytuacje ( malowanie na ostro ) na które można sobie pozwolić w wyjątkowych sytuacjach , klient któremu wykonałem usługę to stary niepraktykujący lakiernik wiec wiedział czym to pachnie :) co do pytania : gdzie lakiernik popełnił błąd ? , zadał bym pytanie : gdzie klient popełnił błąd ? --- na samym początku zaprowadzając do ....... swój samochód
_________________
RR Customs oklejanie samochodów przyciemnianie szyb

www.facebook.com/rrcustomspl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
agfot
Użytkownik
agfot


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 23-04-2012, 21:55   

car painter napisał/a:
co do pytania : gdzie lakiernik popełnił błąd ? , zadał bym pytanie : gdzie klient popełnił błąd ? --- na samym początku zaprowadzając do ....... swój samochód


Niestety człowiek całe życie uczy się na błędach. Ale gdy się widzi wizytówkę( zdjęcia poniżej)
szyld reklamowy 3x4 metry przy drodze krajowej, lakiernik posiada własną mieszalnię farb, zatrudnia ze sześciu pracowników a wokół warsztatu stoi z trzydzieści rozbitych samochodów to jest przekonany że ma doczynienie z profesjonalistą ......?

załączone zdjęcia wizytówek zgodnie z kodeksem cywilnym nie naruszają dóbr osobistych ich właściciela ,gdyż dane osobowe zastały celowo zamazane

DSC_0007.jpg
dane osobowe zamazane
Plik ściągnięto 321 raz(y) 245,55 KB

DSC_0008.jpg
Dane osobowe zamazane
Plik ściągnięto 397 raz(y) 218,42 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 24-04-2012, 21:10   

agfot napisał/a:
car painter napisał/a:
co do pytania : gdzie lakiernik popełnił błąd ? , zadał bym pytanie : gdzie klient popełnił błąd ? --- na samym początku zaprowadzając do ....... swój samochód


Niestety człowiek całe życie uczy się na błędach. Ale gdy się widzi wizytówkę( zdjęcia poniżej)
szyld reklamowy 3x4 metry przy drodze krajowej, lakiernik posiada własną mieszalnię farb, zatrudnia ze sześciu pracowników a wokół warsztatu stoi z trzydzieści rozbitych samochodów to jest przekonany że ma doczynienie z profesjonalistą ......?



w sumie to masz rację , dużo gównianych produktów ma piękne opakowanie i dopiero jak to kupimy okazuję sie że to szajs ... życzę ci powodzenia w dochodzeniu reklamacji lub odzyskiwaniu kasy .... pozdrawiam
_________________
RR Customs oklejanie samochodów przyciemnianie szyb

www.facebook.com/rrcustomspl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
agfot
Użytkownik
agfot


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 24-04-2012, 22:08   

car painter napisał/a:



w sumie to masz rację , dużo gównianych produktów ma piękne opakowanie i dopiero jak to kupimy okazuję sie że to szajs ...


Dokładnie! jak piszesz...
"Samochód zastępczy Gratis!!!!"
O zgrozo ten samochód powinien być wizytówką tego warsztatu- kilkunastoletni VW Golf III kombi bez dokumentów, po gradobiciu nie myty chyba z rok czasu, Rozklekotane zawieszenie pływający po całej drodze, a zamiast korka wlewu paliwa foliowy woreczek(ale musiałem czymś wrócić do domu.)
Co do wyciągania wgnieceń parkingowych to tu pełen szacun perfekcyjna robota ale to już zasługa innego fachowca współpracującego z tym warsztatem
Zwrot kasy to już inna bajka bo po zabiegach tego pseudo-lakiernika chodzi raczej o malowanie połowy samochodu. ( zresztą sąd to rozstrzygnie)
pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
agfot
Użytkownik
agfot


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 29-04-2013, 14:15   

Witam!
W związku z szczęśliwym zakończeniem sprawy należy się Wam kilka informacji:
Sprawa zakończyła się w sądzie. Okazało się że prawnik pozwanego lakiernika wykazał się większym rozsądkiem i profesjonalizmem.Zaproponował ugodę i przystał na kwotę 1500zł z przeznaczeniem na pokrycie kosztów ponownego lakierowanie "uszkodzonych" elementów. W ten sposób zaoszczędził swojemu klientowi dodatkowych kosztów związanych z ponowna ekspertyzą rzeczoznawcy i opłat sądowych. Ekspertyza mojego rzeczoznawcy była jednoznaczna i nie dawała pozwanemu najmniejszych szans na wygranie procesu sadowego.Procedura trwała prawie rok ale najważniejsze że zakończyła się pozytywnie.
Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim, którzy zabrali głos w tym temacie i utwierdzili mnie w przekonaniu ,że warto walczyć o swoje.
pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 29-04-2013, 14:49   

agfot, Więc teraz poszukaj na forum kogoś z okolicy (bądź niekoniecznie) i oddaj w zaufane ręce ;) W naszej forumowej fotogalerii są ciekawe prace i ich autorzy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 29-04-2013, 20:04   

tylko teraz kto sie odważy przyjąć od Ciebie zlecenie
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomek70
Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 58
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: BYD
Wysłany: 30-04-2013, 07:21   

To_mas napisał/a:
tylko teraz kto sie odważy przyjąć od Ciebie zlecenie
Ktoś z lepszym prawnikiem. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
agfot
Użytkownik
agfot


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 30-04-2013, 07:57   

tomek70 napisał/a:
To_mas napisał/a:
tylko teraz kto sie odważy przyjąć od Ciebie zlecenie
Ktoś z lepszym prawnikiem. ;)


Spokojnie- wystarczy dobrze wykonać zleconą pracę i nie ma potrzeby angażować prawników.
Jest lakiernik ,który podjął się tego zlecenia a sprawę zna bo osobiście wykonywał kosztorys na potrzeby sądu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne