lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:37
duze elementy!!!
Autor Wiadomość
żółwik
Wymiatacz


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 157
Skąd: ze slaskich granic
Wysłany: 12-07-2009, 19:32   duze elementy!!!

prosze o kilka porad jak malowac duze elementy nie jestem fachowcem ale z listwami czy jakimis małymi elementami w metaliku juz sibie radze bez problemu chciałem ostatnio pomalowac pokrywe bagaznika w bmw e36 coupe i na bazie wyszły mi rózne cienie ;(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 12-07-2009, 19:42   

jest kilka sposobów na twoje chmurki po pierwsze kąt nachylenia pistoletu zwlaszcza przy masce jak lezy ,po drugie pistolecik za wąsko daje,3 może mijasz poprostu warstwe musisz kłaśc jednolicie nie cieko i grubo tyko jednakowo,4 sa kolory ciezkie którymi trudno się maluje,i tylko praktyka,moze więcej to ci jeszcze ktos dopisze
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Michal
Bywalec



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 23
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 12-07-2009, 21:32   

żółwik napisał/a:
wyszły mi rózne cienie
a jaki jest to kolor?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-08-2009, 09:50   

Zeby nie było cieni i chmur to:
rozcienczasz wg zalecen producenta
bazę wylewasz na MOKRO żeby się świeciła po polakierowaniu.
Ja na ostatni raz robię "po krzyżu" warstwe dla pewności.
Baza nie moze być szorstka po wyschnięciu.
Pistol ustawiony na max materiału - cisnienie 2bar.
Jesli konwencja, to po każdej wartstwie przecierka szmatka antystatyczną.

Jesscze napisz, jaki masz pistol czy HP czy HVLP czy RP i jaka dysza to sie ustawi cisnienie bo kazdego inaczej ustawiasz.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
żółwik
Wymiatacz


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 157
Skąd: ze slaskich granic
Wysłany: 04-08-2009, 12:59   

HP dysza 1.4

[ Dodano: 04-08-2009, 13:04 ]
z tego co wiem HP jest wysoko cisnieniowy ! jak pobawie sie z regulacjami moge malowac nim na cisnieniu 2bar czy bedzie to stwarzac jakies problemy :help:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 04-08-2009, 15:58   

żółwik napisał/a:
HP dysza 1.4

[ Dodano: 04-08-2009, 13:04 ]
z tego co wiem HP jest wysoko cisnieniowy ! jak pobawie sie z regulacjami moge malowac nim na cisnieniu 2bar czy bedzie to stwarzac jakies problemy :help:

Strumień rozkręć na max. ciśnienie robocze ustaw na 3 bar, ma ono być odczytywane na manometrze pod pistoletem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
żółwik
Wymiatacz


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 157
Skąd: ze slaskich granic
Wysłany: 05-08-2009, 15:01   

ok ustawie 3 bar na pistolet i bede sie bawił!
_________________
sory za głupie pytania jestem amatorem!!! ale lubie malowac :-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
capek
Bywalec
kiuru30


Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: slask
Wysłany: 17-08-2009, 19:54   

Ja robie na konwencji , HVLP 2-2,5 na wejsciu, uzywam zawsze wolnego rozsienczalnika wg zalecen , i jak kolega powyzej napisal szmatka antystatyczna , i powoli starannie kryje delikatnie przylewajac. Ostatnia warstwe dopiero zmieniam cisnienie w zaleznosci od tego jak wypadalo wczesniej na probkach natrysku.
Jak w jednym miejscu przylejesz bata a dalej napylisz to bedziesz mial w tych miejscach dwa inne odcienie. Na ciemnych tak nie widac , ale srebro , zloto , i inne ciezkie kolory zaraz to pokaza.
W sumie to praktyka praktyka . Znam tez takich co tylko pyla bazy , ale to malo ekonomiczne .
Zycze powodzenia. ;)
_________________
https://www.youtube.com/user/kiuru30?feature=mhee
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
debu
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 18-08-2009, 18:03   

witam
pod jakim kątem malować dach samochodu tzn.domyślam się że prostopadle ale czy wtedy nie będzie przy małej ilości lakieru w pojemniku(spowodowane przemieszczaniem się lakieru w pojemniku) , jakiś zmian odcieni na dachu .są w ogóle jakies problemy które można napotkać malując dach ,jęsli tak to na co najbardziej uważac?

[ Dodano: 18-08-2009, 18:06 ]
aha
i co zrobić w przypadku gdy malując bazą powstaną zacieki czy można matowic to znowu papierem na wodę (p800-1200) czy na sucho(p400-600) ,czy może jakis inny lepszy sposób?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-08-2009, 19:07   

debu napisał/a:
czy wtedy nie będzie przy małej ilości lakieru w pojemniku(spowodowane przemieszczaniem się lakieru w pojemniku) , jakiś zmian odcieni na dachu

Oczywiście musi być tyle materiału w kubku pistoletu aby nie było przerw ciągłości strumienia/pistolet nie może przerywać
debu napisał/a:
są w ogóle jakies problemy które można napotkać malując dach ,jęsli tak to na co najbardziej uważac?

Elementy poziome są właśnie stosunkowo łatwe do aplikacji, bardzo małe prawdopodobieństwo zrobienia zacieku,ALE jeśli właśnie ma się tą świadomość że nic nie spłynie, to nie należy przesadzać z grubością powłoki gdyż bardzo często takie przelewanie powłoki jest powodem jej gazowania przy odparowaniu
Takim drobnym problemem jeszcze ale jest wzrost lakiernika, no na pewno wyższemu łatwiej lakieruje się poszycia dachu ;)
debu napisał/a:
co zrobić w przypadku gdy malując bazą powstaną zacieki czy można matowic to znowu papierem na wodę (p800-1200) czy na sucho(p400-600) ,czy może jakis inny lepszy sposób?

żeby zrobić zaciek na bazie to już na prawdę trzeba się postarać :) ale jeśli już to najlepiej po jej wyschnięciu zeszlifować zaciek P 800 na klocku, i poprawić powiedzmy P 1000 troszkę szerzej na wodę, lub P 400 i poprawić P 600 na sucho maszyną oscylacyjną
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne