lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
maski do spawani
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-01-2009, 18:57   maski do spawani

Używa ktoś tych masek co same się ściemniają jak zaczyna sie spawac? To szkiełko zdąrzy sie ściemnic zanim błysk dotrze do oka? Ja mam zwykłą ale strasznie mnie wkurza bo mam zajętą jedną reke. Myslałem o takiej co zaklada się na głowe i sama się ściemnia przy spawaniu, ale nie wiem czy rzeczywiście tak jest.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 09-01-2009, 23:07   

ja ma okulary :) jedno szkiełko mam odchylone a drugie zamkniete ::) jak spawam to se oko zamykam jedno :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Łukasz
Wymiatacz
ViP



Wiek: 33
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 170
Wystawił 12 punkt(y)
Skąd: Ostrowec
Wysłany: 10-01-2009, 13:41   

ZIEMBA, Też posiadam okularki :D co prawka nic nie widać i trzeba ciągle je podnosić do góry :( ale rzadko spawam :oko:
_________________
www.zlotylot.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-01-2009, 16:08   

Łukasz napisał/a:
ZIEMBA, Też posiadam okularki co prawka nic nie widać i trzeba ciągle je podnosić do góry :(


No własnie, a ja chce założyc maske na głowe i juz o niej zapomniec. Jak nie spawam to wszystko widze, a jak spawam to sama się ściemnia. Tylko nie wiem czy tak jest w rzeczywistoci.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 10-01-2009, 16:09   

nie mam pojęcia
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-01-2009, 16:10   

Czekam na homera, może on cuś o tym wie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Homer S.
Użytkownik



Wiek: 54
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 10-01-2009, 17:51   

Witam wszystkich i pozdrawiam w Nowym Roku i na ty nowiutkim fajnym i forum :) .Co do samościemniających masek to nie posiadam ale mam w rodzinie spawaczy.Maski są zasilane z ogniw słonecznych umieszczonych nad szybką maski.Taka dobra maska ma trzy regulacje
1-płynna regulacja stopnia zaciemnienia oraz powolne rozjaśnianie po zakończeniu spawania
2-regulacja czułości (na różne błyski nawet słabe jak ze szlifierki)
3-czas reakcji na błysk od 1/10 000 do 1/30 000s
Ja używam zwykłej maski takiej na patyku a jak spawam z kanału to używam samej szybki wyjętej z maski i przez to zimą też jestem opalony :&
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-01-2009, 17:54   

Wiedziałem że Ty będziesz wiedział :radocha: Homer, ale spawałes kiedys w takiej masce, sprawdza się to sciemnianie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Homer S.
Użytkownik



Wiek: 54
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 10-01-2009, 18:04   

Nie nie spawałem ale mój szwagier i brat na co dzień takich używają są zawodowymi spawaczami. A i niektóre są też na bateryjki i ogniwo słoneczne oraz mogą się same włączać i wyłączać i można w nich szlifować szlifierką .ogólnie kosztują od 150-600zł
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-01-2009, 18:10   

Ok, dzięki. To w takim razie musze sobie sprawic takie cus bo ta na patyku już mnie wkurza :angry2:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devillbis
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: d. s/zgorzelec
Wysłany: 11-01-2009, 01:24   

ściemnia ściemnia i nawet nie zdazysz tego zauwazyc ja mam taka 3M zajebioch przy wyborze doradzal bym jednak zebys zwrocił uwage na dwie sprawy im wiecej mozliwosci regulacji jasniej-ciemniej tym lepiej i druga to sa dwa warianty zasilania ogniwa sloneczne i baterie ja wybralem na baterie a chocby z tego powody ze na warsztacie nie zawsze jest odpowiednie swiatlo i te na ogniwa sie wtedy slabo spisuja
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-01-2009, 16:20   

O, dobrze że podpowiedziałeś z tymi bateriami, na warsztacie może czasami rzeczywiscie brakowac śwpatła do tych ogniw. Masz u mnie piwo :piwosz:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam12
Użytkownik


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 7
Wysłany: 12-02-2009, 18:17   

to ja sie podłącze :) ja kupiłem zwykłą przyłbice ze zwykłą dużą szybką. zaczęło mnie to wkurzać przy blacharce więć obciąłem jedną trzecią ciemnej szybki z góry i teraz jak chce przyłożyć łuske to patrze górą a jak zaczynam spawać to głowa trochę do góry i patrze jak spawam a drugą ręką drapie sie po tyłku jak swędzi. kwestia wprawy i np mi sie dobrze tak spawa
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Marian1234
Bywalec
Spawacz


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 32
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 15-08-2009, 20:08   

Przyłbice magnum są ok i w miarę tanie ja mam esab origo-tech chwale sobie co do światła na warsztacie i zasilania maski jak spawasz to sie światło nie wydziela????? Maski te mają stałą ochronę przed promieniowaniem poprzez przeźroczyste filtry nawet jak się nie ściemni ochrona przed promieniowaniem zawsze jest aczkolwiek nie zdarzyło mi się by maska się nie ściemniła, nawet przy świetle zapalniczki się ściemnia. Nie jestem blacharzem ale zawodowym spawaczem :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 15-08-2009, 20:35   

niemam takiej maski jeszcze , ale osobiscie uzywalem przy blacharce samochodowej i jest spoko , polecam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 15-08-2009, 20:44   

adam12 napisał/a:
to ja sie podłącze :) ja kupiłem zwykłą przyłbice ze zwykłą dużą szybką. zaczęło mnie to wkurzać przy blacharce więć obciąłem jedną trzecią ciemnej szybki z góry i teraz jak chce przyłożyć łuske to patrze górą a jak zaczynam spawać to głowa trochę do góry i patrze jak spawam a drugą ręką drapie sie po tyłku jak swędzi. kwestia wprawy i np mi sie dobrze tak spawa

Do czasu, jak naświetlisz slipia to się dowiesz, fakt o wiele lepiej jest, ale gdyby to było dobre to by produkowali coś podobnego.pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-08-2009, 20:48   

stech napisał/a:
obciąłem jedną trzecią ciemnej szybki z góry
pewnie masz ładnie opalone czoło :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 15-08-2009, 21:17   

baqo napisał/a:
stech napisał/a:
obciąłem jedną trzecią ciemnej szybki z góry
pewnie masz ładnie opalone czoło :) :)

@bago ale to nie ja obcinałem, ale masz rację nie trzeba wychodzić na słonko a sie opali :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tajny
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: 16-08-2009, 22:35   

Witam

Tak działa maska firmy 3m którą jako używkę można zanabyć za ok 400- 600zł , jest to sprzęt profesjonalny można dokupić bez problemu każda część począwszy od samego filtra poprzez szybki zabezpieczające a na nagłowiu i opaskach przeciwpotnych kończąc. Macha posiada regulacje stopnia zaciemnienia, opóźnienia przy rozjaśnianiu oraz czułości filtra. Żaden ze mnie spawacz ale sam posiadam taka maskę (dokładnie 9002v) i tu jest filmik z działania mojej maski.

http://www.youtube.com/watch?v=9vf5xCHuKQs

Obydwie łapy wolne oczy nie naświetlone całość lekka i wygodna. Nie mam pojęcia jak spisują się te maski w hardcorowych warunkach czyli spawanie przez minimum 8 godzin non stop i to różnymi metodami ale jak dla mnie zupełnego amatora spawanie w tej masce to miód na oczy ;)

p.s. niedawno na alledrogo nówke widziałem za 800zł
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne