lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:34
malowanie cieniowanie,szpachlowanie
Autor Wiadomość
debu
Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 11-08-2009, 17:08   malowanie cieniowanie,szpachlowanie

witam

mam kilka pytań ?
1) czym umyć pistolet? rozcieńczalnikiem uniwersalnym, acetonem ,rozcieńczalnikiem do lakieru? i jak go umyć ?nalac do zbiornika i pruszyc pod cisnieniem czy bez ciśnienia przelac przez pistolet? czy moze rozkręcić pistolet i umyć osobno części?
2)czy przed szpachlowaniem ,po odtłuszczeniu gołej blachy mozna podklad epoksydowy nakladac małym pędzelkiem jesli miejsce naprawiane ma wym. 2x3 cm(nie chce niepotrzebnie brudzic pistoletu-mam dysze 2.0 )i to samo po nałozeniu szpachli i na to epoksyd tez pedzelkiem mogę nałożyc czy będą widoczne rysy po nałożeniu podkładu akrylowego?
3)czy przy malowaniu podkładem akrylowym, miejsca wokół szpachli do 5cm poza obręb szpachli trzeba oszlifować do podkładu ?
4) czy przy nakładaniu bazy i cieniowaniu ,miejsca wokół miejsca naprawianego tez trzeba matować (tzn .bazę matować czy oszlifowac do podkładu?) czy nakladać bazę na bezbarwny,a potem na nalozona juz baze znowu bezbarwny w kilku warstwach (widziałem aplikacje kolegi baqo na you tube ale wolę sie jescze zapytać)
5)czy do podkładu akrylowego trzeba dodawać utwardzacza czy tylko rozcienczalnik?

wow sporo tego ale licze na odpowiedz za ktore zgory dziekuje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-08-2009, 19:33   

ad1 nitro lub woda zależy czym lakierowałeś
ad2 raczej nie bardzo pędzlem
ad3 dziwne to pytanie. Szpachlujesz, podkład na szpachlę i wokół niej i całość podkładu 800-1200 na mokro
ad4 wszystko co pokrywasz jakimś materiałem musi być uprzednio zmatowane w celu nadania przyczepności
ad5 trzeba dodawać utwardzacza, a rozcieńczalnikia niekońciecznie w zależności jak producent podaje
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
debu
Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 11-08-2009, 23:07   

ad1 nitro lub woda zależy czym lakierowałeś

ok czyli nitro ale w jaki sposob ,czy trzeba rozbierac pistolet ?czy wystarczy przelac nitro przez pistolet lub pod cisnieniem sprezarki

ad4 wszystko co pokrywasz jakimś materiałem musi być uprzednio zmatowane w celu nadania przyczepności

ok ale matuje bezbarwny ? czy mam sie przebić do bazy i ją zmatować?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11-08-2009, 23:11   

Cytat:
ok czyli nitro ale w jaki sposob ,czy trzeba rozbierac pistolet ?czy wystarczy przelac nitro przez pistolet lub pod cisnieniem sprezarki
było oczyszczeniu pistoletów ! ! poszukaj !

matujesz bezbarwny ... nie ma konieczności sie przedzierania do bazy :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ksenonn
Forumator



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 252
Punkty: 1/1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 12-08-2009, 08:12   

co do mycia pistoletu ja to robie tak;

wlewam troche nitro do kubka po czym sciereczka go wycieram w srodku, pozniej znowu wlewam nitro, plucze kubek i naciskam spust (pare razy az przeleci czyste nitro)
na koniec wyjmuje iglice i myje ja w nitrze... tak mniej wiecej
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
debu
Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 12-08-2009, 10:06   

ok dzieki za podpowiedzi ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-08-2009, 10:22   

debu napisał/a:
czy moze rozkręcić pistolet i umyć osobno części?

Ja po każdym choć niewielkim podładowaniu czy lakierowaniu rozkręcam pistolety, motylek, głowica, iglica, kubek, i myje pędzelkiem w rozp. nitro,nawet kilkuletnie pistolety wyglądają i nanoszą jak nowe a myte są po aplikacjach kilka razy dziennie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 12-08-2009, 10:28   

Ja ostatnio dzwonilem do importera pistoletow evo-t chcac zliozyc reklamacje na luszczaca sie powloke z korpusu Pan powiedzial ze nie powinno myc pistoletu rozpuszczalnikami tylko benzyna a ja mu mowie ze bedzie lakier oczkowal po zastanowieniu powiedzial ze benzyna ekstrakcyjna, a w instrkcji ktora daja wyraznie napisane myc rozpuszczalnikiem, Powiedzial ze moge wyslac ale i tak na 100% odesla, sprawa chyba trafi do rzecznika praw i konsumenta :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-08-2009, 10:56   

debu napisał/a:
1) czym umyć pistolet? rozcieńczalnikiem uniwersalnym, acetonem ,rozcieńczalnikiem do lakieru? i jak go umyć ?nalac do zbiornika i pruszyc pod cisnieniem czy bez ciśnienia przelac przez pistolet? czy moze rozkręcić pistolet i umyć osobno części?


nitro, woda oraz zobacz to: http://rg-sklep.com.pl/pr...ner-p-2699.html

debu napisał/a:
2)czy przed szpachlowaniem ,po odtłuszczeniu gołej blachy mozna podklad epoksydowy nakladac małym pędzelkiem jesli miejsce naprawiane ma wym. 2x3 cm(nie chce niepotrzebnie brudzic pistoletu-mam dysze 2.0 )i to samo po nałozeniu szpachli i na to epoksyd tez pedzelkiem mogę nałożyc czy będą widoczne rysy po nałożeniu podkładu akrylowego?


podkład epoksydowy zaleca się nakładać za pomocą natrysku pneumatycznego, dysza ok. 2,4mm ciśnienie 2-4 bar, lub natrysku hydrodynamicznego (nie dotyczy) nie zalecam nakładać pędzlem, raczej pistoletem mini jak masz małą powierzchnię.

reszta już poszła
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-08-2009, 12:45   

abdul napisał/a:
Ja ostatnio dzwonilem do importera pistoletow evo-t chcac zliozyc reklamacje na luszczaca sie powloke z korpusu Pan powiedzial ze nie powinno myc pistoletu rozpuszczalnikami tylko benzyna a ja mu mowie ze bedzie lakier oczkowal po zastanowieniu powiedzial ze benzyna ekstrakcyjna, a w instrkcji ktora daja wyraznie napisane myc rozpuszczalnikiem, Powiedzial ze moge wyslac ale i tak na 100% odesla, sprawa chyba trafi do rzecznika praw i konsumenta :angry:

Ten pan to ignorant,debil ,baran i nie znajduję na tę chwilę innych inwektyw ;] ;] ;] ;] ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 12-08-2009, 16:03   

No-limit napisał/a:
Ten pan to ignorant,debil ,baran i nie znajduję na tę chwilę innych inwektyw ;] ;] ;] ;] ;]


Kto abdul????? ;] ;] ;] ;] ;] ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
debu
Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 14-08-2009, 23:42   

dzieki za podpowiedzi a jeszcze jedno pytanie czy jak zmatowieje bezbarwny i położę na niego znowu bezbarwny to nie będzie widać jakiś smug ,zmatowień czy zamglona baza nie bedzie ? czy można tak robić np.przy cieniowaniu ? i jeszcze jedno pytanie czy cieniując samym bezbarwnym mozna zniwelować różnice koloru bazy? .

[ Dodano: 14-08-2009, 23:44 ]
czy najlepiej malowac cały element i dopiero cieniować bazą a pożniej bezbarwnym?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 15-08-2009, 00:07   

debu napisał/a:
czy cieniując samym bezbarwnym mozna zniwelować różnice koloru bazy? .
raczej nie (tak mi sie wydaje)
Cytat:
dzieki za podpowiedzi a jeszcze jedno pytanie czy jak zmatowieje bezbarwny i położę na niego znowu bezbarwny to nie będzie widać jakiś smug ,zmatowień czy zamglona baza nie bedzie ?
nic nie będzie widać :) a po co chcesz to robić ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-08-2009, 00:16   

debu napisał/a:
czy jak zmatowieje bezbarwny

Co to za lakier bezbarwny? skoro z zasady już myślisz o jego zmatowieniu i powtórnym nałożeniu??przecież takie coś prowadzi do bankructwa ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
debu
Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 15-08-2009, 12:11   

wyszła mi różnica koloru robiąc zaprawkę , i się zastanawiam czy był to błąd dobierającego lakier czy mój nie cieniując bazy. baza firmy deeber ,bezbarwny mayer ,bezbarwny po polożeniu był ok tylko widac różnicę koloru i jako niedoświadczony próbuję coś kombinować dlatego pytam o te rzeczy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 15-08-2009, 18:12   

To_mas napisał/a:
debu napisał/a:
czy cieniując samym bezbarwnym mozna zniwelować różnice koloru bazy? .
raczej nie (tak mi sie wydaje)
Cytat:
dzieki za podpowiedzi a jeszcze jedno pytanie czy jak zmatowieje bezbarwny i położę na niego znowu bezbarwny to nie będzie widać jakiś smug ,zmatowień czy zamglona baza nie bedzie ?
nic nie będzie widać :) a po co chcesz to robić ?

kolega Ci tu słusznie powiedział, wpylasz sie bazą, następnie jedziesz bezbarwnym znowu dalej na zmatowiony element , a samo końcowe przejście jedziesz rozpuchem do cieniowania, ( tylko nie zadużo bo zlejesz i będzie kiszka)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 15-08-2009, 18:56   

S1600 napisał/a:
No-limit napisał/a:
Ten pan to ignorant,debil ,baran i nie znajduję na tę chwilę innych inwektyw ;] ;] ;] ;] ;]


Kto abdul????? ;] ;] ;] ;] ;] ;]

Nie @abdul,tylko facet,który udzielał informacji :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
debu
Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 15-08-2009, 22:40   

ok to juz rozumiem ap ropo cieniowania natomiast powiedzcie mi czy tym rozpuszczalnikiem do cieniowania na końcu może być ten który służy mi do rozcieńczania bazy(rozpuch firmy MAYER) ,czy jednak musi to być specjalny rozpuch do cieniowania np ak350 DP ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-08-2009, 22:55   

debu napisał/a:
czy jednak musi to być specjalny rozpuch do cieniowania np ak350 DP ?

Rozcieńczalniki do cieniowania to produkty wyłącznie dedykowane temu etapowi naprawy czyli wykończenia cieniowania produktami akrylowymi mają one za zadanie w 50% zmniejszyć lepkość (rozrzedzić) produkt akrylowy jak również zmiękczyć starą powłokę pozwalając produktowi akrylowemu rozcieńczonemu wstosunku 1:1 wgryźć
się w nią tak aby w późniejszym czasie nie było efektu rozwarstwiania
taki produkty to DP-AK350, SIKKENS-SRA
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
debu
Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 15-08-2009, 23:14   

aha dzieki za podpowiedz ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 16-08-2009, 15:24   

jacklack napisał/a:
debu napisał/a:
czy jednak musi to być specjalny rozpuch do cieniowania np ak350 DP ?

Rozcieńczalniki do cieniowania to produkty wyłącznie dedykowane temu etapowi naprawy czyli wykończenia cieniowania produktami akrylowymi mają one za zadanie w 50% zmniejszyć lepkość (rozrzedzić) produkt akrylowy jak również zmiękczyć starą powłokę pozwalając produktowi akrylowemu rozcieńczonemu wstosunku 1:1 wgryźć
się w nią tak aby w późniejszym czasie nie było efektu rozwarstwiania
taki produkty to DP-AK350, SIKKENS-SRA

Dopowiem tylko, że są to rozcieńczalniki bardzo agresywne, pzdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne