lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Chemiczne usunięcie lakieru
Autor Wiadomość
viperpl
Bywalec


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Pełczyce
Wysłany: 28-01-2013, 10:47   Chemiczne usunięcie lakieru

Hej:)

Mam potrzebę usunięcia lakieru z elementów plastikowych motocykla, gdyż znajduje się na nich lakier, różne spraye i pewnie jakaś olejnica :)

Chcę mieć czysty element, po czym jak biblia przykazała dać pzp i dalej wg. ogólnie przyjętych norm :)

Dzwoniłem dzisiaj do firmy Scansol z zapytaniem, ale oni po testach twierdza, że rozpuści mi to elementy. Może tutaj, któryś z kolegów stosował jakiś środek na plastiki i może coś polecić?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Thumper
Wyjadacz


Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 137
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Jordanów
Wysłany: 28-01-2013, 11:02   

Część ludzi stosuje preparaty typu scansol itp, z tym że trzeba uważać bo tak jak pisałeś rozpuszcza plastik. Najtaniej lakier usuniesz poprzez piaskowanie żółtym piaskiem, najdrożej sodowanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Snopek
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Pękanino/Koszalin
Wysłany: 28-01-2013, 19:06   

Piaskowanie plastiku? Pracowałem kiedyś na piaskarkach to jak się piaskowało jakiś element metalowy co miał np wstawkę z plastiku to tak się naelektryzował że jak pizło to piorun gruby jak palec, człowiek od razu jak by z 3 kawy wypił. Ale tam się piaskowało jakimś szkłem z dodatkami piasku.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 28-01-2013, 19:55   

Spróbuj tego:
BOLL Zmywacz do lakieru.

Z takich agresywniejszych to :
Scansol zmiękcza plastik ale nie każdy, jak masz na boku ten sam rodzaj plastiku to sprawdź sobie, w przypadku reakcji spłucz wodą,
Najlepiej podjedź do marketu z chemią, lub wpadnij do sklepu z lakierami to na pewno coś sobie wybierzesz.

Słyszałem że ktoś usuwał denaturatem, nie wiem czy to prawda czy bajka, ale możesz sobie sprawdzić
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 28-01-2013, 21:49   

Ja odradzam Scanosol,a do czego te plastiki,może jak nie ma przetłoczeń to użyj szlifierki oscylacyjnej i odpowiedniego papieru.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 29-01-2013, 09:47   

Co to za bzdury:piaskowanie, sodowanie,zmywacz,denaturat,scnsol.Po prostu kostka i papier lub szlifierka mimośrodowa.To tylko kilka elementów.Jak się upierasz przy chemii można użyć ostrożnie Scansol jednokrotnie na pierwszą warstwę i nitro,pózniej i tak pozostaje szlifowanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
viperpl
Bywalec


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Pełczyce
Wysłany: 29-01-2013, 16:00   

Witam ponownie :)

Temat rozwiązany. Użyłem preparatu f-my Dragon o konsystencji żelu. Preparat ułatwił usunięcie tego co miało być usunięte - różnorakie spraye, resztę zrobiłem oczywiście mechanicznie.

Ps. Faktycznie, posmarowanie gołego plastiku ABS tym preparatem nieco go zmiękcza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 29-01-2013, 18:42   

Daj znać jaki będzie efekt przy malowaniu,czy nie będzie gryzło lakieru.Jakoś nie mam przekonania do takich środków.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 29-01-2013, 19:29   

MarcinGSI napisał/a:
Daj znać jaki będzie efekt przy malowaniu,czy nie będzie gryzło lakieru.Jakoś nie mam przekonania do takich środków.

Czemu ma gryść, jak dobrze spłucze wodą, przemyje zmywaczem, to nie będzie problemu sam tak usuwałem lakier z felg i ponownie lakierowałem i nic się nie działo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne