lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:34
Naprawy blacharsko-lakiernicze
Autor Wiadomość
slaw3k3
Użytkownik
Mercmaniak


Wiek: 34
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 04-08-2009, 12:07   Naprawy blacharsko-lakiernicze

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi, bo jestem tutaj nowy, a więc siema wszystkim :) Sprawa wyglada tak, od niedawna mam Peugota 309, przyszłości z nim nie wiąże, gdyż jestem zapatrzony w moje W124 :D ale 309 ma pare śladow czy to korozji czy to odpadnietej szpachli, a chciałbym coś z tym zrobić przed zimą. I teraz pytanko czy taki zestawik starczy na moje naprawy? klik plus jakaś szpachla oczewiście? Czekam tez na rady specjalistów jak się do tego zabrać i jak to zrobic w miare prawidłowo. I jeszcze jedno pytanko może ktoś się orientuje który kod na tabliczce znaminowej w Peugocie 309 to kod lakieru? Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 04-08-2009, 16:05   

slaw3k3 napisał/a:
Witam, na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi, bo jestem tutaj nowy

Również Ciebie witamy siema ;)
slaw3k3 napisał/a:
I teraz pytanko czy taki zestawik starczy na moje naprawy? klik plus jakaś szpachla oczewiście?

Spreyem to możesz tylko ładne graffiti na murze namalować, a nie naprawić powłokę samochodu
Moja rada: jeżeli nie masz nawet podstawowego sprzętu, oddaj auto do warsztatu ;)
slaw3k3 napisał/a:
I jeszcze jedno pytanko może ktoś się orientuje który kod na tabliczce znaminowej w Peugocie 309 to kod lakieru? Pozdrawiam

Proszę :) http://www.zdjecialeba.pi...pl/a--t04kc.htm
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marikk
Klubowicz


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 156
Punkty: 2/3
Wysłany: 04-08-2009, 17:53   

Dokładnie tak jak Jacklack radzi że sprayem to tylko graffiti można fajne na murze pomalować a poza tym już zdaje sie nie 1 raz pyta o lakierowanie sprayem ludzie liźnijcie odrobine wiedzy i poczytajcie odrobine forum bo zaczyna sie tu robić do bani
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 04-08-2009, 22:04   

No przecież lakiernictwo jest takie proste hehe( jak malowanie ścian) tylko za co Ci lakiernicy chcą brać takie ciężkie pieniądze? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 05-08-2009, 15:47   

slawek1979 napisał/a:
tylko za co Ci lakiernicy chcą brać takie ciężkie pieniądze? ;)
za te kilogramy szpachli, które czasami musimy nałożyć :)

slaw3k3, chodzisz chyba do tej samej szkoły do której ja chodziłem, a tam na warsztatach mieliśmy dostęp do kompresora oraz pistoletów, pogadaj z instruktorem to pewnie spokojnie Ci pozwoli. Napisz dokładnie do jakiej szkoły chodzisz to może są jeszcze wykładowcy z moich czasów to zagadam z nimi ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slaw3k3
Użytkownik
Mercmaniak


Wiek: 34
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 05-08-2009, 23:40   

meverick napisał/a:
slawek1979 napisał/a:
tylko za co Ci lakiernicy chcą brać takie ciężkie pieniądze? ;)
za te kilogramy szpachli, które czasami musimy nałożyć :)

slaw3k3, chodzisz chyba do tej samej szkoły do której ja chodziłem, a tam na warsztatach mieliśmy dostęp do kompresora oraz pistoletów, pogadaj z instruktorem to pewnie spokojnie Ci pozwoli. Napisz dokładnie do jakiej szkoły chodzisz to może są jeszcze wykładowcy z moich czasów to zagadam z nimi ;)


Ooo proszę :D W tej chwili nie ma w szkole żadnych kompresorów, pistoletów.. Wyposażenie szkoły jest troche ubogie bo całe warsztaty przenosili itd.. A co do szkoły to jest to ZS5CKP, była pomidorówa, kiedyś się mieściła na Wita Stwosza, teraz jest na Gdyńskiej i na Os. Lotnisko, tam chodziłeś? :D A czemu aż do Wrocka Cie wywiało? Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 06-08-2009, 04:09   

slaw3k3, ja byłem ostatnim rocznikiem wychodzącym z ZSMR T. Tańskiego i potem połaczyli z pomidorami ;) za moich czasów sporo sprzętu tam było i raczej nie było problemów z kompresorem i pistoletami ale widze że sporo sie zmieniło :angry: Moim instruktorem był Bogdan Olechowski i z nim sporo szło załatwic , nawet lakierowanie , jesli nadal jest to zagadaj z nim , śadze że cos poradzi i pomoże ;) Uczy jeszcze tam Bielewiczowa lub Borkowski ?? Co do wrocka to przygoniła mnie tu praca no i kobieta , siedze tu juz ponad 6 lat ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slaw3k3
Użytkownik
Mercmaniak


Wiek: 34
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 06-08-2009, 09:23   

Acha :d Noo jasne, że Pani Bielewicz i Boro jeszcze uczą.. Oni są niezniszczalni :D Ale jak dla mojej klasy to są najlepsi nauczyciele w szkole :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-08-2009, 10:26   

slawek1979 napisał/a:
No przecież lakiernictwo jest takie proste hehe( jak malowanie ścian) tylko za co Ci lakiernicy chcą brać takie ciężkie pieniądze? ;)


Za usługe, za to co ktoś zepsuł a ja musze naprawić. Serwis RTV tez bierze ciaki za naprawe telewizora. Jaka szkoda - takie pieniążki :)
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne