lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:34
gazowanie 3750s
Autor Wiadomość
bogdanxx
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: 10-08-2009, 17:22   gazowanie 3750s

wiatam mam mały problemik z tym klarem na poziomych powierzchniach mi zgazował.

pistolet hp cisnienie 3.7 atm dysza 1.4

półtorej warstwy
proporcje

300ml
100ml utwardzacz szybki x203
50ml rozpuch dupont wolny xk....

temperatura 20 stopni

proszę o pomoc jak wyczuć ten bezbarwny,

głównie chodzi o półwarstwe zaprószyłem dość ostro na pół mat

druga warstwa odrazu po pierwszej na prawie lustro :D :D


dodam ze teren trochę trudny dla amatora bo wnęki drzwi i tylny błotnik ,

błotnik wyszedł ok elementy pionowe we wnękach ok najgorzej wyszła część dachu czyli pas szerokości 5cm tam mam zgazowaną powierzchnie

kolejne pytanko proszę o porade jak przejść z lakierowania elementu poziomego w pionowy

np. tylny błotnik powierzchnia pionowa a parapecik w oknie powierzchnia pozioma,zawsze sobie zniszczę powierzchnie poziomą tak jakbym zdmuchnął klar i jest skórka pomarańczy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-08-2009, 17:43   

bogdanxx napisał/a:
głównie chodzi o półwarstwe zaprószyłem dość ostro na pół mat

druga warstwa odrazu po pierwszej na prawie lustro :D :D

przede wszystkim musisz nałożyć pierwszą warstwe i odczekać ok 5min i dopiero nałóż drugą wylaną
Generalnie to gazowanie spowodowane jest tym ze nakładasz zbyt grubo tego lakieru
bogdanxx napisał/a:
pistolet hp cisnienie 3.7

gdzie odczytujesz tą wartość 3,7 ? jaką masz długą linie między kompresorem a pistoletem?
bogdanxx napisał/a:
np. tylny błotnik powierzchnia pionowa a parapecik w oknie powierzchnia pozioma,zawsze sobie zniszczę powierzchnie poziomą tak jakbym zdmuchnął klar i jest skórka pomarańczy

Nie wiem czy dobrze odczytałem Twoje pytanie ale zawsze zaczynaj od powierzchni poziomych lakierowanie (dach) a następnie przechodź na pionowe ,chodzi tu oto aby zawsze lakierować z góry do dołu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bogdanxx
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: 10-08-2009, 18:02   

Pod pistoletem mam reduktor ale odkręcony na maxa działa tylko w celu kontroli ciśnienia ,a reguluje na reduktorze na ścianie z odwadniaczem bo mam gwarancje ze da mi odpowiedni przepływ powietrza .Żeby pod pistoletem mieć te 3.7 to na reduktorze mam 4.2,oczywiście przy wciśniętym cynglu

w sumie jeżeli chodzi o powietrze to u mnie wszystko ok pomiędzy reduktorem a kompresorem jest 2m węża 10mm a pomiędzy pistoletem a reduktorem około 3.5m węża 10mm

Myślałem ze na szybkim utwardzaczu lakieruje się jak najszybciej bez przerw na odparowanie :/ a ja goniłem jak wariat ,już sama gęstość klaru mnie przeraziła do tej pory lakierowałem rzadkimi jak woda MS-ami

jacklack napisał/a:
Nie wiem czy dobrze odczytałem Twoje pytanie ale zawsze zaczynaj od powierzchni poziomych lakierowanie (dach) a następnie przechodź na pionowe ,chodzi tu oto aby zawsze lakierować z góry do dołu


chodzi o to ze teraz będę np lakierował zderzak część pionowa będzie super a gore czyli poziomą na pewno zwale na maxa :d
Ostatnio zmieniony przez bogdanxx 10-08-2009, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-08-2009, 18:04   

bogdanxx napisał/a:
Myślałem ze na szybkim utwardzaczu lakieruje się jak najszybciej bez przerw na odparowanie :/ a ja goniłem jak wariat ,już sama gęstość klaru mnie przeraziła do tej pory lakierowałem rzadkimi jak woda MS-ami


No 3750 to HS, a powiedz ile lejesz rozcieńczalnika i jakiego?
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bogdanxx
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: 10-08-2009, 18:08   

wygodnie mi mieszac po 300ml a wiec

300 ml 3750s
100ml xk203
50ml xb387

wiec rozpuszczalnika wychodzi około 12%
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-08-2009, 18:27   

Cytat:
50ml xb387

to nawet za dużo dajesz tego xb387 bo powinno być ok 35g do takiej proporcji jaką podałeś
ciśnienie jak na HP masz dobre, więc pozostaje tylko to o czym mówiłem wcześniej czyli zbyt grube nałożenie tego lakieru szczególnie na el poziomych, z zasady HP mają dużą krople i nie rozbijają dobrze materiału i tu również należało by szukać przyczyny
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 10-08-2009, 20:46   

jacklack napisał/a:
Cytat:
50ml xb387

to nawet za dużo dajesz tego xb387 bo powinno być ok 35g do takiej proporcji jaką podałeś
ciśnienie jak na HP masz dobre, więc pozostaje tylko to o czym mówiłem wcześniej czyli zbyt grube nałożenie tego lakieru szczególnie na el poziomych, z zasady HP mają dużą krople i nie rozbijają dobrze materiału i tu również należało by szukać przyczyny

Raczej przyczyną jest rodzaj pistoletu i radziłbym dodać jeszcze ok. 3% obj. xb387 i zwiększyć ciś. o 0,3 bara./Doradzam tylko teoretycznie/nie pracuje na tego typu pist./,więc proszę zrób próbny natryssk i napisz jak wyszło ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 10-08-2009, 21:17   

bogdanxx napisał/a:

300 ml 3750s
100ml xk203
50ml xb387
i to bardzo dziwne że ci to zgazowało??? dałeś tyle rozpika że polakierować powinno się na dwie pełne warstwy.ja tak robię ,koło 20 % i dwie rozlane. ty dałeś pierwszą cienką, drugiej nie musiałeś koniecznie mocno dolewać bo miałeś niską lepkość i narobiłbyś zacieków ,a o zaciekach nic nie wspominasz,więc jak to u ciebie możliwe w temp 20 stopni ,jak ja np dzisiaj lakierowałem w 30 st.??? a może to nie lakier???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bogdanxx
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: 10-08-2009, 21:39   

spróbuje tym razem jeszcze dodatkowo przetrzymać bazę bo mam cieżki niebieski metalic i idzie 2x baza bez ziarna jako podkład w kolorze potem 2x baza metaliczna wszystko mieszane 1:1 z rozpuchem (konwencja debeer) mimo ze trzymałem miedzy warstwami po 20min.

Może to być przyczyna rozpuszczalnika z bazy??? i to on się przebił przez bezbarwny?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 10-08-2009, 22:19   

bogdanxx napisał/a:
najgorzej wyszła część dachu czyli pas szerokości 5cm tam mam zgazowaną powierzchnie
to nawet nie cała powierzchnia dachu ,tylko część. a w jakim miejscu? z boku,na środku? po jakim czasie wyszły bąble?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bogdanxx
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: 10-08-2009, 22:39   

auto to fiat uno robię żonie, na dachu ma listwy gumowe w odstępie 5cm od brzegu drzwi i ta częśc mi zgazowała ,dachu nie ruszałem jeszcze

około godziny po malowaniu zaczęły się cuda,czyli jak wg karty technicznej klar staje się pyło suchy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-08-2009, 10:13   

A moze to oczka a nie gaz ? Chociaz w tym miejscu zawsze duzo jest lakieru.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne