lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zmarszczyło się... Dlaczego???
Autor Wiadomość
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 21-07-2009, 00:39   Zmarszczyło się... Dlaczego???

Witam. Dziś przyprowadzono mi do poprawek samochód który był kilka dni temu u lakiernika, polakierował połowę elementu metalikiem, reszty nie wycieniował, na cały element rzucił bezbarwny i wyraźnie było widać różnicę koloru w połowie elementu. Miałem to poprawić tak więc zmatowiłem cały element, odtłuściłem no i na całym elemencie położyłem dosyć cienką warstwę metalika. Wyglądało to ładnie przez jakąś minutę. A po minucie......... :glupek: Poprzedni bezbarwny się pozmarszczał i pozwijał.... I to bardzo mocno..... Nie mam dobrego aparatu żeby to pokazać.... Wyglądało to tragicznie.... "Zmarszczki" odstawały na prawie 1mm.... Gdy to podeschło i się oderwało to schodziło do podkładu... Papierem zdarłem to do podkładu, zapodkładowałem od nowa i lakierowanie od nowa.... Wie ktoś dlaczego tak się stało?? Jakiś mój błąd? Czy może kijowy bezbarwny którym został samochód polakierowany? Lub może jakiś błąd poprzedniego lakiernika?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 21-07-2009, 00:58   

Krystian990 napisał/a:
Lub może jakiś błąd poprzedniego lakiernika?
raczej to.czasami poprawiałem zaraz po ostygnięciu kabiny i nic się nie ważyło. a podniosło się na całym lakierze bezbarwnym,czy tylko tu gdzie kładł bazę?
Krystian990 napisał/a:
Papierem zdarłem to do podkładu, zapodkładowałem od nowa i lakierowanie od nowa...
innego wyjścia nie było.

[ Dodano: 21-07-2009, 01:16 ]
":) akryl zamieszałem z utwardzaczem w stosunku 1:1 a na koniec dolałem jeszcze 20% rozcieńczalnika ;)

...będzie??? "

to jest cytat! złe przygotowanie lakieru wpłynie na złą jego jakość. nigdy nie zostaną osiągnięte jego pozytywne cechy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 21-07-2009, 01:41   

Hehehehe ten cytat jest świetny :) Na całym się tak zwinęło... Mogło się tak stać przez to, że ten lakier ma dopiero kilka dni?? Oby mi tylko teraz starczyło lakieru bo dobrałem z myślą o ścieniowaniu tego, a nie położeniem kryjącej :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 21-07-2009, 08:27   

Krystian990 napisał/a:
Mogło się tak stać przez to, że ten lakier ma dopiero kilka dni??
po kilku dniach to nitrem mozesz go polac i nic nie powinno sie dziac.
Krystian990 napisał/a:
Oby mi tylko teraz starczyło lakieru bo dobrałem z myślą o ścieniowaniu tego, a nie położeniem kryjącej :angry:
tak to jest. czasami wyjda dodatkowe koszta,za które nikt nam nie zwróci,a my sie ratujemy aby efekt był dobry,klient nie marudził. oby jak najmniej takich ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 21-07-2009, 09:56   

baqo napisał/a:
po kilku dniach to nitrem mozesz go polac i nic nie powinno sie dziac.


chyba ze nie doschną .... mi ostatnio wcisneli klar z new hema ... z poczatku jakby nie doschną i jakbyś go po 1 2 dniach polał nitrem to go podnieszie ale 3-4 dzień jest twardy jak kamień :/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 21-07-2009, 16:49   

a ja myśle tak bezbarwny nie dostatecznie utwazrdzony [ewentualnie słaba jakosc klaru lub zły utwardzacz] żuciłes baze podejrzewam ze rozcieńczalnikową która weszła w reakcje z niedosuszonym klarem i efekt taki jaki masz .

[ Dodano: 21-07-2009, 16:51 ]
podejrzewam ze ci sie zwijał ten klar przy matowieniu
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 21-07-2009, 19:33   

Sławek właśnie nie. Jak matowałem to było wszystko ok. Odtłuściłem nitrem lakier nadal wyglądał BDB. Położyłem baze (metaliczną + 80% ropuszczalnika) i po jakiejś minucie lakier zaczął się sam tak jakby marszczyć......
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 21-07-2009, 19:43   

Krystian990 napisał/a:
Sławek właśnie nie. Jak matowałem to było wszystko ok. Odtłuściłem nitrem lakier nadal wyglądał BDB. Położyłem baze (metaliczną + 80% ropuszczalnika) i po jakiejś minucie lakier zaczął się sam tak jakby marszczyć......


od kiedy sie odtluszcza nitrem , to mogla byc przyczyna
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 21-07-2009, 20:04   

benzynką benzynką :nono:
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 21-07-2009, 20:11   

Luk napisał/a:
benzynką benzynką :nono:


nie benzynka a rozcienczalnikiem ekstrakcyjnym jak juz cos , a pozatym chyba wiekszosc stosuje zmywacze silikonowe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-07-2009, 20:15   

jerryhaj napisał/a:
stosuje zmywacze silikonowe

Zmywacze sylikonu ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 21-07-2009, 20:23   

dziwne, bo u mnie na butelce zawsze jest napisane "benzyna ekstrakcyjna, rozcieńczalnik ekstrakcyjny" także sie nie czepiaj. Ale fakt, jak ktoś wiecej maluje to piwinien sie już szarpnąć na ten "zmywacz silikonowy" ;)
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 21-07-2009, 20:28   

Luk napisał/a:
dziwne, bo u mnie na butelce zawsze jest napisane "benzyna ekstrakcyjna, rozcieńczalnik ekstrakcyjny" także sie nie czepiaj. Ale fakt, jak ktoś wiecej maluje to piwinien sie już szarpnąć na ten "zmywacz silikonowy" ;)


dobra dam ci spokoj hehe ;) nieduza roznica cen jest pomiedzy tymi produktami , wiec niema co sie nawet szarpac :nono: tylko stosowac :nono: zmywacze silikonowe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wonbaby
Stały Bywalec
wonbaby


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 76
Wysłany: 23-07-2009, 00:53   

1 primo dla mnie zmywacz to kupa ponieważ ...
wytrzyj zmywaczem novola i zacznij cieniować srebrny .. bedzie stawiał ziarno i bedzie to wyglądało tragicznie jezeli juz uzywasz zmyawacza to trzeba nastepnie zatrzeć antystatyczną i bedzie git ..
ja juz odszedeł od zywacza jak musiqałem lakierować 3 razy bok w nowym mercedesie autobusie ;]
jak ktoś dobrze potrafi zetrzeć benzynką to bedzie git ;]
2 primo donosnie tego ze tobie sie zmarszczyło ...
moim skromnym zdaniem to poprzedni lakiernik zapomniał zmatowić drzwi tez tak bywa ... ale to moje przypuszczenia
_________________
OGIEń W SZOPE;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 23-07-2009, 00:59   

wonbaby napisał/a:
1 primo dla mnie zmywacz to kupa ponieważ ...
wytrzyj zmywaczem novola i zacznij cieniować srebrny .. bedzie stawiał ziarno i bedzie to wyglądało tragicznie jezeli juz uzywasz zmyawacza to trzeba nastepnie zatrzeć antystatyczną i bedzie git ..
ja juz odszedeł od zywacza jak musiqałem lakierować 3 razy bok w nowym mercedesie autobusie ;]
jak ktoś dobrze potrafi zetrzeć benzynką to bedzie git ;]
2 primo donosnie tego ze tobie sie zmarszczyło ...
moim skromnym zdaniem to poprzedni lakiernik zapomniał zmatowić drzwi tez tak bywa ... ale to moje przypuszczenia


to trzeba zmywacz z dobrej firmy stosowac
a w temacie jest zmarszczylo sie a nie zluszczylo , jak ktos zle zmatuje to morze sie zluszczyc a nie zmarszczyc cos mi sie tak wydaje ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 23-07-2009, 21:42   

Dlaczego uważacie że nitrem odtłuszczać się nie powinno?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 23-07-2009, 22:30   

slawek1979 napisał/a:
Dlaczego uważacie że nitrem odtłuszczać się nie powinno?


Bo może zmyć poprzednie powłoki :) i rozmiękcza stare,które mogą przy lakierowaniu się podnieść.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 23-07-2009, 22:36   

No to chyba lepiej że rozpuszczą się w trakcie przemywania do naprawy niż jak będziemy nakładać podkład lub lakier i nam się poważy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 23-07-2009, 22:47   

slawek1979 napisał/a:
No to chyba lepiej że rozpuszczą się w trakcie przemywania do naprawy niż jak będziemy nakładać podkład lub lakier i nam się poważy


Nie lepiej! Lepiej pszeszlifować,odtłuścic zmywaczem,przedmuchać pist. i położyć warstwę izolacyjną np.podkład akrylowy :)Chyba ,że chcesz zmyć jakąś olejna,czy inne badziewie ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-07-2009, 22:58   

Cytat:
No to chyba lepiej że rozpuszczą się w trakcie przemywania do naprawy niż jak będziemy nakładać podkład lub lakier i nam się poważy

slawek1979, Przemyj sobie nitrem oszlifowany podkład akrylowy pod bazę wodną, po aplikacji bazy zobaczysz jakie będziesz miał esy-floresy, nitro potrafi narobić wiele szkody, wżera się dość głęboko i nawet w suchy podkład akrylowy i potem są trudności z jego odparowaniem, tego nie widać gołym okien ale następne warstwy ulegają uszkodzeniu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
wonbaby
Stały Bywalec
wonbaby


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 76
Wysłany: 23-07-2009, 23:18   

jerryhaj napisał/a:
wonbaby napisał/a:
1 primo dla mnie zmywacz to kupa ponieważ ...
wytrzyj zmywaczem novola i zacznij cieniować srebrny .. bedzie stawiał ziarno i bedzie to wyglądało tragicznie jezeli juz uzywasz zmyawacza to trzeba nastepnie zatrzeć antystatyczną i bedzie git ..
ja juz odszedeł od zywacza jak musiqałem lakierować 3 razy bok w nowym mercedesie autobusie ;]
jak ktoś dobrze potrafi zetrzeć benzynką to bedzie git ;]
2 primo donosnie tego ze tobie sie zmarszczyło ...
moim skromnym zdaniem to poprzedni lakiernik zapomniał zmatowić drzwi tez tak bywa ... ale to moje przypuszczenia


to trzeba zmywacz z dobrej firmy stosowac
a w temacie jest zmarszczylo sie a nie zluszczylo , jak ktos zle zmatuje to morze sie zluszczyc a nie zmarszczyc cos mi sie tak wydaje ;)


własnie nie ... normalnie sie zmarszczyło .. moze i to nie mozliwe ale tak mi sie wydawało ze na błyszczący lakier była połozona kolejna warstwa

uzywam zmywacza z forscha nie sie wydaje ze firma jest konkret
_________________
OGIEń W SZOPE;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 23-07-2009, 23:23   

wonbaby napisał/a:
a w temacie jest zmarszczylo sie a nie zluszczylo , jak ktos zle zmatuje to morze sie zluszczyc a nie zmarszczyc cos mi sie tak wydaje ;)


własnie nie ... normalnie sie zmarszczyło .. moze i to nie mozliwe ale tak mi sie wydawało ze na błyszczący lakier była połozona kolejna warstwa

uzywam zmywacza z forscha nie sie wydaje ze firma jest konkret[/quote]

Czy ten zmywacz przedmuchałeś?Może nie zdążył odparować?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 24-07-2009, 22:02   

Nitro używam tylko do odtłuszczania przed jakąkolwiek obróbką .Robie w ten sposób też tzw.próbe rozpuszczalniką.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 24-07-2009, 23:48   

slawek1979 napisał/a:
Nitro używam tylko do odtłuszczania przed jakąkolwiek obróbką .Robie w ten sposób też tzw.próbe rozpuszczalniką.


Po prostu nie używaj nitra do przemywania.Jako izolator międzywarstwowy najlepszy jest podkład akrylowy m./.m,,Ponieważ sam używm DP polcam podkłady linii LE 200.-2007VS.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-07-2009, 23:59   

A może poprzedni paprok wlał nitro do bezbarwnego i to tez mogło by skutkować takim marszczeniem sie. Ty jeszcze dodatkowo przetarłeś nitrem i konflikt jak znalazł.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 26-07-2009, 15:23   

Gdy odtłuściłem nitrem, lakier dokładnie wysechł i nie było widać na nim nic niepokojącego. Nawet najmniejszej zmarszczki czy cokolwiek. Dopiero gdy położyłem bazę:/ Co do odtłuszczania to benzyna (czy też rozpuszczalnik jak to woli nazywać) ekstrakcyjny będzie lepszy od nitro?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 26-07-2009, 16:04   

Będzie leprzy od nitro jeżeli chodzi o odtłuszczanie. No i przypominam tak jak koledzy mówili kup sobie zmywacz do silikonu.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
capek
Bywalec
kiuru30


Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: slask
Wysłany: 08-08-2009, 22:30   

slawek napisał/a:
a ja myśle tak bezbarwny nie dostatecznie utwazrdzony [ewentualnie słaba jakosc klaru lub zły utwardzacz] żuciłes baze podejrzewam ze rozcieńczalnikową która weszła w reakcje z niedosuszonym klarem i efekt taki jaki masz .

[ Dodano: 21-07-2009, 16:51 ]
podejrzewam ze ci sie zwijał ten klar przy matowieniu



Kolega ma racje , Za malo utwardzony bezbarwny.
Baza rozcienczalnikowa ruszyla lakier ( czasami dopiero jak polozysz bezbarwny na nowa baze to wszystko sie pokrepuje)
Nastepnym razem uzyj rozwarstwiacza 2-3 warstwy przepylone po elemencie w odstepach 10 minut i powinno byc ok.
Nigdy nie uzywal bym nitra do odtluszczania. Benzynka ekstrakcyjna albo zmywacz silikonu.
I nigdy przy ostatnim zmywaniu nie uzywam szmatek tylko papierowy recznik.

Kazdy z nas na bledach sie uczy heeeeeee.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 08-08-2009, 23:13   

slawek1979 napisał/a:
Dlaczego uważacie że nitrem odtłuszczać się nie powinno?
bo nie zdążysz odtłuścić zanim te odparuje. można zmyć jakąś smołę,gumę,zdjąć nalepkę papierową :) ale po tym i tak lepiej poprawić zmywaczem .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 10-08-2009, 23:40   

Nitro stosuje tylko i wyłącznie przed rozpoczęciem prac ,czyli usuwam smołe,kleje itp.Przed lakierowaniem stosuje zmywasz silikonowy.Nitro używam dlatego bo kiedyś odtłuśćiłem tylko benzynką ekstrakcyjjną i nie wyczułem że lakier jest nieutwardzoiny dobrze lub ktoś coś pomieszał.Przy podkładowaniu poprostu powłoka stara poważyła się.Dlatego używam nitra aby słabe powierznie wyczuć przed jakiekolwiek obróbką.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne