lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
"Szczotka druciana w płynie"
Autor Wiadomość
peter
Bywalec


Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2011, 16:44   "Szczotka druciana w płynie"

Witam.
Nie wiem czy dobry dział ale nie odnalazłem niczego podobnego. Określenie podane w temacie jest w cudzysłowiu ponieważ nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje. Ale do rzeczy. Mam pewną maszynę którą muszę pomalować. O ile są elementy które elegancko sobie oczyszczę szczotką drucianą to są też takie do których nie mam zupełnie podejścia. Ich oczyszczenie jest nie możliwe a pomalować trzeba. Dlatego chciałem zapytać was czy istnieje jakiś preparat który mógłbym nanieść na tą rdzę atomizerem bądź małym pędzelkiem i który chociaż z grubsza oczyścił by te elementy z rdzy na tyle na ile było by to możliwe. Zależy mi na działaniu chemicznym bo mechanicznie nie mam szans. Próbowałem już przenajróżniejszych modeli szczotek ręcznych jak i na wiertarkę i nie daje rady. Jedynie naniesienie jakiegoś środka i spłukanie go pod ciśnieniem myjką może tam cokolwiek zdziałać. Jeśli znacie coś dobrego to proszę o info.
Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 20-08-2011, 16:52   

Witam. W tym przypadku chyba jedynym porządnym sposobem jest tylko wypiaskowanie. Farby usuniesz preparatami typu SCANSOL itp. a i są rzekome odrdzewiacze, lecz ja wybrałbym piaskowanie.
Jeśli taka opcja może być to kup jakiś tani pistolet do piaskowania i po kłopocie. (albo nie za dużą piaskareczkę, lecz jeśli to tylko zakamarki to sam pistolet powinien być poręczniejszy - ale zależy to też od tego ile tego robisz i jak często. Musisz pokalkulować}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
peter
Bywalec


Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-08-2011, 17:04   

Tylko jak się domyślam do tego pistoletu potrzebny jest sprężarka, prawda? A ja właśnie jestem dopiero na etapie poszukiwać takiego narzędzie ale to kupię jakoś za miesiąc dwa bo teraz nie mam za bardzo gotówki. Jeśli chodzi o kompresor to posiadam takowy na ciężarówce ale ten z kolei ma wyjście na przewód np do pompowania kół przed bańką na sprężone powietrze także podłączenie takiego pistoletu pod tą sprężarką też odpada bo będzie za małe ciśnienie. Już kombinowałem na różne sposoby i nie wiem co tu zrobić. Taka sytuacja przytrafiła mi się dopiero po raz pierwszy że ta maszyna którą muszę pomalować ma tyle zakamarków gdzie nie ma szans na podejście szczotką drucianą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
CYCEK997
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: WERYNIA
Wysłany: 09-12-2012, 02:42   

piaskowanie najlepsze, ale skoro nie ma podejścia to trzeba zrobić tak jak kolega wyżej napisał preparat SCANSOL i powinno trochę pomóc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ronin.79
Klubowicz



Wiek: 44
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 119
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: RP
Wysłany: 09-12-2012, 10:36   

piaskowanie lub sodowanie pierwsza opcja tańsza

;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne