lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: unek
27-11-2012, 20:41
Felga chromowana
Autor Wiadomość
zielony20
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-11-2012, 17:12   Felga chromowana

Witam wszystkich lakierników,
jeśli w złym dziale dodaje post to z góry sorry i proszę o przeniesienie.

Panowie założyłem konto tutaj ze względu że tutaj sami "fachowcy" z branży lakierniczej i chciał bym żebyście wlasnie się wypowiedzieli na taki temat, czy jest ktoś z Was w stanie "naprawić" mi tą felge ? felga jest aluminiowa pokryta chromem lecz obecnie wygląda to tak, czy znacie kogoś lub może jest tutaj ktoś na forum kto by się podjął tego ?



Ostatnio zmieniony przez unek 27-11-2012, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Thumper
Wyjadacz


Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 137
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Jordanów
Wysłany: 27-11-2012, 17:35   

Rozumiem że polerowałeś i przetarłeś warstwę chromu? Trzeba by zdjąć chemicznie starą powłokę i odnowa chromować. A musisz wiedzieć że chromowanie aluminium to znacznie bardziej skomplikowany proces niż chromowanie stali. Ciężko będzie znaleźć zakład który się tego podejmie.

Chociaż jak tak patrze na te zdjęcia to to chyba nie jest chrom tylko lakier imitujący chrom. Jeśli tak to trzeba poszukać lakieru i lakiernika który naniesie lakier.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-11-2012, 18:21   

temacik w zlym dziale
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-11-2012, 18:24   

Innym sposobem jest chodź jest on trochę czasochłonny to wypolerowanie rantu (tańszy ze względu na koszty lakierów o efekcie chromu 1litr to koszt około 1tyś) trzeba by było najpierw zdjąć resztę lakieru np chemią do usuwania starych powłok lakierniczych tylko musiałbyś dobrze zabezpieczyć ramiona felgi by nie wyszły dalsze kwiatki lub usunięcie lakieru przez stosowanie coraz mniejszej gradacji papieru a potem zastosowanie pasty polerskiej do amelinium ;) :) (aluminium) na nakładkach z filcu. w ten sposób miałbyś wypolerowany rant który praktycznie nie różnił by się od chromu czy lakieru.

Jeżeli będziesz chciał to mogę opisać Ci proces jak wypolerować felgi...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
zielony20
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-11-2012, 19:08   

Paweł166, jeśli był byś łaskaw to chętnie poczytam o tym polerowaniu :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2012, 19:56   

zielony20 napisał/a:

Można to zrobić chrome mirror efect od dystrybutora HOK.

Ta felga zapewne była naprawiana (spawana, czy prostowana) ???
Tak mi to wygląda.

zielony20,

Mam w Rzeszowie, no prawie w Rzeszowie osobę która takie cos zrobi bez problemu.

Nasz user @Marer,,, posiada odpowiednie narzędzia do takiej naprawy.

Bazę chrome mirror efect na jeden rancik od felgi mam, mam też bazę pod spód i lakier też HOKa.

Jak sie dogadasz z Marer'em to materiały mogę mu podesłać.
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-11-2012, 20:08   

Ok. Więc jeżeli chcesz to zrobić trochę szybciej można użyć preparatu w stylu Scansol jest w postaci żelu i nakłada się go pędzelkiem (w zależności od rodzaju lakieru może byc wymagana większa ilość aplikacji niż jedna) do skrobania lakieru proponuję coś plastikowego bo metalową szpachelką możesz uszkodzić powierzchnie, jeżeli wybierzesz usuwanie mechaniczne to jest trochę trudniej bo wymaga to większego nakładu pracy proponował bym zacząć od papieru nie mniejszego niż 120 potem stopniowo go zwiększać czyli... 120,180,240,320 po tym jak już bedziesz miał w miarę równą i bez glębokich rys powierzchnię pora przejść do papierów wodnych i następnie 400,800,1000 i na końcu 2000 do uzyskania satynowego matu. Po tak przygotowanej powieszchni można przejść do polerowania, niektórzy polerują zwykłą pastą (g3) ale polecam specjalną do aluminum ze względu na lepsze właściwości polerskie i skład utrzymujący połysk. Oczywiście polerujemy nie za pomocą gąbki tylko specjalnych nakładek z filcu (na allegro można takie nabyć). Jest trochę pracy ale koszt oscyluję w granicach 150zł + czas poświęcony na pracę.

Porada: nie usuwany lakieru za pomocą szczotek drucianych na wiertarkę czy szlifierkę kątową, żadnych skorbaków itp. moga spowodować zbyt głębokie rysy których nie będziemy w stanie usunąć.

Oraz należy pamietać że wypolerowane felgi wymagają co jakiś czas odświerzenia za pomocą wosku lub pasty drobno ziarnistej w przeciwnym wypadku operację trzeba będzie powtórzyć od papieru wodnego 800 w górę.

Można też wypolerować do papieru na mokro 2000 i połozyć lakier bezbarwny co poprawi efekt i przedłuży zabezpieczenie powierzchni.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
zielony20
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 28-11-2012, 15:56   

mkautos, spadłeś mi z nieba kolego :) jak masz kogoś kto jest w stanie to naprawić to proszę o kontakt jakiś ze mną, gdyż bardzo mi na tym zależy lub, niech sam @Marer się wypowie na ten temat lub ze mną skontaktuje.

Paweł166, wielkie dzięki za opis :) jeśli @Marer mi nie pomoże to pewnie z niego skorzystam :)

[ Dodano: 29-11-2012, 15:32 ]
mkautos, rozmyśliłeś się że nic nie dajesz znaku życia ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne