lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: unek
12-11-2012, 19:50
Polerowanie zlew bezbarwnego
Autor Wiadomość
Adek4100
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Radomsko
Wysłany: 12-11-2012, 19:45   Polerowanie zlew bezbarwnego

Witam, wszystkich bardzo serdecznie.
Ostatnio zabrałem się za lakierowanie mojego samochodu VW Polo 6N.
W samochodzie wspawałem nowy próg i tylny błotnik, drzwi również wymagały sporych poprawek lakierniczych dlatego zdecydowałem się polakierować cały samochód (z wyjątkiem dachu i tylnej klapy)
Powiem szczerze że gdybym wiedział w jakich warunkach malowanie się odbyło wcale bym się za to nie zabierał, poczekał bym do wiosny i polakierował gdzie indziej. Jestem początkujący jeżeli chodzi o lakierowanie, aktualnie mam 19 lat i uczę się w technikum samochodowym więc to są moje indywidualne praktyki. Samochód lakierowałem w ciemnym pomieszczeniu, kompresorem własnej roboty (kolegi) bez spustu wody ( pluł strasznie ) nawet nie wiem jakim ciśnieniem lakierowałem bo kompresor nie miał wyłącznika ciśnieniowego... ale do rzeczy...

Sam lakier siadł na samochodzie bardzo dobrze, pomimo warunków, jestem zadowolony, po za tym iż na drzwiach kierowcy jak i pasażera zrobiły się "ciężkie" zlewy. Próbowałem się ich pozbyć za pomocą papierów ściernych (400-800-1200) element zrobił się gładki natomiast przetarłem lakier do oryginalnego który ma identyczny odcień jak ten dorobiony, niestety po miedzy lakierami powstało matowe przejście którego nie jestem w stanie wypolerować.

Chciałbym usłyszeń od was parę rad, co z tym zrobić (dodam że pod koniec tygodnia będę lakierować jeszcze przedni zderzak także wchodzi w grę możliwość powtórnego lakierowania elementu.

Na tym samochodzie chciałbym nauczyć się przynajmniej podstaw dobrego lakierowania.
Proszę o wyrozumiałość i jaką kol wiek pomoc! :)

Pozdrawiam, lowide!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 12-11-2012, 19:48   

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=3212
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 12-11-2012, 19:50   

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=2088
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne