lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:34
megane - prosze o pomoc dla amatora :) czyli mnie :)
Autor Wiadomość
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-07-2009, 23:07   

No-limit napisał/a:
.Aha!Zapomniałem o Bago i Gola.ONI/żart/mają
po 4--/Na szynach/.
jaką miarą mierzysz,czym się sugerujesz? jaka robota jest na 5???bo na sześć to można komuś chyba tylko gratisa dorzucić :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-07-2009, 23:10   

Pamietam jak zrobiłem całościówke z wnekami bagażnikiem i komorą za 1500 zł bez materiału. Juz więcej za tyle nie zrobie. dobrze ze to były moje poczatki i dużo sie wtedy nauczyłem. Pierwsza całościówka i wyszło nieźle. Jeździ do dziś i jeszcze nawet dobrze wygląda.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 23-07-2009, 00:24   

baqo napisał/a:
No-limit napisał/a:
.Aha!Zapomniałem o Bago i Gola.ONI/żart/mają
po 4--/Na szynach/.
jaką miarą mierzysz,czym się sugerujesz? jaka robota jest na 5???bo na sześć to można komuś chyba tylko gratisa dorzucić :) :) :)


Jak dla Ciebie dorzucę extra Xiralica do klaru :) .To było 6= na szynach/Czasem można się przewieżdż/,ale cały czas się uczę :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
flamengo
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 19
Wysłany: 31-07-2009, 10:18   

jak dobrze szpachla wiąże sie ze zmatowanym lakierem?

musze wszystko bardzo dokladnie wyczyscic ze szpachli wokół 'zalatanych' dziur?
czy wystarczy to przeszlifowac ?

dzx
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 31-07-2009, 14:33   

Z czego wyczyścić?musisz rozszlifować szpachel tak aby nie było wyczuwalne przejście.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
flamengo
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 19
Wysłany: 31-07-2009, 16:23   

maniek napisał/a:
Z czego wyczyścić?musisz rozszlifować szpachel tak aby nie było wyczuwalne przejście.

powiedzmy ze mam dziure 4cm srednicy, zaszpachlowałem,jest nie wyczuwalne przejscie,ale szpachla 'wystaje' na powiedzmy 2cm poza okrag gdzie byla dziura(jest jak by lakier pomalowany-bo to bardzo mala warstwa szpachli) a raczej nie lakier tylko zmatowany lakier

i pytanie - czy musze to dokladnie zeszliwowac-to co 'wystaje' poza dziure?
czy moze ta szpachla sie bedzie na tyle dobrze trzymac tego zmatowanego lakieru ze mozna to zostawic-i nie warto tracic czasu na zeszliwowanie tego przed podkladem?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 31-07-2009, 19:57   

Na początek napisze ci tak: dziurę taka powinieneś zaspawać... A szpachel trzyma się rysy powstałej w wyniku szlifowania jak to miejsce jest zmatowane powiedzmy P800 na wodę to raczej nie utrzyma się...mogłeś przeszlifować np P120 to miałbyś pewność że będzie trzymać.a co do tego co wystaje to jak jest tak jak opisałeś to na akrylu wyrównasz (bo akryl na to miejsce i jego okolice musisz położyć).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
flamengo
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 19
Wysłany: 01-08-2009, 08:24   

maniek napisał/a:
Na początek napisze ci tak: dziurę taka powinieneś zaspawać... A szpachel trzyma się rysy powstałej w wyniku szlifowania jak to miejsce jest zmatowane powiedzmy P800 na wodę to raczej nie utrzyma się...mogłeś przeszlifować np P120 to miałbyś pewność że będzie trzymać.a co do tego co wystaje to jak jest tak jak opisałeś to na akrylu wyrównasz (bo akryl na to miejsce i jego okolice musisz położyć).


nie moge zaspawac-kupiłem auto po dachowaniu(pojechalem z wujkiem ktorego mi wszyscy polecali ze zna sie na autach,bo ja od nie dawna sie tym zajolem) i ' nie zauwazyl' paru drobiazgow - jak miedzy innymi dachowanie(po 1,5cm szpachli momentami,progi do wymiany, nie mowiac ze tył jest doklejony...)

jest P800 robione,ale juz wczoraj oscylacyjna wyrownalem te wystajace brzegi,
to teraz pytanie czy pomalowane progi ftalowym wiążą szpachle? znaczy szpachla na taka farbe bedzie sie trzymac ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 01-08-2009, 08:35   

Może i by trzymała ale itak na gola blachę musisz dać podkład epoxydowy.przykro mi ale ftalowy musisz zeszlifować :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
flamengo
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 19
Wysłany: 01-08-2009, 08:42   

maniek napisał/a:
Może i by trzymała ale itak na gola blachę musisz dać podkład epoxydowy.przykro mi ale ftalowy musisz zeszlifować :)


tylko problem w tym ze progi sa juz zaszpachlowane w 90% tak jak ma byc..

takim podkladem zrobione,a wczesniej cortaninem: http://www.nobiles.pl/?q=pages/products/metal/2653

i co teraz ?? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 01-08-2009, 08:52   

Mogłeś wcześniej zapytać zanim nałożyles kit...powinieneś pod szpachel dać epox.tak jak zrobiłeś ty to raczej nie wytrzyma długo szczególnie że to są progi i mają często kontakt z woda, błotem itp.jak chcesz to zrobić porządnie to musisz zacząć od nowa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
flamengo
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 19
Wysłany: 01-08-2009, 09:02   

maniek napisał/a:
Mogłeś wcześniej zapytać zanim nałożyles kit...powinieneś pod szpachel dać epox.tak jak zrobiłeś ty to raczej nie wytrzyma długo szczególnie że to są progi i mają często kontakt z woda, błotem itp.jak chcesz to zrobić porządnie to musisz zacząć od nowa.


nie moge :/ dostalem ultimatum że musze skonczyc do przyszlego tyg. auto
(nie robie u siebie) i nie zdarzę od nowa bo czas goni :/
trudno, zobaczymy-jak beda pierwsze oznaki pekania to sprzedam...

dz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 03-08-2009, 21:03   

maniek napisał/a:
Z czego wyczyścić?musisz rozszlifować szpachel tak aby nie było wyczuwalne przejście.


I ! !! odizolować się.czyli położyć podkład akrylowy,żeby nie obudzić się z ręką w nocniku :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne