lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bianco Perla dobranie
Autor Wiadomość
wania123
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2012, 16:03   Bianco Perla dobranie

witam
czy jest szansa by w mieszalni, na podstawie zdjęć dobrali mi podobny kolor, chodzi mi konkretnie o malowanie motocykla, jeden z użytkowników na forum Kawasaki ma umalowany motocykl sprowadzany z Włoch umalowany w tym kolorze i wygląda świetnie, lepiej jak oryginalny biały Kawasaki, niestety mieszka daleko, mógłby mi może jedynie zrobi zdjęcia jakieś dobrej jakości, dobrym aparatem, kolor jak w tytule Bianco Perla Ferrari, malowane są nim samochody Ferrari i teraz chyba też Fiaty 500 ale nie jestem pewien czy to jest ten sam, niżej parę linków, chciałem się dowiedzieć czy jest szansa żeby dobrali mi chociaż coś w miarę podobnego, znalazłem też taki lakier w sklepie, trochę tego dużo jak na motocykl(to jest naked, więc elementów do lakierowania nie jest dużo), może najlepiej będzie po prostu kupić ten lakier w sklepie? i w sumie nie jestem pewien czy to jest ten sam

http://www.elakiery.pl/pr...-perlap3c-farba

z góry dzięki za pomoc




Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 20-09-2012, 16:33   

Podajesz nazwę koloru, kod i po problemie.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
wania123
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2012, 16:52   

tu dokładniej chodzi o Bianco perla fuji, tylko skąd ja mam znać kod koloru, i czy w każdej mieszalni dobiorą mi po kodzie?

dalej przeszukując internet dowiedziałem, że to jest kolor Maserati, spotkałem się forum Maserati z dwoma kodami:
-137.739 - Bianco fuji met.
-Bianco Fuji and has a number of 224004

a to z jakiegoś forum samochodowego:

That color is correctly named BIANCO FUJI (Fuji White) it's not a Ferrari color, it does belong to Maserati and it has a quite complicated history.
A similar variant, the firs one, firstly was available for the Alfa Romeo GTA series, under the name BIANCO NUVOLA in an extremely limited production, and then was adopted by Maserati launching the MC12 supercar where it adopted the Fuji name. It immediately had huge success because of it's particular beauty, it is composed of 7 levels of different whites and it brings a stunning brightness.
Ferrari brings it as a non-standard color option, VERY expensive (in Italy you pay that color on a Maserati apx. 7000 Euros!) and it's now available, in a slight different variant and still off-chart, for the new Fiat 500 car.
Ostatnio zmieniony przez wania123 20-09-2012, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-09-2012, 17:01   

wania123 napisał/a:
czy w każdej mieszalni dobiorą mi po kodzie?

tak
wania123 napisał/a:
tu dokładniej chodzi o Bianco perla fuji, tylko skąd ja mam znać kod koloru

poczekaj chwilę zaraz ktoś ci napiszę numer lakieru ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 20-09-2012, 18:00   

Ten kolor co pokazałeś to 3 warstwówka o kodzie "137739", ale w jej skłądzie nie ma xyralicu, ostatnio laierowałem Toyotę też białą perłę, kod koloru "070", czyli standard z toyoty i w składzie był xyralic co daje zdecydowanie lepszy efekt, jeśli ktoś wogóle widzi różnice:) Zajedź do pierwszej lepsze mieszalni i poproś o fiszki z kolorami które wymieniłem wyżej, zobaczysz na słońcu który lepiej się prezentuje. Oczywiście białych perełek jest mnóstwo, ja tylko wymieniłem tą która mi się osobiście podoba.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
wania123
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2012, 23:53   

no z tego co czytam an forach to polecają xyralic do białego, że lepiej wygląda, tego xyralic trzeba dodać do białej perły, ile 5-10%? do obu warstw czy tylko do tej drugiej?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 21-09-2012, 18:27   

Xyralica się nie dodaje na oko, po prostu wchodzi on oryginalnie w skład receptury danego koloru, tak jak perła czy zwykły metalik. Możesz oczywiście zaszaleć i wlać go 2-3 razy więcej niż w recepturze ale w przyszłości jak będziesz chciał polakierować ponownie element to już na pewno nie dobierzesz takiego samego koloru, no chyba że zapiszesz dokładnie swoją "zmodyfikowaną" recepturę. Jak pisałem wyżej, wejdź do mieszalni, poproś o fiszkę 070 z toyoty i zbaczysz czy Ci się podoba.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
wania123
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-09-2012, 13:10   

224004 może ktoś kojarzy ten drugi kod co podałem , może ten zawiera xyralic?

pisałem do różnych mieszalni o Bianco Fuji, w 2 miejscach napisali, że mają, ok 100zl za pierwszą warstwę, i 200 za drugą + klar, zastanawiam się czy zamówić wysyłkowo czy jechać po mieszalniach, wtedy bym widział na żywo co biorę i mógł bym zawsze coś podobnego z xyraliciem wybrać

może ktoś polecić jakąś mieszalnie lakierów w Radomiu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 23-09-2012, 19:28   

Cytat:
224004 może ktoś kojarzy ten drugi kod co podałem , może ten zawiera xyralic?


Ten też nie zawiera xyralica i jest to kolor z palety Fiata o nazwie PEARL WHITE.

Pytałeś o ceny za litr? Jedź do pierwszej lepszej mieszalni i zobacz fiszki, wybierzesz który ci się najlepiej podoba, sprawdzisz kod i zamówisz wysyłkowo na necie z pewnego źródła... lub kupisz na miejscu w mieszalni.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
wania123
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2012, 14:47   

oki jeszcze raz dzięki, już wszystko wiem, w Piątek jadę do mieszalni, zobaczymy coś tam wybiorę, tylko jeszcze chciałem zapytać, bo trochę mam jeszcze dylemat nad czarnym a białym kolorem, raczej biały, ale czerń biorę pod uwagę, więc chciałem zapytać na wszelki wypadek czy zna ktoś może kod czarnego lakieru Kawasaki (model Z750 07-12) lub czarnego od BMW black saphir, ewentualnie jakiś inny czarny jak ktoś poleca
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26-09-2012, 16:33   

wania123 napisał/a:
zna ktoś może kod czarnego lakieru Kawasaki (model Z750 07-12)

914- BLACK SPARK EFFECT
wania123 napisał/a:
BMW black saphir

475- SAPIHIR SCHWARZ EFFECT
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 26-09-2012, 19:48   

To zależy jaki efekt chcesz uzyskać, spróbuję to opisać w prosty sposób:)
Jak chcesz aby metalic był dobrze widoczny w każdą pogodę to polecam kolor Panther Black z palety Forda, mi sie osobiście bardzo podoba, jednak wygląda dobrze tylko na zadbanym lakierze (jak większość lakierów ale ten szczególnie).
Jeśli ziarno ma być widoczne tylko w słoneczne dni (ostatnio tak miałem z Hondą, myślałem że to czarny solid ale jak poświeciłem lampą to się pokazała ładna niebieska i fioletowa perła) to musisz się określić jakie kolory perły lub innego ziarna chesz uzyskać. Opcji masz dużo:)

[ Dodano: 26-09-2012, 19:50 ]
Aha, jak chcesz głęboką czerń to ten z BMW odpada... zdecydowanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 26-09-2012, 20:09   

Cytat:
Jak chcesz aby metalic był dobrze widoczny w każdą pogodę to polecam kolor Panther Black z palety Forda


Dobrze prawisz, świetny kolor - żywa czerń z wyrazistym ziarnem.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wania123
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-09-2012, 22:36   

dzięki za podpowiedzi, tak jak pisałem to będzie motocykl, większość czasu jeżdżę w ciągu dnia i przy ładnej pogodzie
znalazłem jeszcze ciekawy kolor od Ferrari Nero Daytona tylko nie znam kodu, pomoże ktoś?

ten Panther black niezły, a co myślicie o LC9X od VW?

[ Dodano: 27-09-2012, 21:49 ]
witam
mam jeszcze pytanie, jak uzyskać tak mat jak na zdjęciach?



to chyba nie te same lakiery, ten na drugim zdjęciu bardziej mi się podoba
pzdr i góry dzięki za odp
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 27-09-2012, 22:42   

VW raczej nie ma ciekawych czarnych kolorów, ten co podałeś to "standard" z VW, przeważnie mają niebieskie i fioletowe perły widoczne w słoneczne dni.

Ten z Ferrari ma kod 224.885. Na żywo nigdy nie widziałem więc się nie wypowiem.

Co do matu do lakieruje się jak normalnym lakierem, z tą różnicą że klar rozrabiasz w odpowiednich proporcjach z żywicą matującą, w zależności od tego jaki stopień połysku chcesz uzyskać. Na pierwszym zdjęciu lakier jest chyba bardziej satynowy, drugie foto to full mat... tak przynajmniej mi się wydaje:)

Więc jak na motor to moje propozycje są następujące; jeśli czarny to tylko Panther Black, jeśli biały to z Toyoty 070 lub dzisiaj dostałem do polakierowania nową perłę z toyoty o kodzie 084, w skład drugiej warstwy, oprócz bindera oczywiście, wchodzi praktycznie sam xyralic, żadnych pereł (w PPG).

[ Dodano: 28-09-2012, 17:22 ]
Mam dla ciebie fotki tej nowej perły z Toyoty (084), dzisiaj cieniowałem zderzak i zrobiłem parę fotek. Na pierwszej masz tylko bazę, czyli jak by to w macie wyglądało a na drugiej próbowałem uchwycić ten xyralic przy pomocy lampy, bo w normalnym ościetleniu nie ma tego efektu; ale i tak ciężko pokazać ten efekt na zdjęciu, zdecydoanie lepiej się prezentuje na żywo.

IMAG0055.jpg
Plik ściągnięto 256 raz(y) 67,88 KB

IMAG0059.jpg
Plik ściągnięto 285 raz(y) 48,43 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne