lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
PROJEKT KOMORA
Autor Wiadomość
Kozj
Użytkownik
kozj


Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: tam gdzie praca
Wysłany: 13-08-2012, 00:01   PROJEKT KOMORA

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum mimo że śledzę już od dłuższego czasu wasze wypowiedzi, zdania i opinie. Posiadam garaż z którego chcę zrobić pomieszczenie do malowania, wiadomo nie komorę :p w przyszłości będę takową sobie chciał zakupić ale najpierw musze odłożyć trochę kasy, wiec niestety jestem zmuszony do garażu i teraz mam do was zorientowanych w temacie pytania.
Mój garaż ma ok 6m długości , 3.50 szerokości i 3m wysokości nad garażem jest jeszcze strych. Na ścianach chciałbym położyć płytki, w podłodze chciałbym zrobić podkop ok 40cm zrobić wylewkę stelaż na filtry i położyć kratki na górze to samo stelaż do filtrów i kratki, na górze nadmuch a na dole wyciąg. Tylko teraz jaki ten nadmuch żeby było dobrze jaki wyciąg jak to zamontować i gdzie i jakie ogrzewania najlepiej, myślałem o zwykłym piecu na Węgiel, miał i zamontować grzejniki. No i ile cos takiego będzie mnie kosztować czy z 8 tyś mi starczy. Proszę o poważne odpowiedzi i podejście do tematu o jakieś poprawki może zle myślę wiec wyprowadzić mnie z błędu, będę bardzo wdzięczny, widziałem ze tez Pan ‘’ PROJEKTER’’ udzielał odpowiedzi na podobne tematy może Pan coś doradzi mi. Proszę jest to dla mnie ważne z góry dziękuje wszystkim.
Takie kratki:
http://allegro.pl/krata-w...2554925487.html
Może wiecie gdzie zdobyć trochę tańsze takie kraty i z czego zrobić stelaż na filtry a może można je kupić to gdzie.

WIEM ŻE DUŻO PYTAŃ ALE MYSLE ŻE POMORZECIE. 
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 13-08-2012, 12:13   

Na złom idź, może znajdziesz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kozj
Użytkownik
kozj


Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: tam gdzie praca
Wysłany: 14-08-2012, 17:40   

zainteresuje się ktoś tematem i odpisze na moje pytania?? prosze
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 14-08-2012, 17:51   

Kozj napisał/a:
czy z 8 tyś mi starczy.

nie starczy....wiem coś o tym :glupek: reszta tutaj np.
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=1405
tutaj fajna opcja z samym nawiewem :D
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=2850
reszta na forum o płytkach i innych sprawach więc szukaj i podpinaj się pod temat...
nie dziw się ,że nikt nie odp jest to opisane już niejednokrotnie w róznych tematach..
i taka rada dozbieraj więcej kasy i kup coś z używki. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kozj
Użytkownik
kozj


Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: tam gdzie praca
Wysłany: 14-08-2012, 20:33   

dzieki wielkie łukasz nawet za to ale specjalnie założyłem ten post żeby ktoś mi odpisał na moją niewiedze czytałem juz te dwa linki i nic sie szczególnie z nich nie dowiedziałem dużo jest takich postów co sobie ludzie robią jaja albo tak jak tutaj kolega wyżej odpisał mi żebym poszedł sobie na łom no wielka i wyczerpująca odpowiedz napradwe :/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 15-08-2012, 12:45   

Kozj, Chciałeś wiedzieć gdzie możesz kupić takie kraty. Ja właśnie tam kupiłem. W czym problem?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kozj
Użytkownik
kozj


Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: tam gdzie praca
Wysłany: 15-08-2012, 13:00   

dzięki pellek no poszukam i tam ale nie wiem czy tyle dostane bo chciałbym na sufit i na podłoge :P

[ Dodano: 15-08-2012, 13:03 ]
no i nie wiem reszty ;/ bo chciałem filtrty dać na cały sufit i na całą podłoge ale nie mam znów pojęcia gdzie moge kupic i jaki wyciąg i nadmuch i jak to zamontować żeby było dobrze może Ty mi pomożesz??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-08-2012, 13:08   

Kozj napisał/a:
dzięki pellek no poszukam i tam ale nie wiem czy tyle dostane bo chciałbym na sufit i na podłoge :P


Bardzo ciekawa koncepcja .... tak bezpieczna. Kraty pomostowe na suficie :brawo:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kozj
Użytkownik
kozj


Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: tam gdzie praca
Wysłany: 15-08-2012, 13:13   

to jakie na sugfit nie wiem wiec pisze :/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pawlacz
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 37
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-08-2012, 21:16   

na pewno chcesz komorę do malowania? ja bym wolał kabinę lakierniczą do lakierowania
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-08-2012, 00:52   

@Kozji ... ale czego Ty tu oczekujesz ? Instrukcji montażu, kosztorysu i szczegółowych informacji jak zbudować kabinę lakierniczo- suszarniczą w istniejącym pomieszczeniu ? :glupek: ..... Dobra ... koszt ok 4 tyś + vat i musisz mi przysłać szczegółowy projekt tego swojego pomieszczenia + kilkanaście zdjęć. Wtedy uzgodnimy co chcesz zrobić i na ile legalnie i na ile rozwojowa a na ile docelowo i po kilku tygodniach dostaniesz projekt i kosztorys. Poniżej 10 000 zł raczej nie uda ci się zmieścić nawet podstawowej adaptacji pomieszczenia przypominającego na koniec tych prac komorę czy nawet lakiernię. Przy 10 tyś to będzie raczej trudne. Przy 15 tyś zł może ci się udać jak większość prac wykonasz sam. ;)

Jak chcesz porad za darmo od kolegów ... to pytaj ... może ktoś się na tym doskonale zna i zechce się za free podzielić swym bogatym doświadczeniem zawodowym przy budowie kabin czy adaptacji pomieszczeń. Obstawiam jednak że za kilkadziesiąt postów będziesz wiedział na ten temat mniej niż teraz, bo w tej branży niby każdy wie jak wygląda kabina i jak działa i z czego się składa .... gorzej jak trzeba ją zbudować i z ogólników przejść do szczegółów, te wyjaśnić zwymiarować, narysować i choćby dobrać materiały ... a co najfajniejsze wziąć jeszcze za te rady jakąś odpowiedzialność .... Cóż - Próbuj .... i pamiętaj ... Jaka płaca taka ... informacja ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 16-08-2012, 14:30   

Kozj, no to zostaja juz ci 4k na ta adaptacje :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 16-08-2012, 19:00   

KOMORA i co jeszcze morze wentylator o wdzięcznej nazwie CYKLON B. Bez przesady!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pusty24
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 371
Punkty: 4/5
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 17-08-2012, 10:04   

powtórze sie ;)


By pusty24 at 2012-08-04
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne