lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w Niemczech i inne
Autor Wiadomość
MrMagellan81
Użytkownik


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2012, 14:17   Praca w Niemczech i inne

Witam forumowiczów, moje pytanie kieruję do osób zorientowanych w pracy lakiernika za granicami RP, sporo jest różnych ogłoszeń o pracy np. w Niemczech, Norwegii itp, czy warto tam wyjeżdżać, jakie zarobki i warunki, czy są jakieś miejsca ,których unikać, a które można odwiedzić ? Pzdr
_________________
Marcin
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
capek
Bywalec
kiuru30


Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: slask
Wysłany: 03-02-2012, 16:20   

Zastanawialem sie kiedys nad niemcami , jednak 8 czy nawet 10 e ( brutto )za godzine to za malo aby wuzyc i odlozyc. A siedziec za granica tylko po to aby zarobic na jedzenie i chate to bez sensu.
Takie moje zdanie, nie wiem jak inni do tego podchodza.
_________________
https://www.youtube.com/user/kiuru30?feature=mhee
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 03-02-2012, 21:34   

capek napisał/a:
Zastanawialem sie kiedys nad niemcami , jednak 8 czy nawet 10 e ( brutto )za godzine to za malo aby wuzyc i odlozyc. A siedziec za granica tylko po to aby zarobic na jedzenie i chate to bez sensu.
Takie moje zdanie, nie wiem jak inni do tego podchodza.


no to powiem ci ze musisz sporo zarabiac jak takie zarobki to za mało szybko licząc

10 h x 10 E = 100 euro dziennie po 4 zł = 400 zł x 20 dni 8 tys miesiecznie jesli z tego sie nie da odłozyc to naprawde musisz miec spore wymagania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 03-02-2012, 22:39   

kosior, Nie pracuje się tam 10 godz, mieszkanie 400euro, koryto dojazd i inne z 500e, przejazd do polski 50-100e opłacenie mieszkania w polsce i trochę innych wydatków i ch.j z tego jest. Robiłem przez 4 lata, miałem 12e na godzinę i gówno się odłożyło.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
arus
Stały Bywalec


Wiek: 52
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 80
Skąd: Ostrowiec św
Wysłany: 04-02-2012, 07:53   

Pracowałem za miedzą i podziwiam ludzi którym się tam podoba dla młodych osób może jest to jakaś alternatywa tylko trzeba się zastanowić nad jednym albo jedziesz jako niewolnik (pracodawca zapewnia wszystko spanie sr...nie i koryto ) albo jak pisał Mart-Dent jedziesz i pracujesz jak człowiek. W pierwszej opcji odłożysz kasiorkę ale zapomnij o normowanym czasie pracy i ludzkim traktowaniu tak samo jak w kraju trafisz na PRYWACIARZA który tylko chce cię wydoić jak mućkę a potem kopa w D i z najlepszego pracownika robisz się wrogiem. W tej drugiej opcji wychodzi tak samo jakbyś pracował w kraju za minimum+premia. w czasach kiedy ja pracowałem na zachodzie za miesiąc zarabiałem 3000 marek mniej więcej byla to półroczna pensja w Polsce. :D Tylko w opcji Mart-Denta pracownik jest objęty jakimkolwiek ubezpieczeniem. Miłej pracy za granicą życzę :)
_________________
AREK
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 04-02-2012, 09:21   

Mart-Dent, wiem ile sie pracuje np w Hiszpanii robiłem po 16 h przez pół roku miałem 7 euro/h ale wytrzymałem tylko tyle , mieszkanie miałem 600 euro 3 pokoje i niech nikt nie gada ze sie nieda bo w moim przypadku jakos sie dało , ale fakt były to czasy kawalerskie to i inne wydatki niż dziś.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 04-02-2012, 12:54   

kosior napisał/a:
w Hiszpanii robiłem po 16 h przez pół roku miałem 7 euro/h
to rób uczciwie 16h na dobe w polsce to też zostanie :) ale przy normalnych 8h sie nie kalkuluje bo tam utrzymujesz siebie,tu rodzine dojazdy,zjazdy i malo zostaje..chyba że jesteś kawaler,jedziesz i sobie siedzisz...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 04-02-2012, 21:27   

wszystko sie da tylko trzeba chęci na forum jest Sławek który chyba z 10 lat robił za granica a dzis ma warsztacik na wysokoim poziomie wiec dla chciącego nic trudnego , wolałbym porobic za granica 10 lat niż 20 lat w polsce spłacać kredyt .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 05-02-2012, 00:03   

no to może się wtrące
8lat byłem w norwegi
na początek 2-3 lata frajerskie trzeba było odrobić
bo wiadomo język, przepaść technolocziczna,sprzętowa bo sam wywodze się z dziupli
ale puźniej po opanowaniu tego wszystkiego i wycwaniwniu się nikt już mi nie był wstanie nic zrobić
w perspektywie czasu opłacilo moje marzenie się spelniło
ale na rok nie opłaca się wyjechać
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MrMagellan81
Użytkownik


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-02-2012, 10:03   

mógłbyś podać jakieś namiary na agencje rekrutujące lub firmy w Norwegii ?
_________________
Marcin
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 05-02-2012, 11:57   

kosior napisał/a:
wolałbym porobic za granica 10 lat niż 20 lat w polsce spłacać kredyt .


To co to miałby byc za kredyt? Przecież zawsze można wziąć mniejsz na początek i ruszyc z czymś małym. Jak go spłacisz to bierzesz nastepny i się rozbudowujesz itd. Przecież nikt nie mówi o braniu odrazu milionów złotych kredytu. Zresztą nikt by takiego kredytu nie dał. Jak masz swoją działke to za 300 tys spokojnie postawisz mały, ale pożądny warsztacik, zaprojektowany z opcją o dalszą rozbudowe za jakiś czas.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-02-2012, 14:28   

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ;) Potencjały się teraz w Europie wyrównały. Kto ma dobrze pookładane w głowie ustawi się doskonale w Polsce, na wsi zabitej dechami i zrobi majątek na krowim łajnie .... Jak ktoś jest na NIE to zawsze będzie żył w nastawieniu że gdzie indziej jest lepiej ... aż w wieku 40 / 50 lat zmieni śpiewkę na teksty w stylu ... Gdybym był młodszy i pojął wtedy wyzwanie to dziś byłbym milionerem. ;)

Wszytko jest w ... głowie, a życie bez problemów i wyzwań jest nudne, aż do zrzygania :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 05-02-2012, 15:02   

Praca za granicą to też jest wyzwanie i jesli pracuje sie z myslą o pózniejszym zainwestowaniu w warsztat np. to jest to wedlug mnie lepsze rozwiązanie po 10 latach pracy ma czystą gotówke do zainwestowania bez ryzyka ze komornik moze zapukac do drzwi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 05-02-2012, 19:18   

MrMagellan81, http://www.adecco.no/Pages/PL.aspx

[ Dodano: 05-02-2012, 19:19 ]
https://www.jobzone.no/Fo...beit-no-Norski/

[ Dodano: 05-02-2012, 19:22 ]
tu masz namiar na dwie wiodące firmy w norwegi znam kilka osób które pracują przez nich
rewelacji nie ma ale na początek dobre i to
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 06-02-2012, 09:03   

te całe wyjazdy za granicę to wg mnie nic nie warte... mówię to na przykładzie znajomych którzy wyjechali.
Znacznie lepszy pomysł to zainwestować w siebie i robić na siebie u nas w kraju. Trzeba jednak mieć fach w ręku, dobry pomysł, i nazbierać np trochę klientów wcześniej by nie ruszać w ciemno.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tutek
Wyjadacz


Wiek: 44
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 105
Skąd: Wawka
Wysłany: 16-06-2012, 11:30   

Odgrzeję temat troszkę ........... piszecie o wyjazdach i potem postawieniu warsztatu....... pytanie całe Życie chcecie robić w warsztacie ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne