lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Stosunkowo czuły lakier
Autor Wiadomość
mentosmops
Bywalec


Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-06-2012, 16:45   Stosunkowo czuły lakier

Witam,
Mam pytanie - proszę o wyrozumiałość i tym razem ;)
Jakieś kilka miesięcy temu lakierowano mi motocykl ( wypiaskowana rama itd ) Motocyklem już smigam od kilku miesięcy i mam wrażenie, że lakier jest bardziej miękki od tego oryginalnego. Nic nie odpada, ale jest czuły na zarysowania. Motocykl to moje oczko w głowie i strasznie mnie to denerwuje, że mimo starań i wręcz "pedantycznego" traktowania maszyny, małych rys czy większych przybywa. Czy te nowoczesne lakiery są jakieś hmm mniej trwałe? Błąd lakierników wykluczam gdyż malowało go 2 ludzi w różnych miejscach a i tak każdy element jest "czuły"

dzisiaj potraktowałem jedno miejsce taką małą gąbkom do mycia naczyń ( tą szorstką stroną ), to na zbiorniku powstało zmatowienie ;/ fakt iż jest to pod kanapą ale i tak złości. Może głupio to zabrzmi ale czy taka gabka ma prawo zmatowić lakier ?

Czasem jak zarysowałem auto to rozpuszczalnikiem zmywałem rysy, na to wosk i śladu nie było, a tu takie cyrki.

pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 09-06-2012, 18:11   

mentosmops napisał/a:
czy taka gabka ma prawo zmatowić lakier ?


Oczywiście :nono: nigdy więcej tego nie rób chyba że chcesz zmatować do ponownego malowania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mentosmops
Bywalec


Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-06-2012, 23:33   

[quote="giena"]
mentosmops napisał/a:
czy taka gabka ma prawo zmatowić lakier ?


Oczywiście :nono: nigdy więcej tego nie rób chyba że chcesz zmatować do ponownego malowania.[/qu
teraz już wiem, dbam i tak maksymalnie jak tylko potrafię ;) już tego nie zrobię , mam jedno pytanko czy taki lakier utwardza się z czasem? Czy raczej muszę już na niego bardziej uważać i tyle?.

Ps mam jeszcze jedno pytanko ;) Miejsce gdzie styka sie kanapa z zbiornikiem mocno się wyciera ( w oryginalnym malowaniu już wytarte do blachy było ) i chciałbym jakąś folię tam przykleić bezbarwną, coś na wzór tego co mają auta na błotnikach i progach np renault czy yarisy chyba, ma ktoś wiedzę co to jest, jak się nazywa i gdzie kupić ? Potrzebuję kawałem 15 na 10 cm ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 10-06-2012, 02:23   

mentosmops napisał/a:
ma ktoś wiedzę co to jest, jak się nazywa i gdzie kupić ?

Produkt 3M o nazwie, znaczy numerze... koledzy podpowiedzą, lub allegro podpowie.
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 10-06-2012, 10:34   

Folia ochronna to 3M SCOTCHGARD PAINT PROTECT PU8591E. Oczywiście pomimo moze wyzszej ceny od konkurencji polecam 3M bo jakośc rewelacyjna. Nawet sam jej montaż duzo łatwiejszy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mentosmops
Bywalec


Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 10-06-2012, 21:45   

http://allegro.pl/3m-scot...2389569574.html

takie coś zda egzamin ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 10-06-2012, 21:58   

Doładnie taka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne