lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
BUDOWA KANALU W WARSZTACIE
Autor Wiadomość
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 23-02-2012, 21:25   BUDOWA KANALU W WARSZTACIE

Ja mam stanowisko dlugie na 7,5 m ,chce wykonac kanal na jakies 5,5m dlugi jak macie to u siebie zrobione jesli chodzi:

1-szerokosc kanalu myslalem o 100cm?

2-Jest kilka sztuk budowania takiego kanalu murowany z bloczkow betonowych na wczesniej wylanej podstawie ,druga ktora biore pod uwage to wylanie z betonu zazbrojone w tym wneki na oswietlenie z tego co wiem musi byc tez wentylacja na dole nawiewna i po przeciwnej stronie wyciag u gory wyciag

3 -I jak zrobic dobra izolacje przeciw wilgociowa , czy jesli na wylanej podstawie dal bym folie jakas gruba basenowa na to pape i natym wylal sciany z dodatkiem szkla wodnego dla pewnosci ze by nie przesiakalo lub wymurowal, pozniej ta folie wywinol na sciany to bedzie git
W srodku po wylaniu scian myslalem wylac wylewke ze spadkiem w jedna strone bo wiado mo zawsze jakis snieg topniejacy czy cos i moze jeszcze taka mala studzienke zeby wlazyc tam pompe i jak sie nazbiera wody zeby wypompowywalo do kanalizacji
Wody gruntowe chyba sa dosc wysoko nie kopalem jeszcze ale mam takie niby szambo bez dna i i lustro wody jest jakies 120cm od powierzchni

4 Glebokosc mysle ze kolo 175-180 cm gotowego bedzie git

5 jaka grubosc scian zastosowac myslalem o 20 cm i w miejscach gdzie beda wneki na swiatlo ,polki troche grubiej

6 Pozniej jakies schodki metalowe ze stopniami z krat

Czy macie u siebie kanaly i jak je wykonywaliscie bo z tego co czytam to duzo ludzi ma problem z uszczelnieniem ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-02-2012, 08:24   Re: BUDOWA KANALU W WARSZTACIE

keon napisał/a:
Ja mam stanowisko dlugie na 7,5 m ,chce wykonac kanal na jakies 5,5m dlugi jak macie to u siebie zrobione jesli chodzi:

1-szerokosc kanalu myslalem o 100cm?


80 - 90 cm raczej 90 cm bo będzie problem z wjazdem samochodami o małym rozstawie osi i doborem podnośnika pod osiowego ( chyba że ci na tym zupełnie nie zależy ;) )

keon napisał/a:
2-Jest kilka sztuk budowania takiego kanalu murowany z bloczkow betonowych na wczesniej wylanej podstawie ,druga ktora biore pod uwage to wylanie z betonu zazbrojone w tym wneki na oswietlenie z tego co wiem musi byc tez wentylacja na dole nawiewna i po przeciwnej stronie wyciag u gory wyciąg


Rodzaj ścian oporowych zależy od przewidywanego nacisku i gruntu na jakim wykonywany jest kanał. Wylać jest łatwiej szybciej i ... trudniej oraz drożej. Bloczki są proste w wykonaniu. do 800 kg na punkt nacisku posadzki przy krawędzi kanału nie ma to żadnego znaczenia jaką technologię budowy wybierzesz.

Wentylacja kanału rewizyjnego to wymóg formalny tylko dla SKP i OSKP. Zdarza się że jakiś nadgorliwy urzędnik domaga się tej instalacji w normalnym warsztacie ale to rzadkość i po za rozporządzeniem na temat SKP nie ma nigdzie takiego wymogu formalnego. Jeżeli już dla własnego komfortu to tylko nadmuch ogrzanego powierza z dolnej części kanału ... ŻADNEGO WYCIĄGU.

Posadzka kanału ze spadkiem max 2%. Studzienka bezodpływowa na końcu spadku.

keon napisał/a:
Glebokosc mysle ze kolo 175-180 cm gotowego bedzie git

Dla ciężarówek 130 cm dla osobowych 160 max 170 cm, ale wtedy z boku stopnie podwyższenia na całej długości.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 25-02-2012, 00:07   

PROJEKTER napisał/a:
dla osobowych 160 max 170 cm, ale wtedy z boku stopnie podwyższenia na całej długości.


Widzisz dobry patent z tymi stopniami , szerokosc tego trzeba by dac tak na buta 12-15cm wys kolo 20cm, chodzi Ci zeby to wykozystywac przy samochodach z wiekszym przeswitem ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 27-02-2012, 10:40   

Nie wiem co chcesz robić, ale jeżeli ma to być stanowisko naprawcze to moim zdaniem budowanie kanału w dzisiejszych czasach to nieporozumienie.

No chyba że robienie przy samochodach dla Ciebie to tylko hobby.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 27-02-2012, 12:30   

snayper napisał/a:
moim zdaniem budowanie kanału w dzisiejszych czasach to nieporozumienie.
Bez przesady . Chłopak zrobi sobie kanał sam ,a podnośnik musi kupić . Trochę cementu ,betonu i może zajrzeć pod podłoge auta . Dodatkowo kanał nie musi posiadać dozoru technicznego .Jak go zakryje ma wolną przestrzeń od różnych słupów jak w przypadku dźwigarów ,a tym samym wolne pole manewrowe .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 27-02-2012, 13:21   

snayper napisał/a:
moim zdaniem budowanie kanału w dzisiejszych czasach to nieporozumienie.


No nie dokonca ,nie chodzi tu juz tak o koszty i podnosnik bo bede mial tez nozycowy na drugim stanowisku .
Tylko ze wysokosc warsztatu mam 360cm i przy podnoszeniu wysokich dostawczakow musial bym odcinac dach hehe,poza tym w kolo kanalu bedzie rama typu korek ,i zawsze jest mozliwosc wejscia pod spod auta jezeli cza przywalic.
To stanowisko bardziej blacharskie .

Ale nie zbaczajac z tematu czy ma ktos dobry patent na uszczelnienie kanalu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 28-02-2012, 10:06   

Też chętnie poznam odpowiedź bo znow wchodzi mi woda do kanału; tylko, że u mnie wlewa się z góry a nie podchodzi od dołu :nono:
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 28-02-2012, 11:26   

W sklepie z materiałami budowlanymi są środki uszczelniające które dodaje się do betonu. Jest także dobry środek do impregnacji betonu o nazwie bodajże -Hydrostop którym impregnuje się beton zanim jeszcze zupełnie wyschnie.
Natomiast przed położeniem płytek z gresu malujemy folią w płynie. Oczywiście na stopniach i posadzce płytki z fakturą antypoślizgową.
Należy także zastosować zbrojenie szczególnie ścian bocznych i nie robić ich zbyt cienkich,bo gdy pomieszczenie jest nie ogrzewane a zima taka jak obecnie to ściany może rozsadzić a gdy już popękają to żadne uszczelnienie nie pomoże.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 28-02-2012, 12:33   

Dzieki snayper

Takie odpowiedzi wnosza cos do tematu.

Jesli chodzi o grubosc scian to ile robisz i o ile poszerzasz w miejcach gdzie jest oswietlenie ewn. jakies polki i jak to wykonac zeby bylo jak najbardziej praktyczne?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Nerwuss
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 5
Wysłany: 28-02-2012, 17:01   

witam Panowie, mam podobna zagwozdkę do waszych, w niedalekiej przyszłości również będę robił kanał i sie zastanawiam czy układać z bloczków betonowych układając je na płasko (grubość ścianki 24cm) czy bardziej opłaca się wylać z betoniarki ??
pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zloty213
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 53
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29-02-2012, 18:33   

Witam :) Mam zamiar tez u siebie zrobić sobie kanał w nie dalekiej przyszłości, powiedzmy jak sie cieplej zrobi, (przynajmniej chciał bym). Tylko jest jedno małe ale, garaż stoi zaraz przy drodze i 2 metry od sciany jest przydrożny rów, co się z tym wiąże? wiadomo nieszczęsna woda....
Nie wiem czy się zabierać za to, czy dać sobie spokój, chyba ze jest jakiś super sprawdzony system żeby się sprawdził. Proszę o pomoc :)

Podnośnik u mnie raczej nie wchodzi w gre ponieważ mam 3m do sufitu, chyba że na kolanach :P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tajmus
Bywalec


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 58
Skąd: Gorlice
Wysłany: 07-03-2012, 17:53   

Jeśli ktoś by był zainteresowany to moge przedstawić zdjęcia jak ja wykonałem swój kanał. Szczelny jak konserwa ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mech15
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 07-03-2012, 18:08   

tajmus napisał/a:
Jeśli ktoś by był zainteresowany to moge przedstawić zdjęcia jak ja wykonałem swój kanał. Szczelny jak konserwa ;]


ale po co takie pytania ;] , wklejaj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 07-03-2012, 23:13   

tajmus napisał/a:
Jeśli ktoś by był zainteresowany to moge przedstawić zdjęcia jak ja wykonałem swój kanał. Szczelny jak konserwa ;]


Dawaj kolego oto chodzi w tym temacie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zloty213
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 53
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 08-03-2012, 20:17   

tajmus napisał/a:
Jeśli ktoś by był zainteresowany to moge przedstawić zdjęcia jak ja wykonałem swój kanał. Szczelny jak konserwa ;]


Ja też jestem zainteresowany :]


starczy tegoo zainteresowania :nono: a kolege prosze o wklejenie zdjęcia ...unek
Ostatnio zmieniony przez unek 08-03-2012, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne