lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kompletowanie sprzętu - kilka pytań.
Autor Wiadomość
Greddy
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: z garażu
Wysłany: 28-02-2012, 23:01   Kompletowanie sprzętu - kilka pytań.

Witajcie, kilka strupów w życiu pomalowałem (na jakimś lipnym zestawie kolegi) ładnie mi nawet lakierowanie wychodzi i postanowiłem zainwestować we własny sprzęt.

Wybór pistoletu raczej prosty w rozsądnych pieniądzach widzę DeVilbiss GTI Pro. Pistoletem zamierzam nakładać zarówno bazę jak i lakier.

Wszędzie polecany jest w wersji HVLP, jednak ma wysokie zapotrzebowanie na powietrze co za tym idzie kompresor musi być dobrej klasy, a to kosztuje masę kasy.

Zastanawiam się nad w/w pistoletem w wersji Trans-tech T1 (najmniejszy apetyt na powietrze) z dyszą 1.3 (wydaje mi się najbardziej uniwersalna, po za tym taką malowałem). Co możecie powiedzieć o tej wersji DeVilbissa GTI Pro? Jakie różnice przy lakierowaniu? Materiał szybciej idzie, a co za tym trzeba szybciej machać, czy jakoś inaczej?

Do tego potrzebuję kompresor. Tylko właśnie jaki?
Jeżeli zdecydowałbym się na HVLP (co mało prawdopodobne) od jakich kwot zaczynają się ceny znośnych kompresorów?

A jeżeli jednak TransTech T1, to jaki kompresor w rozsądnych pieniądzach byście polecili?

Do tego co powinienem dokupić? Separator wody i regulator powietrza z manometrem przed pistolet, a może coś jeszcze?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 29-02-2012, 07:54   

Greddy napisał/a:
Jeżeli zdecydowałbym się na HVLP (co mało prawdopodobne) od jakich kwot zaczynają się ceny znośnych kompresorów?


5 tyś
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greddy
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: z garażu
Wysłany: 07-03-2012, 21:33   

a może powiecie mi coś więcej o tych głowicach ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne