lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
jaki kompresor i pistolet?
Autor Wiadomość
areczek783
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 11-07-2009, 19:56   jaki kompresor i pistolet?

Witam!
Przymierzam się do zrobienia garażowej lakierni. I mam kilka pytań, czy TAKI kompresor będzię dobry do sporadycznego malowania kilku elementów samochodu, 2-3? jeśli nie to jaki inny do 600zł? I jaki pistolet zgrał by się z takim kompresorem, raczej napewno LVLP, ale jaki? Chyba że się myle... I jeszcze jedno, czy taki kompresor zasilił by oscylacyjna szlifierke na krążki?
Dzięki za odpowiedzi :P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-07-2009, 20:58   

http://lakiernik.orge.pl/viewtopic.php?t=276 :info:
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 11-07-2009, 21:01   Re: jaki kompresor i pistolet?

areczek783 napisał/a:
Witam!
Przymierzam się do zrobienia garażowej lakierni. I mam kilka pytań, czy TAKI kompresor będzię dobry do sporadycznego malowania kilku elementów samochodu, 2-3? jeśli nie to jaki inny do 600zł? I jaki pistolet zgrał by się z takim kompresorem, raczej napewno LVLP, ale jaki? Chyba że się myle... I jeszcze jedno, czy taki kompresor zasilił by oscylacyjna szlifierke na krążki?
Dzięki za odpowiedzi :P


zapomnij o tym kompresoze za slaby do wszystkiego jest morze do gmuchania kol w rowerze sie nada , na kompresor powinienes przeznaczyc minimum 2500zl , jesli chcesz lakierowac i uzywac mimosrodowki ;) :nono: wszysto mas oisane na forum wystarczy poszukac :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-07-2009, 21:05   

toteż temat uważam za zamknięty odpowiedź znajdziesz w linku który podałem

za mała wydajność i zbiornik i do lakierowania i do szlifowania. kompresory o tej wydajności nadają się do m.in przedmuchiwania, pompowania kół, balonów itd. niestety bardziej skomplikowane prace jak szlifowanie czy lakierowanie nie są zalecane.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 11-07-2009, 22:10   

Ale gadacie głupoty taki zlom wystarczy zeby zrobić calościówke metalikiem. Robiłem czymś takim w robocie jak zdechł duży kompresor i nie bylo problemu :killer: :killer: :killer:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 12-07-2009, 01:07   

madmax napisał/a:
Ale gadacie głupoty taki zlom wystarczy zeby zrobić calościówke metalikiem. Robiłem czymś takim w robocie jak zdechł duży kompresor i nie bylo problemu :killer: :killer: :killer:


to ty powiedziales ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-07-2009, 09:15   

@madmax moja wypowiedź to nie jest czy da się to zrobić (po za tym dorywczo) tylko czy się powinno to robić, a to różnica. W sytuacji awaryjnej da sie dokończyć robotę, jednak jak chce się człowiek wziąć za lakierowanie to nie z taką pompką! Długo na tym nie porobi. :glupek:
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
areczek783
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 12-07-2009, 10:03   

Witam! Dzięki za odpowiedzi... To powiedzcie mi jaki kompresor by dał rade jako tako... najlepiej link z allegro ;p



by dał rade? też 50L ale dwu tłokowy.
taki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-07-2009, 10:37   

Cytat:
by dał rade? też 50L ale dwu tłokowy.

Do prac dorywczych spokojnie i wolno lakierując powinien wystarczyć

INFORMACJA

Prosił bym aby wklejając linki z allegro jakiegoś urządzenia również je opisywać np. w tym wypadku podać również w poście "Kompresor ExPo dwutłokowy! 50L ! 356L/min" ponieważ po czasie aukcje się kończą i linki wygasają
Ktoś nowy czytając taki temat w którym są tylko wygasłe linki kompletnie nie wie o co chodzi, wygląda to tak że mówi się o czymś ale tego czegoś nie widać ..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 12-07-2009, 10:52   

Dwa tłoki tylko 296 litrów na wyjściu troche jakoś słabo. Kup sobie jakiś kompresor firmy Walter. One są dobrą starczaja na długo, nie psuja sie, i pompują tak jak jest napisane. Bo takie tanie kompresory to sie sypią bardzo szybko.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
areczek783
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 12-07-2009, 12:16   

ok, następnym razem opisze przedmiot :) a powiedzcie mi jakiego rodzaju pistolet pod taki kompresor 50l, dwu tłokowy, do takiego wolnego malowania, jednego czy dwóch elementów, nie więcej. HP, HVLP czy LVLP?

Zaznaczam że umiem malować, właśnie skończyłem dwu letnią szkołe zawodową w zawodzie lakiernika samochodowego... ale ze specyfikacją techniczną kompresorów i pistoletów kiepsko :p więc pytam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jonkins
Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 76
Punkty: 1/7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 12-07-2009, 12:22   

To jak umiesz malować :) , że nie wiesz jaki pistolet jaki kompresor wybrać, co to za szkoła jest wogóle lakiernicza?Czym tam malowaliście? :) to czego cie tam uczyli? Malować to ja też umiem :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
areczek783
Użytkownik


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 9
Wysłany: 12-07-2009, 12:38   

w szkole normalna nauka przez 2 dni, pozostałe 3 dni praktyki w zakładzie lakierniczym, samochody przważnie po naprawach blacharskich, kompresory z najwyższej półki, 2x 400L, pistolety również tylko SATA. Pistolet chwytałem i malowałem, nigdy nie zwrociłem uwagi jaki to rodzaj, wiem, mój błąd :( A ja pytam o sprzęt do majsterkowania we własnym garażu, za niewielkie pieniądze, tego mnie tam nie uczyli, a że na kompresor moge wydać tyle że najlepszym rozwiązaniem bedzie ten 50l, dwu tłokowy to pytam jaki pistolet da rade pracować na tym kompresorze...

[ Dodano: 13-07-2009, 10:13 ]
odpowie ktoś???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne