lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rysy pod lakierem bezbarwnym
Autor Wiadomość
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 25-12-2011, 12:35   

Do cieniowania błotników nie ściągnęli zderzaka, wiec polakierowali uszczelkę, ksenonów też nie ściągali tylko maskowali. Taśma oklejali całą maskę więc na rantach też przywarło, ale to uratowałem ręcznie "polerką". Taki efekt po taśmie już widziałem 3 lata temu w smart repair, jak dałem do lakierowanie typu spot mały odprysk po kamieniu. Nie czepiam się na siłę, tylko wczoraj miałem okazję dokładnie umyć samochód. A ślady po taśmie na reflektorze na zdjęciu wyglądają łagodnie, ale jak się przyjrzysz to zobaczysz jak przyklejali taśmę. Zresztą cały samochód mam delikatnie w odkurzu. Na takie rzeczy może sobie pozwolić Zdzisek w szopie, a nie autoryzowany warsztat. Jestem wkurzony, bo tracę czas na nieustające poprawki, a prowdzę działalność jednoosobową, więc każdy wyjazd do Krakowa to dzień rozbity.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 25-12-2011, 13:09   

To_mas napisał/a:
ale w ASO pracują ludzie


masz racje, ale wlasciciel auta tez ją ma i takie cos jak oczka na klarze raczej nie powinny miec miejsca w ASO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 25-12-2011, 20:00   

Mam pytanie odnośnie lakieru wodnego, który aktualnie mam na masce i błotnikach, zderzaku. Zrobiłem mały test. Najpierw delikatnie górną częścią paznokcia przeciągnąłem po starym oryginalnym lakierze na drzwiach. Efekt - nic się nie stało. Zrobiłem to na masce, ślad pozostał, czyli rysa. Czy te lakiery są tak miękkie? Nie myję samochodu na szczotkach tylko bezdotykowo opłukuję, myję na dwa wiadra dobrymi szamponami i specjalną mikrofibrą, ale to na 100% zaowocuje rysami. Czy aby na pewno tak się dzieje z wodnymi lakierami, czy coś utwardzeniem lakieru ASO nie wyszło?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 25-12-2011, 21:09   

patryk76 napisał/a:
Mam pytanie odnośnie lakieru wodnego, który aktualnie mam na masce i błotnikach, zderzaku. Zrobiłem mały test. Najpierw delikatnie górną częścią paznokcia przeciągnąłem po starym oryginalnym lakierze na drzwiach. Efekt - nic się nie stało. Zrobiłem to na masce, ślad pozostał, czyli rysa. Czy te lakiery są tak miękkie?
wodna to jest tylko baza, bezbarwny masz konwencjonalny.
Już chyba ze 3tyg minęły od lakierowania ?? czyli lakier wg mnie powinien już być dobrze utwardzony.
Czyżby kolejny błąd :/

martek napisał/a:
ale wlasciciel auta tez ją ma i takie cos jak oczka na klarze raczej nie powinny miec miejsca w ASO
dlatego napisałem ze tu ewidentnie dali du...y, co chwile nowe defekty, żaden szanujący sie zakład lakierniczy nie powinien takiej roboty oddawać a tym bardziej taki gdzie mają warunki i możliwości by zrobić to lepiej.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 25-12-2011, 21:55   

No to leżę i kwiczę. :angry: W Smart-plus miałem robioną zaprawkę i lakierem wodnym też pracowali, ale w tym miejscu od 3lat nie mam ani jednej rysy.

Tak na marginesie ile powinien przyszykować $ na polakierowanie maski i błotników w bdb zakładzie niezależnym? Może niech ASO tylko oczyści zapylenia, a polakieruję jeszcze raz, ale już gdzie indziej.

[ Dodano: 25-12-2011, 22:05 ]
To_mas napisał/a:

Już chyba ze 3tyg minęły od lakierowania ?? czyli lakier wg mnie powinien już być dobrze utwardzony.
Czyżby kolejny błąd :/



Maska już 3 tydzień od lakierowania, zderzak 4 tydzień, a błotniki prawie dwa tygodnie. Może znasz/znacie sposoby na test, na sprawdzenie jakości powłoki lakierniczej?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 26-12-2011, 22:46   

Powiedz zeby następnym razem lali antysilikon do lakieru :aniolek: . A tak serio to jasna sprawa ze to nie jest usługa na poziome profesjonalnego warsztatu ALE raz na jakis czas jakas lipa się zdazy kazdemu, a czasem im bardziej sie starasz tym gorzej sie spier... . Nie raz gdy klijent nie wymagający to wychodzi miod malina a jak ktos chce cud miód to sie cos spapra. Refinish to rzemiosło i tyle fabryka nigdy nie bedzie co nie znaczy, ze mozna tak oddawać auta. Takie błędy lub przypadki losowo pechowe powinny co najwyzej przedłuzyć czas naprawy na poprawkę a nie dodawać szanujących swe pojazdy klijentom siwych włosów ;) No chyba ze oczywiście klijentowi to nie wadzi i jest to w satnie zaakceptować wzamian za np. mały rabat ( nie odnosząc się do Twojego przypadku bo inny sposób zapłaty ) bądz tego wogóle nie widzi :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 28-12-2011, 16:23   

Dziś byłem na poprawkach. Lustra ksenonów uratowali przez polerkę, niestety chromowane nerki zarżnęli rysami i mam obiecane nowe nerki. Niestety z faktem, że lakier się rysuje od delikatnego dotknięcia paznokciem idą w zaparte, że tak ma być, bo to lakier wodny i wszystkie samochody tak wyglądają. Używają Standox'a do lakierowania. Na argument że powołam niezależnego rzeczoznawcę, odpowiedzieli, że są gotowi na starcie nawet w sądach, bo ich zdaniem tak jest dobrze zrobione. Rysy pod lakierem na błotnikach cieniowanych skomentowali, że takie już były i żeby je zlikwidować, musieliby lakierować cały błotnik, a potem drzwi, a jeśli na drzwiach by się pojawiły, to następne drzwi i tak w kółko. Ręce mi opadły. Na koniec, szef lakierni zagwarantował, że jak mi się pojawią odpryski od kamieni, to gratis polakierują maskę. Hmm, tylko po co mi taki badziewny lakier?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 28-12-2011, 19:39   

patryk76 napisał/a:
bo to lakier wodny i wszystkie samochody tak wyglądają. Używają Standox'a do lakierowania.

ale bazy czy lakieru bezbarwnego???
kurcze czy przespałem ten moment :O
hym jest już na rynku a raczej lakieruja wodnym bezbarwnym??

jeżeli chodzi o normalny HS ze standoxa to mi nawet w kabinonorce wysycha na beton..i nie ma rys po 24 godz w temp 20 ....a raczej nie zauważyłem aby był skory się rysowac...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 28-12-2011, 19:47   

Chyba jedno i drugie, chociaż wydaje mi się że bezbarwny to konwencja. Może za pół roku ten lakier stwardnieje na beton. Chyba się łudzę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 28-12-2011, 20:21   

a nie mowilem ze sa kraterki??ja widzialem to juz na fotach a nikt mnie nie sluchal :) aso mialo po czesci racje zakladajac ze rysy byly na tyle duze ze nie szlo ich przytrzec "w co watpie" daj sobie kolego spokoj juz z tym,auta itak nie sprzedajesz,niech ci da na pismie ze ci mache polakieruje wraz z cieniowaniem blotnikow skoro tak mowil i jak bedziesz sie auta zbywal to wtedy ci zrobia.no niestety wyszlo jak wyszlo,a nawet troche nie wyszlo ale daj temu lakierowi stwardniec bo za chwile calkiem cyrki zaczna sie dziac i bedzie calkowita kicha calkowita bo beda malowac i malowac bez skutku.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 28-12-2011, 20:52   

damian0889 napisał/a:
,a nawet troche nie wyszlo ale daj temu lakierowi stwardniec .


Tzn, ile czasu, bo w czwartek mija prawie miesiąc od lakierowania maski?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 02-01-2012, 18:59   

Zastanawiam się teoretycznie nad jedną ewentualnością w kontekście rys pod lakierem na błotnikach. Właściwie owe rysy występują w obszarze gdzie nie było bazy, tylko sam bezbarwny. Jeśli by tak papierem o odpowiedniej gradacji rozszlifować, czyli "dostać" się do oryginalnego bezbarwnego i później zrobić solidną polerkę, może problem by zniknął? Dobrze kombinuję?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 02-01-2012, 19:16   

patryk76 napisał/a:
Jeśli by tak papierem o odpowiedniej gradacji rozszlifować, czyli "dostać" się do oryginalnego bezbarwnego i później zrobić solidną polerkę, może problem by zniknął? Dobrze kombinuję?
to dopiero byłby problem
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 02-01-2012, 19:25   

Czemu, możesz wyjaśnić?

[ Dodano: 02-01-2012, 19:35 ]
Mam nadzieję że nie doświadczę takich zniszczeń po roku: http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=8800 Ech te ASO ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 02-01-2012, 19:43   

patryk76 napisał/a:
Czemu, możesz wyjaśnić?
po prostu nie jest to możliwe do wykonania.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 02-01-2012, 20:31   

Bo zostanie przejscie pomiedzy nowym lakierem a starym a przy tym garnicą była by jeszcze baza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 02-01-2012, 21:08   

paciak napisał/a:
Bo zostanie przejscie pomiedzy nowym lakierem a starym a przy tym garnicą była by jeszcze baza.


Sądziłem że po matowaniu do cieniowania, " nowy" bezbarwny scala się ze "starym" bezbarwnym i przez to likwidowanie rys byłoby tym samym co likwidowanie rys powierzchownych. Tam gdzie bazą było pociągnięte praktycznie nie ma drobnych rys.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne