lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy! Pofalowany lakier FOTO
Autor Wiadomość
pocisk997
Bywalec


Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 24
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zdolny Śląsk
Wysłany: 23-10-2011, 18:20   Pomocy! Pofalowany lakier FOTO

Panowie, mam prośbę o pomoc.

Zeszlej zimy malowalem u lakiernika auto, klar to DuPont 1044
http://www.klakiernik.pl/...T_op_1L-56.html
Problem jest taki, że jak patrze na auto pod kątem, np lekko z tylu to lakier jest pofalowany do tego stopnia , że odpite przedmioty mają inny kształt.

Auto było polerowane, najpierw na kostce papierem 2000 na wode, potem pastą , ale problem nie zniknął, dlatego powiedzcie mi PROSZĘ co z tym zrobić?
Czy mogę trzeć lakier jakimś grubszym papierem na kostce , żeby go wyrównać, czy na to już nie ma ratunku?
Na zdjęciach tak tego mocno nie widać, ale na żywo jest gorzej.


Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
żółwik
Wymiatacz


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 157
Skąd: ze slaskich granic
Wysłany: 23-10-2011, 19:21   

pocisk997 napisał/a:
Problem jest taki, że jak patrze na auto pod kątem, np lekko z tylu to lakier jest pofalowany do tego stopnia , że odpite przedmioty mają inny kształt.

na moje oko amatora
to klar jest nierówny, wez P2000 , wiadro wody, kostke i przeszlifuj jakis element (nie za mocno zebyl nie doszlifował sie do bazy) jak wyschnie woda to szlifowany element powinien miec jednolita matowa powierzchnie, ale jak wyschnie i w srodku beda błyszczace oczka to znaczy ze napewno jest nierówno, niewiem jak to lepiej wytłumaczyc, musiał bys to tak wyszlifowac ze na całosci bedzie mat , ale niewiem jak grubo jest tego klaru , najlepiej oddaj to do lakiernika co malował i niech sie on martwi

jak zle mysle to mnie poprawcie
_________________
sory za głupie pytania jestem amatorem!!! ale lubie malowac :-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 23-10-2011, 19:59   

a wg mnie to po prostu jest tam zakrzywienie :) nic z tym nie zrobisz tylko zaciąć do równa zapodkładować i ponownie polakierować. Wyprowadzenie wszystkich nierówności na tak starym samochodzie do najłatwiejszych nie należy.
Polerowanie tutaj sprawy nie załatwi moim zdaniem.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 23-10-2011, 22:43   

żółwik napisał/a:

jak zle mysle to mnie poprawcie


Źle myślisz i to bardzo.

Były wgnioty nie zostało równo wyprowadzone. Jest krzywo. Nic z tym nie zrobisz. Przykro mi.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 24-10-2011, 09:15   

Na starych autach trudno jest osiągnąć idealnie prosty efekt jeżeli np. szpachlujemy dołki robimy całe elementy w podkład, to bezpośrednio po lakierowaniu wygląda to dobrze, jednak skurcz i dosychanie materiałów może spowodować takie zjawisko jak u ciebie. No chyba że od początku lakiernik krzywo podocierał elementy to w takim razie współczuję i wyobrażam sobie jak to teraz wygląda.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pocisk997
Bywalec


Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 24
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zdolny Śląsk
Wysłany: 24-10-2011, 11:10   

Problem jest w tym, że tam nie było wgniotów i na moje oko jest bardzo dużo klaru nalane, bo gdzieniegdzie widać zacieki. Nie jest to napewno wina szpachli ani wgniotów bo powierzchnia była gładka przed lakierowaniem i szpachli tam nie ma na 100% , myślicie , że gdybym przejechał kostką z papierem 1500 poźniej 2000 i 2500 to mogłoby sie to wyrównać?
Lakiernika ciężko bedzie namówić na ponowne malowanie.

Dodam, że auto było malowane w zimie przy nie najlepszym ogrzewaniu, może to jest powód?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-10-2011, 11:50   

pocisk997 napisał/a:
jest bardzo dużo klaru nalane, bo gdzieniegdzie widać zacieki.

Czyli poprostu strukturka jest przelana.
Nic z tym nie zrobisz aby przypominała ori lakier.
Ale jak zjedziesz ją klockiem to będziesz miał lustro, czyli coś zbliżonego do Twoich oczekiwań.
 
     
pocisk997
Bywalec


Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 24
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zdolny Śląsk
Wysłany: 24-10-2011, 12:56   

Nie chodzi o to, żeby wyglądało jak ori lakier, tylko o to, żeby nie było tych załamań światła i żeby sie równo odbijało światło, bo teraz jest całe auto tak pofalowane.

Jakim papierem to trzeć?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-10-2011, 13:18   

pocisk997 napisał/a:
Jakim papierem to trzeć?

1500/2000
Ale jak całe auto to masz co robić.
Robiłeś już takiego typu polerki???
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 24-10-2011, 20:36   

czyli co, wychodziło by na przelaną strukturę ? to jak odbierałeś samochód to tego nie widziałeś ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-10-2011, 22:08   

Tam nie ma żadnej przelanej struktury chłopy co wy gadacie. Proponuje ci to zostawić w spokoju bo sobie poprzecierasz lakier tym 1500 i narobisz gnoju. A potem będziesz sie zastanawiał co z tym zrobić a bez ponownego lakierowania sie nie obejdzie. Dla mnie to juz bylo polerowane po całości i nic nie poradzisz
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pocisk997
Bywalec


Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 24
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Zdolny Śląsk
Wysłany: 25-10-2011, 07:38   

Widziałem to jak odbierałem, ale umówiliśmy się z lakiernikiem , że doprowadzimy to do ładu, ale polerka nie wiele dała, a było jechane kostką z papierem 2000
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 25-10-2011, 12:50   

pocisk997 napisał/a:
a było jechane kostką z papierem 2000
czyli dalej obstawiam przy tym co napisałem na początku " nierówna powierzchnia" nic nie zrobisz bez ponownego wyprowadzenia tego i lakierowania.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 25-10-2011, 15:15   

Ja pracując na materiałach ze średniego przedziału cenowego, oraz średniej klasy, nie jestem w stanie w ciągu kilkudniowej naprawy zrobić elementów idealnie równo, gdy patrzymy pod światło. Chyba że element jedynie lakierujemy bez naprawy pognieceń. W innym przypadku zawsze wypatrzysz pod światło załamania, jak nie od razu po naprawie, to za 3 miesiące. Ale z kolei robiłem swoje auto 3 lata temu i nie siadło nic nigdzie lecz auto było robione 4 miesiące etapami w okresie letnim.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 25-10-2011, 16:26   

michalLbn napisał/a:
Ja pracując na materiałach ze średniego przedziału cenowego, oraz średniej klasy, nie jestem w stanie w ciągu kilkudniowej naprawy zrobić elementów idealnie równo, gdy patrzymy pod światło. Chyba że element jedynie lakierujemy bez naprawy pognieceń. W innym przypadku zawsze wypatrzysz pod światło załamania, jak nie od razu po naprawie, to za 3 miesiące.


to jest jakies usprawiedliwienie??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 25-10-2011, 17:04   

martek,

A ty moze jesteś lepszy :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
radom1989
Wymiatacz


Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 174
Skąd: OPOLE lubelskie.
Wysłany: 25-10-2011, 19:26   

moze sie myle ale według mnie 70% lakierników jak spojrzysz pod swiatło to są załamania posiadane rysy itd , bez przesady ale za 300 zł z materialem nikt nie bedzie sie modlił tydzien nad tymi drzwiami bo co mu zostanie, a co do michala to robi ok wiem bo widzialem :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2011, 19:31   

radom1989 napisał/a:
, bez przesady ale za 300 zł z materialem nikt nie bedzie sie modlił tydzien nad tymi drzwiami bo co mu zostanie,

Aha, ciekawe podejście.
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 25-10-2011, 19:45   

takie rzeczy sie zdarzają, przynajmniej mi czasem. jak już pisałem na starych samochodach ciężko jest wyłapać wszystkie nierówności, na dobrą sprawę to element naprawiany powinno sie po całości jechać na heblu by mieć pewność w takich autach. Niektóre łupy to są tak pokrzywione ze siedzieć i beczeć. A niestety nowych aut to raczej nie naprawiam żeby ludzie chętnie wymieniali elementy/panele na nowe
radom1989 napisał/a:
bez przesady ale za 300 zł z materialem nikt nie bedzie sie modlił tydzien nad tymi drzwiami bo co mu zostanie

ja za 250zł "klęcze i zdzieram kolejne arkusze papieru żeby było proste". Czasem coś sie przegapi i wtedy jestem wqr, ale nigdy nie wychodzę z założenia "co on chce za te pieniądze"
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
radom1989
Wymiatacz


Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 174
Skąd: OPOLE lubelskie.
Wysłany: 25-10-2011, 19:56   

kazdemu z nas sie zdarzają takie pofalowania , gdybym przy tym nie robił to tez bym sie czepiał lakiernika ale ze wiem ile trzeba pracy w to włozyc to uwazam ze to normalne , a ludzie mają fale i inne tam ryski bo chcą jak najtaniej poszpachlowac wszystko co sie da aby nic nie kupic nowego , lakierowac najlepiej po listwe albo do pierwszego zalamania a potem beczec ze kolor inny ze cos tam taka juz ich tendencja, chcieli by za grosze miec cuda przy odbiorze.

[ Dodano: 25-10-2011, 19:58 ]
powieim wiecej kazde z robionych aut które kiedys byly lakierowane ma jakies błędy , w mniejszym lub wiekszym stopniu.

[ Dodano: 25-10-2011, 20:01 ]
to co zaznaczyłes u góry to wedlug mnie spolerowana firana
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 26-10-2011, 00:45   

Auto ponownie lakierowanie może być piękne gdy:
- ma wstawione piękne elementy, gdzie nie ma tony kitu i pięciu warstw lakierów
- naprawa trwa długo lub dokładnie wygrzewamy promiennikiem, robimy ją w suchym miejscu i na względnie dobrych materiałach

W takich okolicznościach ata lakierowane są piękne, reszta rzeźb w kicie i szpachlach natryskowych, kolejnych warstwach podkładów to jak dla mnie półśrodki które niestety musimy na co dzień stosować i nic nie poradzisz, głaszczesz maszynką na krążku 400 i zawsze coś ci siądzie po czasie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 26-10-2011, 08:38   

Cytat:

martek,

A ty moze jesteś lepszy :)


nie!! ale nie bede klijentowi gadal, sorry ale pracuje na sredniej jakosci produktach i wyszlo jak wyszlo

radom1989 napisał/a:
bez przesady ale za 300 zł z materialem nikt nie bedzie sie modlił tydzien nad tymi drzwiami bo co mu zostanie,


DOBRE :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne