lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sico tools 1.4 mm RP
Autor Wiadomość
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 14-11-2010, 03:17   

Mi to jest aż się ciężko przyznać ale kupiłem sobie ostatnio 2sztuki profesjonal coś tam ala sico za oba dalem stówke nówki,jeszcze ich nie używałem ale przeznaczone są do nitra,poprostu będe nimi mył moje satki i devilbiski może się nadadzą do tego,a moim pierwszym pistoletem do lakieru była sata w 1989r mam ją do dziś,wtedy opyliłem 10letniego dużego fiata,kupiłem sate i kompresor i nic nie zostało koledzy moi pukali sie po głowie na co mi taki drogi sprzęt,teraz po latach wiem że to był dobry zakup,a dzisiaj jest zdecydowanie łatwiej zarobić na profi sprzęt,tak dla porównania taka sata to była 3miesięczna średnia wypłata ja wtedy zarabiałem połtora miliona a sata kosztowała 4,5mliona
no dobra już nie nudze
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 14-11-2010, 11:25   

Jacku, Sławku czy wy chodzicie spać? :nono:
Już napisałem wcześniej co warty jest odwadniacz SICO czy tam FOBO. A a co warte są pistolety? Tego nie wiem, ale pewnie to samo skoro kosztują tyle co te dwa odwadniacze pod pistolet.
Macie przykład: ( elektronarzedzia na 30zł)
Szlifierki kątowe:
Jeden powie i zresztą już wiele razy czytałem takie stwierdzenia:
" No tak.... ALLLEE jak trafi się jedna dobra fucha to ten chiński sprzet się zwróci i zarobi na siebie"
Ja już miałem parę takich szlifierek i to nie do pracy, ale do użytku własnego- raz na rok coś podciąć, podszlifować ( piszę "pod..." bo do pełnej pracy to tylko pomarzyć ) I co? Nie wiem czy one przepracowały łącznie kilkadziesiąt minut, a było ich kilka. Co chwilę to się któraś zrypała przy "pod...", a to blokada, a to włącznik, a to cudawianki, a to się spaliła... Moja ostatnia - NÓWKA PROSTO Z CHIN! miała za zadanie przeciąć JEDNEN kamień elewacyjny. Nie zdołała... zapaliła fajke i poszła na wieczny fajrant. Jakoś nie widzę żeby któraś z nich zapracowała choć na złotówkę z tego co kosztowała.
Szlifierki oscylacyjne za 30zł?
Żeby to chociaż działało. Wirnik silnika osadzony jest na panewkach, panewki zaś osadzone są w obudowie z tworzywa sztucznego z bardzo luźnym pasowaniem. Co się dzieje? Zabieramy się do szlifowania, przykładamy szlifierkę do elementu szlifowanego, wydaje nam się z początku, że idzie konkretnie bo trzęsie i wibruje ostro. Po pewnym czasie szlifowania doszliśmy do wniosku, że gówniany postęp zrobiliśmy.
DLACZEGO?
Bo "stopa" szlifierki z papierem stoi w miejscu dzięki dokładnemu luźnemu spasowaniu panwi/ułożyskowaniu ślizgowemu z obudową, a Napier&^$%#ala w środku maszyny wirnik.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 14-11-2010, 21:52   

jacklack, wiem każdy wyraża swoje zdanie forum po to jest ja po waszych opiniach namowach tez zbieram na sate jak się uda to w te wakacje poduczę się u sławka o ile mnie zechce i zobaczę czy nadaje się czy sobie odpuścić ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-11-2010, 23:35   

lukasz509 napisał/a:
tez zbieram na sate jak się uda to w te wakacje poduczę się u sławka o ile mnie zechce i zobaczę czy nadaje się czy sobie odpuścić ;)

..U Sławka?? tego Sławka który przedstawił lakierowana Corvette w białej perle??..jeżeli tak to będziesz miał Łukasz świetnego nauczyciela...to bezapelacyjne profesjonalista w tym fachu, i w jego kierunku nisko czoła chylę ..

Nawiązując do powyższego lukasz509, ...zajmujesz się lakierowaniem już jakiś czas, i masz już jakieś doświadczenie, zrobiłeś sporo samochodów, jednak chcesz się szkolić u Sławka, i jeszcze nie wiesz czy się nadajesz..hmmm..o czym to świadczy??..świadczy to o pewnym jeszcze niedosycie i jakości z wykonywanych przez Ciebie prac...nie wykluczone że ten niedosyt, jest spowodowany brakiem odpowiedniego sprzętu, może wiedzy,i na pewno doświadczenia...ale najważniejsze, że chcesz się szkolić i jesteś otwarty na wiedzę, profesjonalną wiedzę jaką posiada Sławek ;) ...idąc dalej tym śladem.. czy Twoim zdaniem Łukasz lepszym wyjściem jest zakup pistoletu sico do lakierowania jednego zderzaka o którym wspomniał kolega @gomez, i lakierować ten zderzak nawet bez 1% pewności że to lakierowanie się powiedzie?( już tu nawet nie wspominam o kosztach poniesionych z tytułu zakupu pistoletu i materiałów ) ...czy raczej Twoim zdaniem lepiej oddać ten samochód z tym uszkodzonym zderzakiem do warsztatu lakierniczego gdzie naprawa potrwa w sumie dwa lub trzy dni, i będzie ona zrobiona perfekcyjnie i do tego z gwarancja ?

Jestem w tej chwili bardzo ciekawy Twojego zdania Łukasz... i zdania Twojego przyszłego domniemanego Nauczyciela ;)

I tutaj jeszcze jedno zdanie dla sprostowania według mojego toku myślenia...nie potrzeba do jednego czy dwóch zderzaków kupować czterech pistoletów SATA jak to jeden z przedmówców wcześniej wyperswadował...ani też nie potrzeba do ich lakierowania kupować nawet jednego pistoletu srico, aby mieć polakierowane te zderzaki czy zderzak w pierwszej jakości w cenie niższej lub równej do tej z wersji kolegi @gomeza zakupując pistolet, szpachle , podkłady, lakiery bazowe i bezbarwne, z których to materiałów zostanie po naprawie pewnie ok 25% i się zepsuje, albo ta reszta pójdzie na powtórne lakierowanie bo pierwsze nie wyjdzie jak należy...aaa i jeszcze czas...czas poświęcony naprawie tego zderzaka też trzeba wziąć pod uwagę ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gomez405
Wyjadacz


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 100
Punkty: 1/2
Skąd: kraków
Wysłany: 15-11-2010, 09:47   

ja pier dziu Wy tu nic nie kapujecie tu nie chodzi o to aby zrobił to lakiernik i żeby było tanio. Auto jest leciwe ale jest to niego sentyment i chodzi tu o to aby spróbować swojego talentu w tej dziedzinie. Uwazam że na aucie o wartości powiedzmy 5 tyś zł można coś spróbować.
Jak Bym kazał zrobić Wam Lakiernikom okulary to byście pewnie też to spieprzyli na pierwszym ogniu ale za drugim razem to może by coś wyszło, po osiągnięciu minimum wiedzy.
Napisze jeszcze raz TU CHODZI O SPRAWDZENIE SWOICH SIŁ W DZIEDZINIE LAKIERNICTWA

A i jeszcze jedna myśl przyszła mi do głowy. Byłem w kilku sklepach lakierniczych w Krakowie i okolicy i co w sklepach na półkach samie sico auarity.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-11-2010, 11:28   

gomez405 napisał/a:
ja pier dziu Wy tu nic nie kapujecie tu nie chodzi

Za bardzo uogólniłeś kolego...to tylko Ja neguje pomysł na który wpadłeś w tym temacie więc wychodzi na to że to tylko Ja czegoś tu nie rozumiem...cóż może faktycznie jest ze mnie taki imbecyl który kieruje się jakimiś przestarzałymi chorymi zasadami które nie są tolerowane w normalnym społeczeństwie....tak więc kupuj to brązowe srico i maluj...szkol rękę na tym pistolecie, i wyciągaj wnioski ze swojej pracy...powodzenia życzę i świetnych efektów ...

gomez405 napisał/a:
Jak Bym kazał zrobić Wam Lakiernikom okulary to byście pewnie też to spieprzyli

Więc po co się brać za produkcję okularów bez posiadania odpowiedniej wiedzy i odpowiednich narzędzi wiedząc że na pewno spieprzył bym te okulary?...tylko po to aby stracić czas i pieniądze żeby zrobić kilka sztuk spieprzonych okularów??

Pozdrawiam..tyle odemnie....
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-11-2010, 12:28   

Cytat:
Napisze jeszcze raz TU CHODZI O SPRAWDZENIE SWOICH SIŁ W DZIEDZINIE LAKIERNICTWA

A i jeszcze jedna myśl przyszła mi do głowy. Byłem w kilku sklepach lakierniczych w Krakowie i okolicy i co w sklepach na półkach samie sico auarity.
widocznie to się sprzedaje najlepiej ,a to z tej przyczyny iż większość nie zna się na lakiernictwie a myśli że jak kupi taki pistolet za 50 zł, to sobie super furę zrobi . :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gomez405
Wyjadacz


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 100
Punkty: 1/2
Skąd: kraków
Wysłany: 15-11-2010, 12:32   

jacklack, jak cię nie uważam za imbecyla tylko jako profesjonalista w fachu lakiernictwa i twoje rady są bardzo przydatne do nabrania odpowiedniej wiedzy ale fakt jest taki ze na czymś muszę spróbować. Po długich przemyśleniach wybór padł właśnie na sico ze względu na opinie w tym wątku jak i cenę. Dziś byłem w jednym z lepszych sklepów lakierniczych w okolicy i chciałem sobie kupić zabawkę chińską do podkładu, miły pan powiedział że ma takie coś na półce ale to raczej nie do podkładu tylko do szprycy. Jak się zapytałem czy mógł bym sobie spryce i ew podkład lać dyszą 1,7 a on odparł że szpryce nie bardzo a podkład to już trochę za dużo. I wiesz co na razie zostanie przy tym sico i zobaczę co się w ogóle stanie z moimi chęciami może zrobię ten zderzak a może nie. Wtedy pojedzie do lakiernika i tam będzie tak jak piszesz profesjonalne. Nie bierz tego wszystkiego do siebie bo na forum jest tyle opinii ile osób a twoje rady są na prawdę bardzo ale to bardzo pomocne a temat o sico zostawmy taki jak jest .
GUM CHIŃSKI DLA AMATORA W JAKIMŚ STOPNIU SPRAWDZONY!!!


Przykład ryby z naszego i innego forum pokazał że coś się da zrobić amatorsko w garażu.
Przykład Kazmirza (nie obrażając go i takie tam, jestem pełen podziwu i zaangażowania finansowego i osobistego do lakiernictwa) pokazuje nam czego się wystrzegać i co może się w jakimś stopniu nadać do pracy.
KONIEC :spam: W TYM TEMACIE SICO LEŻY U MNIE W POKOJU I CZEKA AŻ NAJDZIE MI WENA NA ROBOTĘ
POZDRAWIAM WSZYSTKICH I TYLE ODE-MNIE
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-11-2010, 13:06   

gomez405 napisał/a:
KONIEC :spam: W TYM TEMACIE SICO LEŻY U MNIE W POKOJU I CZEKA AŻ NAJDZIE MI WENA NA ROBOTĘ
na razie koniec ,ale poczekamy aż zaczniesz coś tym pryskać .
co do kaźmirza ,jego pryskanie to robienie zdjęć tego co nowego kupił ,a jak na razie skończyło się na próbach nitro ,po czym zaraz wymienił to chińskie coś tam...
zaraz będą pytania typu kluchy na lakierze,chmurki ,lakier się nie rozlał ,słaba atomizacja itd...itd...

pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 15-11-2010, 13:11   

jacklack, tak u tego Sławka tylko to nie jest pewne bo nie wiadomo czy się nadam i czy mnie zechce wiec nic nie mówię przy okazji pozdro dla niego. tak jak mówisz do polakierowania zderzaka nie potrzeba 4sat ale jak piszą inni do auta za 5000zł i chęci na początek podrubka bo nie każdego stać.chodź tak jak mówisz lepiej oddać do lakiernika i mieć porządnie zrobione(o ile ten owy lakiernik to nie jakiś partacz i nie maluje srico) ale jak ktos ma chęci to na sam początek by zobaczyć czy wogulę coś pojmuje morze sobie sprawić jakomś lepszą podrubę i sie pomęczyć.Ja z forum wyniosłem dość dużo nie udzielam się tylko czytam i wiem że jednak muszę zainwestować jeśli chcę zarobkowo lakierować.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 15-11-2010, 19:17   

jacklack, ale mi Jacku posłodziłeś ... dziękuje
lukasz509, już dużo pisaliśmy na PW także wiesz że cię podszkole na tyle na ile będe umiał a już paru lakierników wyszło z pod mojej ręki i nieźle sobie radzą ale sam nauczyciel nie wystarczy sam dobrze wiesz o co mi chodzi.Jestem upierdliwy ale dasz rady :debil:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 15-11-2010, 21:00   

slawek napisał/a:
paru lakierników wyszło z pod mojej ręki i

Ciężkiej?
slawek napisał/a:
Jestem upierdliwy
slawek napisał/a:
sam nauczyciel nie wystarczy sam dobrze wiesz

Pewnie wie,jak chce u Ciebie się podszkolić.
slawek napisał/a:
Jestem upierdliwy

Też nie jestem aniołem,szczególnie dla swoich chłopaków.
Lukasz,szykuj się na najgorsze ;) :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 15-11-2010, 23:20   

ej chłopaki nie straszcie mnie:D:D bo zrezygnuje :) Sławku nie strasz :Dbo już się boje :Dbo wiesz przy tobie to ja nic nie umiem :Dtak że prosił bym o litość i wyrozumiałość :) :) bo się załamię :D :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 05-12-2010, 13:58   

Panowie Moze ktos mi powiedziec czy idzie jakis oring pomiedzy dysza a korpusem bo ucieka mi tamtedy material. Najlepiej prosze o jakas fotke wykreconej dyszy i korpusu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomek70
Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 58
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: BYD
Wysłany: 05-12-2010, 18:05   

Wysłany: Dzisiaj 13:58
Panowie Moze ktos mi powiedziec czy idzie jakis oring pomiedzy dysza a korpusem bo ucieka mi tamtedy material. Najlepiej prosze o jakas fotke wykreconej dyszy i korpusu. Witam. Ja zapodałem oring ok.1,5 mm. Co prawda w innym gunie , ale w tym samym miejscu była nieszczelność , i biło mi ciśnienie do kubka. PZDR.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 12-07-2011, 12:26   

witam,
przepraszam, że odświeżam, ale posiadam ten pistolet.
jakim ciśnieniem wylewacie nim klar? (ja posiadam gęsty profix cp400)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2011, 14:07   

Scooby napisał/a:
jakim ciśnieniem wylewacie nim klar?

3.5 atm, z tym że rozpuch bardzo pomaga i wtedy niema problemów z wylaniem ładnej powłoki.
Lakierując podobnym pistoletem lałem 10-20% rozcieńczalnika i bardzo podobało mi się nim robić a efekty były bardzo fajne (patrząc z perspektywy tamtych lat)
Ostatniego lakierowania nie powstydziła by sie sata, więc praktyka i wyczucie sprzętu zalecane.
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 12-07-2011, 14:44   

rozumiem i dzięki za pomoc. ale jeszcze jedno czy nakładając klar promień (natrysku) powinien być bardziej skupiony, czy bardziej rozproszony?
a bazę (używam DYNA) też takim ciśnieniem? i jak z tzw. miotłą? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
remo_2007
Wymiatacz



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 191
Otrzymał 8 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 12-07-2011, 21:16   

Ja nim maluje baza 3,5 a lakier 4,0.Do klaru daje minimum 15 do 20% rozpuszczalnika.W mojej galeri te ostatnie zderzaki tak malowałem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2011, 21:22   

Scooby napisał/a:
czy bardziej rozproszony
[quote="Scooby"]i jak z tzw. miotłą[/quote
To jedno i to samo.
Miotła rozkręcona na maksa.
Przy mniejszych elementach miotłę zmniejszasz a co za tym idzie materiał i powietrze też musisz zmienić w zalezności od stopnia skręcenia miotły.
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 12-07-2011, 22:08   

i takich informacji często brakuje :)
a jak z dyszami? do bazy 1.3 a do klaru 1.4 będzie okej?
w każdym razie dziękuję za pomoc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2011, 22:47   

Scooby napisał/a:
do bazy 1.3 a do klaru 1.4 będzie okej

1.3 do wszystkiego.
Powodzenia.
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 06-08-2011, 12:26   

jeszcze jedna sprawa odnośnie klaru.
Obczaiłem, że mój błąd polegał na zbyt szybkim prowadzeniu ręki.
Teraz jest okej ale...
kiedy patrze pod kątem 90 st. do malowanego elementu to jest super, ale kiedy patrzę na boki to już ta skórka pomarańczy jest wg mnie za duża.
Malowałem czarnym metalikiem więc może to też ma znaczenie, że różni się struktura?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wasyl
Wyjadacz


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 114
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Lublin
Wysłany: 23-08-2011, 21:10   

Scooby napisał/a:

Malowałem czarnym metalikiem więc może to też ma znaczenie, że różni się struktura?

Ja wbrew temu co pisze na forum kupiłem (a raczej dostałem :P) sico rp i pomalowałem kilka rzeczy, m.in czarnym. Lakiery standoxa, ciśnienie 4 bary i nigdy w życiu nie mając w ręku pistoletu polakierowało się prawie idealnie (prawie, bo pojawiły się wtrącenia).

A co do skórki pomarańczy malując tym "pistoletem lakierniczym", to na bazie to chyba trzeba chcieć ją zrobić, a klar kładę do tej pory aż się rozleje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne