lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
tikurilla
Autor Wiadomość
czmielo89
Użytkownik


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: b-stok
Wysłany: 19-06-2009, 19:02   tikurilla

panowie spotkaliscie sie kiedys z ta marka lakierów??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-06-2009, 20:02   Re: tikurilla

czmielo89 napisał/a:
panowie spotkaliscie sie kiedys z ta marka lakierów??

Mówiąc szczerze to pierwsze słyszę :) może powiesz nam cos o produktach tej firmy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
czmielo89
Użytkownik


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: b-stok
Wysłany: 19-06-2009, 20:59   

tz z tego co was koledzy by interesowało z tej firmy to raczej tylko podkład epoksydowy przyjezdza do mnie dystrybutor tej firmy i muwił ze zna lakierników ktorzy go uzywaja byłem unich na szkoleniu bardzo profesjonalne i przydatne informacje przekazywali i właśnie wiekszośc o lakiernictwie samochodowym tz techniki malowania prowadzenia guna i wogle normy czystosci ruzne zapobieganie korozji i duzo wiele innych ciekawych informacji był tam tez taki ciekawy dziadek jakis inspektor badania powłok lakierniczycz muwił ze w fachu jest ponad 35 lat i dalej o lakiernictwie niewiele wie myslałem ze ktos moze słyszał o tej firmie lub uzywał jakiegoś produktu pytanie było z ciekawosci ;) ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 20-06-2009, 08:29   

Jasne że słyszałem. To Fińska Marka, robią głównie farby i lakiery, ale dla budownictwa i dekoracji wnętrz:) Jak chcesz to się zorientuję bo znam hurtownię w Białymstoku która to sprzedaje to mogę podpytać jak się sprawa przedstawia jeśli chodzi o lakiernictwo samochodowe:

http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne

Pozdrawiam
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 20-06-2009, 15:03   

jano napisał/a:
Jasne że słyszałem. To Fińska Marka, robią głównie farby i lakiery, ale dla budownictwa i dekoracji wnętrz:) Jak chcesz to się zorientuję bo znam hurtownię w Białymstoku która to sprzedaje to mogę podpytać jak się sprawa przedstawia jeśli chodzi o lakiernictwo samochodowe:

http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne

Pozdrawiam


Dawniej Polifarb Dębica
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 20-06-2009, 15:09   

No-limit napisał/a:
jano napisał/a:
Jasne że słyszałem. To Fińska Marka, robią głównie farby i lakiery, ale dla budownictwa i dekoracji wnętrz:) Jak chcesz to się zorientuję bo znam hurtownię w Białymstoku która to sprzedaje to mogę podpytać jak się sprawa przedstawia jeśli chodzi o lakiernictwo samochodowe:

http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne

Pozdrawiam


Dawniej Polifarb Dębica


No patrz :) No-Limit patrzę jesteś zorientowany w temacie:)
A wiesz coś więcej z tym lakiernictwem samochodowym? Bo że farby robią dla budowlańców to ja wiedziałem bo już z rok są tutaj u nas na podlasiu.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
czmielo89
Użytkownik


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: b-stok
Wysłany: 20-06-2009, 17:16   

robią tez farby przemysłowe tz do ruznych konstrukcji stalowych maja z tej dziedziny bardzo duzy wybor ale co do samochoduwki to wiem ze epoksydowy maja i nie jestem pewny ale hyba tez reaktywny w a farby przemyslowe sa oniebo lepsze od novola wiem z bardzo duzej praktyki na obu tych markach oczywiście nikomu reklam nie robie heheh:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 20-06-2009, 18:08   

jano napisał/a:

Dawniej Polifarb Dębica


No patrz :) No-Limit patrzę jesteś zorientowany w temacie:)
A wiesz coś więcej z tym lakiernictwem samochodowym? Bo że farby robią dla budowlańców to ja wiedziałem bo już z rok są tutaj u nas na podlasiu.[/quote]

Bardzo wysoka jakość farb dekoracyjnych/tych z wyższej półki,jak i u innych wytwórców np.AKZO Nobel-Nobiles+ICA/ i jak każda firma posiada w swojej ofercie bardzo dobre grunty przemysłowe.Na temat wyrobów Tikurili,które mają zastosowanie w lakiernictwie samochodowym wiem tylko tyle,że najbardziej popularnym podkładem do np.ram samoch. cięż. podwozijest Neokor/dawniej Unikor/,który jest farbą podkładowo-nawierzchniową,tzn.,że po położeniu 3-ch warstw nie ma potrzeby malowania warstwy wierzchniej.Oczywiście można położyć warstwę wierzchnią dowolnym lakierem/np,akrylowym,poliuretanowym po ok 48godz/,lub masy bitumiczne lub kauczukowe.warunkiem zastosowania tego podkładu jest dokładne oczyszczenie stali z rdzy.Nie nadaje się na aluminium i ocynk.





=









=
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne