lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Akryl z utwardzaczem - problem z zaschnięciem
Autor Wiadomość
vwr
Użytkownik


Wiek: 30
Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Słubice
Wysłany: 09-04-2011, 13:31   Akryl z utwardzaczem - problem z zaschnięciem

Siemka . Nowy na forum a już mam problem . Polega on na tym że : mam ramę rowerową do jazdy wyczynowej (bmx) . Malowałem ją wielokrotnie farbami uniwersalnymi (mój błąd że usuwałem powłokę proszkową) lecz tym razem po wielu razach gdzie zawiodłem się na tanich powłokach postanowiłem odwiedzić mieszalnię .

Kupiłem :
- farbę podkładową pod akryl firmy BOLL
- Mieszaną na miejscu farbę z utwardzaczem akrylową (nabijaną w spray gdyż mój pistolet uległ zniszczeniu )

Stosowałem się do wszystkich zasad które powiedział mi Pan Lakiernik w danej Mieszalni oraz troszkę doczytanej wiedzy internetowej ,czyli :
-Lekka mgiełka puszczona na ramę , nanoszona mokra warstwa na mokrą . Czas oczekiwania 5-10 min


- Gdy malowałem lakierem akrylowym już w kolorze robiłem dłuższe przerwy gdyż farba była po dłuższym czasie dalej mokra , a doczytałem że trzeba dać jej czasu na odparowanie rozpuszczalnika .

Malowane w garażu o temperaturze przy pracy 16 stopni + lampy na około które dodatkowo ocieplały pomieszczenie .

Farba podkładowa czekała około 12 godzin na malowanie akrylem (gdzie czas całkowotego schnięcia polecano mi 6 godzin minimum ) po czym została zmatowiona .

Dziś mija jej prawie 2 dzień schnięcia

farba jest twarda lecz wystarczy paznokciem "drapnąć" aby farba zeszła do metalu .. Co może być tego przyczyną , Co zrobić z tym felerem , jak ją suszyć ? Jutro chcę wyjść na rower , a na tak delikatnej powłoce jazda niema sensu ..
Aktualnie rower suszy się na słońcu ( u mnie jest aktualnie 15 stopnie < stoi ciągle w słońcu>)


Dziękuję i pozdrawiam VWR

[ Dodano: 09-04-2011, 16:13 ]
proszę o szybką odpiwiedż ;<
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 17-04-2011, 00:12   

te spraye to sobie możesz na ściany wypsikać. EOT wg mnie :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 17-04-2011, 09:37   

Poczekaj jeszcze ze 2 dni powinno się utwardzić. Mineło dopiero 2 dni a to nie wystarczy na utwardzenie w takiej temp. Jeżeli gość ci nabił w spray lakier akrylowy z utwardzaczem to jest to tak jak byś pomalował pistoletem.



A powiedz mi podkład to miałeś w spreju?? Bo jeśli tak to jest to przyczyna i nie myśl dalej bo nic nie pomorze. Zostanie ci tylko zedrzeć ten syf, polakierować podkładem epoxydowym na goly metal w celu uzyskania konkretnej przyczepności. I dopiero powłoki wierzchnie. Ale tak sobie myślę. ZA polakierowanie piecowe roweru wyczynowego kolega zapłacił 150 zł razem z wahaczem i przednimi widełkami. I było to w krakowie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne