lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
niedoschnięta baza
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-04-2009, 13:41   niedoschnięta baza

Wziąłęm się dzisiaj za czyszczenie swojej omesi bo miała już byc zkończona :) a tu na błotniku i drzwiach w jednym miejscu lakier sie marszczy i podnośi :angry: wychodzi na to że położyłem bezbarwny na niedosuszona baze :debil: Zdarłem te miejsca gdzie lakier się zaczął podnosic do starego podkładu i prysnąłem całośc epoxydem. I czy moge teraz na ten epoxyd położyc już baze czy dac jeszcze na to podkład akrylowy i dopiero baza?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-04-2009, 14:18   

ZIEMBA napisał/a:
Zdarłem te miejsca gdzie lakier się zaczął podnosic do starego podkładu i prysnąłem całośc epoxydem. I czy moge teraz na ten epoxyd położyc już baze czy dac jeszcze na to podkład akrylowy i dopiero baza?


Chodz technologia mówi że na epox powinno nakładać się podkład akrylowy i dopiero baza to jednak dość często maluje bazą bezpośrednio na epox i nic się jeszcze nigdy nie stało ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-04-2009, 14:22   

Ok, dzięki Jacenty. To o jeden dzien szybciej to pomaluje. Kurna, jak w tej robocie się wszystkiego na spokojnie nie zrobi to puzniej trzeba poprawiac i w efekcie zamiast na dzisiaj bede miał samochód na czwartek :angry:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-04-2009, 14:38   

ZIEMBA napisał/a:
To o jeden dzien szybciej to pomaluje


przecież nożna nałożyć epox poczekać 20 min.następnie nałożyć podkład akrylowy techniką m/m odczekać 20 min i nałożyć baze taki proces nie wydłuża naprawy o jeden dzień przecież ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-04-2009, 14:45   

Ja tam zawsze jak kłade podkład to czekam do następnego dnia żeby wysechł. To na epoxydowy można po 20min połozyc akrylowy, nic sie nie stanie? Myslałęm że epox musi normalnie wyschnąc.

[ Dodano: 18-04-2009, 14:48 ]
Jacenty, a powiedz mi jak to jest z tym m/m bo nigdy tym nie robiłem. Kłade m/m, czekam 20 minut i na to jade odrazu bazą wodną? Przecież podkład, przynajmniej normalny, nie jest idealnie gładki, nie będzie tego widac na bazie? Po 20 minutach podkład przecież nie jest jeszcze chyba idealnie wyschnięty, jak położe na to wode to nie będzie mi przez to dłuuuugo schła?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 18-04-2009, 15:20   

ale to musisz mieć specjalmy podkład m/m, on jest gładki po pomalowaniu... no tyle że niczego nim nie wypełnisz, podłoże musi być gładkie :czesc:
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-04-2009, 15:30   

Luk napisał/a:
ale to musisz mieć specjalmy podkład m/m,

Wiem o tym Luk ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-04-2009, 15:48   

Cytat:
Jacenty, a powiedz mi jak to jest z tym m/m bo nigdy tym nie robiłem.


Podkłady epoxydowy i akrylowy przygotowywane do nanoszenia techniką m/m mają inne proporcje mieszania i tymsamym inne czasy schnięcia,,są o wiele niższej lepkości jak podkłady przygotowywane do nanoszenia jako wypełniacze lub zabezpieczenia antykorozyjne (epox) nanoszone np,pod szpachlowanie

przykład na podkładzie akrylowym DP lini LE2000

Proporcje podkładu jako wypełniacz: 7:1:0,50 czyli na 1 L tego produktu gotowego do naniesienia wchodzi:

1276g podkładu LE
124g utwardzacza XK205
51g rozcieńczalnika XB 387

przykład przygotowania 1L podkładu LE 2000 do naniesienia techniką m/m proporcja 4:1:0,3

775g podkładu LE
132g utwardzacza XK 205
342g specjalnego rozcieńczalnika do m/m LE 2032

teraz chyba widać różnice w proporcjach i co za tym idzie w lepkościach tych produktów,więc po naniesieniu podkładu tak mocno rozcieńczonego nie ma praktycznie żadnej morki i nakłada się bazę bezpośrednio i to bez żadnego matowania czy tam szlifowania ;)
Są też specjalne podkłady do nanoszenia technika m/m tak jak powiedział kolega @Luk w przypadku DP NS2502 i NS2506
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-04-2009, 16:40   

No to teraz jestem już bardziej oświecony. Dzieki Jacenty :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 18-04-2009, 18:22   

jacklack,
Wydaje mi się,że podstawowym błędem jest czekanie na całkowite wyschnięcie podkładu.Jak nadaje się do szlifowania /ok.1 h/to trzeba szlifować,jak m/m to kładzie sie bazę po 10-20min/w zależności od warunków/.Póżniejsze problemy typu:śmieci, odwarstwianie lak..bezb. i inne cuda wynikają z braku przygotowania podłoża,zaplanowania kolejności wykonywanych prac i przygotowania stanowiska pracy.Przepraszam za mentorski ton mojej wypowiedzi.A propo marszczenia lakieru to lepiej położyć bazę raz cienko,i 2x wylać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 18-04-2009, 19:23   

No-limit napisał/a:
[...A propo marszczenia lakieru to lepiej położyć bazę raz cienko,i 2x wylać.

tak,tylko ze @ZIEMBA pisal ze mu podnioslo baze pod bezbarwnym panie kolego,wiec co ci tutaj da pruszenie i wylewanie ?Trzeba wszystko zedrzec i zapodkladowac od nowa.Przyczyna podniesienia musi byc usunieta a nie zatuszowana.
jacklack napisał/a:

... naniesienia techniką m/m proporcja 4:1:0,3

znowu cie mam na cyferkach ;)
Ma byc 4:1:3 ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 18-04-2009, 22:25   

gola napisał/a:
No-limit napisał/a:
[...A propo marszczenia lakieru to lepiej położyć bazę raz cienko,i 2x wylać.

tak,tylko ze @ZIEMBA pisal ze mu podnioslo baze pod bezbarwnym panie kolego,wiec co ci tutaj da pruszenie i wylewanie ?Trzeba wszystko zedrzec i zapodkladowac od nowa.Przyczyna podniesienia musi byc usunieta a nie zatuszowana.
jacklack napisał/a:

... naniesienia techniką m/m proporcja 4:1:0,3

znowu cie mam na cyferkach ;)
Ma byc 4:1:3 ;)

Masz rację,ale gdyby zrobił od początku jak napisałem nie miałby tego problemu.Taki problem trzeba gasić w zarodku/póki lakier mokry/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-04-2009, 09:10   

gola napisał/a:
znowu cie mam na cyferkach ;)
Ma byc 4:1:3 ;)


Tak zgadza się powinno być 4:1:3 ,wychaczyłeś mnie po raz trzeci na cyferkach:) co utwierdziło mnie w mojej decyzji

Bardzo się cieszę że je potrafisz dostrzec taki błąd i go poprawić ;)

Niniejszym od tej chwili jesteś Moderatorem forum lakiernik.info i oczekuję że nie odmówisz sprawowania tej funkcji ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne