lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:33
Zywica do cieniowania Profix CP999 - pytanie
Autor Wiadomość
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-04-2009, 17:10   Zywica do cieniowania Profix CP999 - pytanie

Przepisze text z ksiązeczki co dostałem od dystrybutora:

Zywica do cieniowania jest jednoskładnikowym preperatem znajdujacym zastosowanie w metodzie lakierowania nadwozi pojazdów w celu wyrowniania róznic koloru stosowanego lakieru bazowego (Profix) oraz koloru starej powłoki itd...bla bla bla. Nakładasie jak zywice DP 1640. m/m
Tylko ze tojest zywica do konwencji.
Moje pytanie: Czy zywica konwencji zgra się z wodą DPonta? To jest troche tansze niz zywica wodna wiec myślimy o tym ze starym ale nikt nie ma pojęcia czy to sie nie bedzie zarło.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 02-04-2009, 17:36   

Barcik napisał/a:
myślimy o tym ze starym
jak niie spróbujesz to nie poczujesz ;] mi takie coś przez głowę nie przechodzi. a dokładnie to myślicie cieniować na tej żywicy czy do robienia bazy jej używać?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 02-04-2009, 17:48   

Barcik napisał/a:
Czy zywica konwencji zgra się z wodą DPonta?


Jak zmieniałem system z konwencji na wode zostało mi się dość sporo bazy konwencjonalnej w różnych kolorach którą wykorzystywałem jako podkolor pod bazę wodną ,, ale zawsze tą bazę konwencjonalna porządnie wysuszyłem przed naniesieniem wodnej..ale w tedy jeszcze nie wiedziałem że i tak nie wolno

Teoretycznie ta sprawa przedstawia się następująco:NIE wolno nakładać Cromaxu ani na zywice ani na bazy konwencjonalne ,,powód; baza konw. ma dłuższe odparowanie i odparowuje jeszcze po naniesieniu na nią lakieru bezbarwnego ,, baza wodna jest po odparowaniu SZCZELNA i w przypadku naniesienia jej na konw.zamknie ją i nie pozwoli odparować co może doprowadzić do odwarstwiania

Dodam jeszcze że nie ma sensu robic takich manewrów bo więcej czasu=pieniędzy stracisz na suszenie tej żywicy konwencjonalnej niż wynosi różnica w zakupie pomiędzy żywicą konw.a wodną i zawsze jest to ryzyko że po naniesieniu klaru może się coś podnieść
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 02-04-2009, 19:55   

jacklack napisał/a:
Barcik napisał/a:
Czy zywica konwencji zgra się z wodą DPonta?


Jak zmieniałem system z konwencji na wode zostało mi się dość sporo bazy konwencjonalnej w różnych kolorach którą wykorzystywałem jako podkolor pod bazę wodną ,, ale zawsze tą bazę konwencjonalna porządnie wysuszyłem przed naniesieniem wodnej..ale w tedy jeszcze nie wiedziałem że i tak nie wolno

Teoretycznie ta sprawa przedstawia się następująco:NIE wolno nakładać Cromaxu ani na zywice ani na bazy konwencjonalne ,,powód; baza konw. ma dłuższe odparowanie i odparowuje jeszcze po naniesieniu na nią lakieru bezbarwnego ,, baza wodna jest po odparowaniu SZCZELNA i w przypadku naniesienia jej na konw.zamknie ją i nie pozwoli odparować co może doprowadzić do odwarstwiania

Dodam jeszcze że nie ma sensu robic takich manewrów bo więcej czasu=pieniędzy stracisz na suszenie tej żywicy konwencjonalnej niż wynosi różnica w zakupie pomiędzy żywicą konw.a wodną i zawsze jest to ryzyko że po naniesieniu klaru może się coś podnieść

Pełna zgoda.Na bazach rozcieńcz. można kombinować,ale nie wodnych+konwenc.Zrobiłem kiedyś natrysk próbny bazy wodnej/Cromax /na miedzywarswę z konwencji.Krótlo-NIE PRÓBUJCIE!!!!1
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-04-2009, 17:41   

To skoro nie bangla z woda ta żywica to nie biore tego. Zostane na podstawie z wody 1640.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne