lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:31
pytanie jak malować Baza?
Autor Wiadomość
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 30-03-2009, 16:53   pytanie jak malować Baza?

Wiec tak mam do malowanie trzy elementy dwa zderzaki oraz maska przednia od vw golfa 4 wszystkie elementy sa tego samego koloru maska ma dwie rysy dosyc grube do podkładu wiec wetrze szpachle zmatuje 800 i pomaluje. Co do zderzaków sa takie pekniecie tzn chodzi o pekniecia lakieru do plastiku jak to zadrzeć czym aby sie nie pojawiło drugi raz? nigdy nie malowałem bazą akrylem nie raz ale bazą nigdy. Mogłby mi kotś poradzić co i jak? kompresor mam 50L elementy bede malował pojedynczo bo niestety za mały kompresor. Pistolet zamawiam na allegro Jonnesway JA-6111 mysle ze na poczatek doby wybor? wiem ze na baze daje sie 3amtosfery ale nie wiem jakie cisnienie daje sie na bezbarwny?Po za tym jak ustawić cisnienie aby bylo prawidlowe? nie wiem jak to sie rozrabia akryl wiadome 2:1 a bazę i bezbarwny to pojecia nie mam. Bardzo bym Prosił o wytłumaczenie. Pozdrawiam Marcin
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-03-2009, 18:32   

Pekniecie do plastiku....pewnie wygląda jak pajęczyna :D Drzesz to 120 do tworzywa, to juz nie wróci. Na to podkład akrylowy a uelastyczniaczem.
Lakier bezbarwny jest lakiertem akrylowym tylko bez koloru no. Przeźroczusty.
Akryl tak jak i bezbarwny sie daje w zaleznosci od pistoletu jaki posiadasz. OD 4 bar do 2 bar. Jelsi masz pistol HVLP to aplikujesz akryl/bezbarwny na 2 bar + - 0.2 bar. Jesli masz pistol HP to aplikujesz na 3.5/4 bar.

Baza - rozcienczasz wg producenta albo 2:1 albo 1:1 albo 3:1, to juz zalezy od marki farby. Jesli konwencja baza (rozpuszczalnikowa) to kładziesz na WYLANIE 1wsza wartswe i czekasz az zmatowieje i nastepna i nastepna az pokryje element. Co warstwa to pauza ok 5-10 minut.
Jak masz syf w garazu to pasuje po kazdej warstiw bazy przetrzec szmatką antystatyczna element zeby wyeliminowac syf który lata w powietrzu i siada na nową baze. Jak pokryjesz element, po przeschnieciu bazy kładziesz bezbarwny. W zaleznosci od marki/firmy rózne sa aplikacje. Albo na 2x albo na 1.5x.

A teraz Cię zmartwie. kompresorkiem 50l wybij sobie z głowy połozenie bazy bez chmur,cieni,blasków i na gładko. Uda Ci sie to ale na błotniku od Tico. Nie na 3 elementach. Musi byc odpowiednie cisnienie żeby ziarno sie ułoyzło jak nalezy co tez idzie za kolorem. No i zero wilgoci w garazu.

Powodzenia ale kompresork to zmień bo ianczej bedziesz klął na czym świat stoi że Ci nie wychodzi malunek.

pzdr
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-03-2009, 18:39   

cartonik napisał/a:
maska ma dwie rysy dosyc grube do podkładu wiec wetrze szpachle zmatuje 800 i pomaluje.
- glupiego robota!!! maska zlapie słoneczka i szpachla Ci siadzie w tej rysie i będzie wszystko widać za 1 miesiąc!!! Musisz na podkładce rozszlifować tą rysę!!!
cartonik napisał/a:
Co do zderzaków sa takie pekniecie tzn chodzi o pekniecia lakieru do plastiku jak to zadrzeć czym aby sie nie pojawiło drugi raz
ja bym to zrobił 220 na mokro jeśli nie masz maszynki - musisz drzeć do plastiku (120 to troche za grubo)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 30-03-2009, 19:09   Re: pytanie jak malować Baza?

[quote="cartonik"]ma dwie rysy dosyc grube do podkładu wiec wetrze szpachle zmatuje 800 i pomaluje. Co do zderzaków sa takie pekniecie tzn chodzi o pekniecia lakieru do plastiku jak to zadrzeć czym aby sie nie pojawiło drugi raz? nigdy nie malowałem bazą akrylem nie raz ale bazą nigdy./quote]
Rysy musisz rozszlifować tak żeby pozbyć się rantów.Póżniej szpachla wykończeniowa/pszeszlifować papieron na sucho 360/,a na nią podkład wypełniający/fuller akryl./.Następnie przeszlifować obszar naprawy+/do miejsca położenia bazy i klaru/ papierem na mokro 1200.Baza 1warstwa-miejsce naprawiane,2-ga szerzej pożniej klar.na koniec lekko zaprószyć rozc. do cieniowania.To jest metoda zaprewkowa z cieniowaniem.
Co do zderzaków musisz zedrzeć lakier z podkł do plastiku usuwając nawet mikropęknięcia.Goły plastik papier na mokro p 180,szpachla do plastików itd.
Ciśnienie na pistolecie zależy nie od rodzaju bazy lecz od typu guna.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 30-03-2009, 20:11   

no wiec mniej wiecej rozumiem jeszcze jedno pytanie te rysy sa w kształcie litery X wiec jest to na srodku maski przepruszyć cała czy cieniować to tak jak No-limit, mi mowi? po za tym sa dosć rozciagniete po całej masce nie wiem czy jest sens to cieniować. tak po za Tym dziekuje bardzo za pomoc wszystkim zobaczymy jak to wyjdzie ze zderzakami bedzie troche zabawy zapewne szpachlować to później tez pewnie bedzie trzeba :/
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 30-03-2009, 20:24   

cartonik napisał/a:
no wiec mniej wiecej rozumiem jeszcze jedno pytanie te rysy sa w kształcie litery X wiec jest to na srodku maski przepruszyć cała czy cieniować to tak jak No-limit, mi mowi? po za tym sa dosć rozciagniete po całej masce nie wiem czy jest sens to cieniować. tak po za Tym dziekuje bardzo za pomoc wszystkim zobaczymy jak to wyjdzie ze zderzakami bedzie troche zabawy zapewne szpachlować to później tez pewnie bedzie trzeba :/

Nie pisałeś wcześniej otym ,że rysy są na środku maski.miejsce naprawiene 1warswa 2-ga
całość z wycieniowaniem na obrzeżach maski.Oczywiście przeszlifować lub zmatować całą maskę/p1000-1200 lub włókniną ultrafine z pastą matującą/.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-03-2009, 20:29   

cartonik napisał/a:
przepruszyć cała czy cieniować to tak jak No-limit, mi mowi?
ja bym lakierował całą. A co to za kolor wogóle?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 30-03-2009, 20:30   

No-limit napisał/a:
Nie pisałeś wcześniej otym ,że rysy są na środku maski.miejsce naprawiene 1warswa 2-ga
całość z wycieniowaniem na obrzeżach maski.Oczywiście przeszlifować lub zmatować całą maskę/p1000-1200 lub włókniną ultrafine z pastą matującą/.
mam mate z 3M moze być taka czerwona czy za gróba ona chyba bardziej nadaje sie pod Podkład :/ hmmm no ktoś to zrobił celowa na srodku maski gwoździem albo kluczem

[ Dodano: 2009-03-30, 20:31 ]
Cytat:
ja bym lakierował całą. A co to za kolor wogóle?
taki srebrny przechodzący pod slońcem we fiolet jasny ogolnie to srebro

[ Dodano: 2009-03-30, 20:31 ]
No-limit, a Ty czasem nie z forum 3er?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 30-03-2009, 20:36   

cartonik napisał/a:
No-limit napisał/a:
Nie pisałeś wcześniej otym ,że rysy są na środku maski.miejsce naprawiene 1warswa 2-ga
całość z wycieniowaniem na obrzeżach maski.Oczywiście przeszlifować lub zmatować całą maskę/p1000-1200 lub włókniną ultrafine z pastą matującą/.
mam mate z 3M moze być taka czerwona czy za gróba ona chyba bardziej nadaje sie pod Podkład :/ hmmm no ktoś to zrobił celowa na srodku maski gwoździem albo kluczem

[ Dodano: 2009-03-30, 20:31 ]
Cytat:
ja bym lakierował całą. A co to za kolor wogóle?
taki srebrny przechodzący pod slońcem we fiolet jasny ogolnie to srebro

[ Dodano: 2009-03-30, 20:31 ]
No-limit, a Ty czasem nie z forum 3er?

Nie.Chodzi mi o cieniowanie bazy,nie klaru.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 30-03-2009, 20:43   

no no wiem wiem ze o to Ci chodzi wiem bo bez barwnym trzeba cala mache to wiadome. jak czegoś jeszcze nie bede wiedziec to bede pisać a jak narazie to pomogliscie dziekuje :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne