lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Remizy Strażackie w Gminach
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 28-08-2010, 21:26   Remizy Strażackie w Gminach

Panowie mam do was prośbę. Potrzebuję informacji na temat remiz straży pożarnej w małych gminach. Szczególnie interesują mnie te małe gminy poza dużymi miastami. Jeżeli możecie to mi pomóżcie i udzielcie informacji na temat tego, czy w waszej gminie jest może nowa remiza strażacka ( taka co powstał w okresie ostatnich 5 lat ) czy też nie ma może takiej wcale ? ( Jak ktoś wie jak taką in formację uzyskać systemowo z jakiegoś ukrytego w necie informatora, lub z jakieś prasy branżowej strażaków to też będę wdzięczny )

Wiem, że to dziwne zapytanie jak na forum lakiernicze, ale jest mi to potrzebne do analizy poziomu stanu zabezpieczeń ppoż. w małych miejscowościach ( nadzoru tych zabezpieczeń ) Podobno szykują się jakieś ruchy formalno-prawne w tej kwestii i możliwe, że to te małe remizy ( OSP ) będą niedługo kontrolować obiekty budowlane na terenie gmin z ramienia samorządu, a nie tak jak do tej pory Państwowa Straż Pożarna z Województwa.

Pomóżcie jak możecie. Interesuje mnie gmina ( województwo ) i czy jest w niej w miarę nowa remiza i jak duża. Info może być na PW. lub e-mail. To ważna informacja. Dzięki.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 28-08-2010, 23:40   

jestem w OSP :P ale u nas nie ma raczej w gminie jednostki tak "młodej" jeszcze popytam ludzi i jak bym sie czasem coś dowiedział to na pewno napisze :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 29-08-2010, 10:03   

Tez jestem w OSP tylko ze u nas w remizie nie ma nawet PRĄDU wiec nie ma o czym rozmawiac. Jednostka na wymarciu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slavok
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 154
Punkty: 1/1
Skąd: KwkZ
Wysłany: 29-08-2010, 13:31   

u mnie osp sobie radzi dobrze, ale nie wyobrażam sobie by jednostki osp pełniły nadzór i kontrole ppoż... w małych miejscowościach w remizach to się zazwyczaj pije a połowa strażaków to pijaczki przekupki, już widzę te kontrole, poroniony pomysł.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 29-08-2010, 16:28   

Sam jestem strazakiem w osp coprawda tylko trębaczem w olkiestrze ale nasza jednostka działa bardzo pręznie kilka samochodów plus ratownictwo drogowe a wioska może 1500 miszkańców ale do rzeczy.Praktycznie co roku na wniosek wójta gminy zdazają się kontrole strażaków.kontrola dotyczy przedewszystkim porządku w okolicy pieca centralnego w piwnicy i komina na strychu,nie słyszałem o jakiejś wymierzonej kaze,nie jest to taka typowa kontrola raczej wizyta mająca na celu uświadomieniu mieszkańcow,bardzo pokojowa z uśmiechem bo przecież wszyscy wszystkich znają,
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 03-09-2010, 20:56   

U mnie remiza też jest .
2 scigacze - Żuczki .
Ekipa X - same dziadki po 60 i alkoholicy :glupek:
Ostatnio jak w jakims sklepie się paliło , ludzie musieli czekac na nich 4 godz bo akurat paliwa podczas akcji zabrakło i mieli lekki "poslizg " czasowy ;]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne