lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
podkładowanie
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-03-2009, 18:02   podkładowanie

Temat z innego forum

"A myślisz, że układ reaktywny - epoksyd jest super rozwiązaniem?
Też się mylisz, ale to Twój sposób...
Być może tak się robi w lakierniach żeby szybciej wypchnąć samochód , chociaż tam najczęściej idzie tylko reaktywny lub epoksyd na to akrylowy i szpachla.Ja robię trochę inaczej, oczywiście tylko dla siebie, bo wtedy mniej się liczę z kosztami.

Reaktywny ( cienka warstwa)- na to akrylowy jako międzywarstwa , dopiero wtedy epoksyd w miarę grubo.Teraz niestety długi czas schnięcia żeby odparował porządnie i uzyskał stabilność (nawet ze 3 dni), dopiero wtedy szpachlowanie ,a na to cienko ponownie reaktywny na ewentualne przeszlifki i w końcu akrylowy wypełniacz.Wtedy na swoją robotę mogę dać nawet 10 lat gwarancji a nie tylko 5
Metoda zapewne droga , ale cholernie skuteczna.

A tak jeszcze co do poprzedniego - jak to wyjaśnisz??

W karcie technicznej na stronie novol.pl pisze jak wół:

Uwaga!
Szpachlówek poliesterowych, podkładów epoksydowych oraz lakierów akrylowych nie nakładać bezpośrednio na podkład reaktywny.


Ale każdy i tak wie swoje najlepiej i przy tym będzie obstawał...."

Co o tym sądzicie?

Dalsza wypowiedz tego lakiernika:

"Wielu ludzi stosuje właśnie tę metodę - szczególnie ci, którzy chcą zrobić coś dobrze.
Mimo wszystko wcale tu nie ma więcej warstw lakieru, aniżeli przy innej metodzie.
Podkład reaktywny ze swoją mikroskopijną warstwą nawet nakładaną jak w tym przypadku podwójną warstwą (bo dwa razy) absolutnie nie pogrubia warstwy lakieru.
Wystarczy przy podkładzie akrylowym strzelić jedną warstewkę więcej (co często się zdarza) by o wiele bardziej pogrubić całkowitą warstwę.

Piszesz, że tylu warstw podkładu nikt nie stosuje.To się zgadza - bo każdy chce robić jak najtaniej (ze zrozumiałych względów).Ale mocno byś się pomylił twierdząc, że nikt z tuningowców tak nie robi.
W gruncie rzeczy napisałem , że tak - to ja robię dla siebie i przynajmniej wiem co mam.A ktoś inny niech dalej robi po swojemu - przecież mu wolno.Tylko choćby po 5 latach dziwnie jakoś ta jego robota wygląda."
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 22-03-2009, 20:10   

ZIEMBA napisał/a:
Uwaga!
Szpachlówek poliesterowych, podkładów epoksydowych oraz lakierów akrylowych nie nakładać bezpośrednio na podkład reaktywny.


czyli co? tylko podkłady akrylowe?

3 dni czekać aż wyschnie? hmm a jak przetrze to znowu maluje i czeka 3 dni? :czesc:
 
     
zdenek_zdenek
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 73
Punkty: 1/1
Skąd: Kraków/Świętokrzyski
Wysłany: 22-03-2009, 21:12   

Luk, Nie czytasz uważnie



ZIEMBA napisał/a:
dopiero wtedy szpachlowanie ,a na to cienko ponownie reaktywny na ewentualne przeszlifki i w końcu akrylowy wypełniacz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2009, 16:12   

no racja dzięki ;)

czyli epoksydowego nie można kłaść na reaktywny ale reaktywny na epoksydowy można ? :)
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 23-03-2009, 19:58   

Na przeszlifki epoksyd.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne