lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
26-06-2010, 11:44
porada dotycząca wyboru lakieru
Autor Wiadomość
balik
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Dębica
Wysłany: 24-06-2010, 21:41   porada dotycząca wyboru lakieru

Witam serdecznie kolegów
Na początku chciałem się przywitać i pochwalić to bardzo profesjonalne forum o lakierowaniu i blacharstwie:0
moja prośba o poradę dotyczy wyboru koloru lakieru, lub też jego wyglądu. lakierowaniem zajmuję sie jako malutką pasją. nigdy nie malowałem całego auta raczej pojedyńcze elementy. Nie wychodzą mi przy tym żadne zlewki i baranki i tego typu straszne rzeczy.Materiały staram sie dobierać według przyjętych regół pofesjonalnych fachowców.
tyle o mnie chyba:)
porada dotyczy pomalowania całego auta, którego jestem właścicielem. jest to srebrne BMW e34 tauring. przy zakupie lakier był dość porysowany. tzn. rysy widoczne najbadziej w słońcu przy nagrzanj blasz coś jakby od szczotek z myjni. postanowiłem pomalować auto od nowa.mijał czas nie mogłem zaufać w okolicy nikomu więc tak to sie odwlekło aż na parkingu laska wjechała mi w bok auta. teraz muszę poprawić błotnik i drzwi więc postanowiłem od razu malnąć całośc.
mam nadzieję że znajdą się chetni do pomocy w tym temacie i żmudną pracą poprowadzą dobrymi radami do celu. chciałbym na bierząco wstawiać zdjęcia z prac.myślę, że mógłby zobić się z tego dobry temat.

moje pytanie pierwsze jak na pierwszy post jest następujące.
chciałbym delikatnie odmłodzić auto, więc czy jest możliwość wyboru jakiegos ladnego "kozackiego":) srebrnego lakieru tak bym pomalował jedynie elementy zewnętrzne i nie narobił dziadostwa w porównaniu z odcieniem w miejscach widocznych od wewnętrznej strony elementów?
cy moglibyście polecić jakieś nazwy i tyly lakierów?
z góry dziękuje za odczytanie obszernego artykółu:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2010, 23:59   

balik napisał/a:
z góry dziękuje za odczytanie obszernego artykółu:)

Hej.
Witam w imieniu forum.
Zapraszam do lektury forum, jego działów związanych z naprawami lakierniczymi.
Za duzo aby pisac tak "na dzien dobry" bo niewiadomo co wiesz a czego brakuje.
Ze swojej strony moge powiedziec tylko tyle ze wybrałes "przeklenstwo lakiernika" czyli srebrny met na pierwsze całe malowanie.
Kolor lubi chmurzyc, robic cienie.
A Ty nawet nie napisałes jakim sprzetem chcesz to autko odpicowac.
Wiec cóz Ci moge poradzic????
Opcja SZUKAJ - u góry strony po lewej jej stronie.
Pozdro.
 
     
venoGw
Bywalec


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 44
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25-06-2010, 12:41   

ktory z lakierow bmw masz ?

moze nie mam doswiadczenia w lakierowaniu ale w kolory jestem mega wkrecony .

Jesli masz jasny srebrny to polecam
- najpiekniejszy srebrny z nissana r34 o kodzie KY0


jesli w gre wchodzi zamiast srebra ciemno-szare szare to polecam :

- grigio avlon z Lmborghini 0049

tak wyglad ana innych autkach



- Porsche Slate gray 23F/Q9/59 MISTRZ NAD MISTRZAMI :P
_________________
www.grupa-wroclaw.pl

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 25-06-2010, 13:44   

balik napisał/a:
czy jest możliwość wyboru jakiegos ladnego "kozackiego":) srebrnego lakieru tak bym pomalował jedynie elementy zewnętrzne i nie narobił dziadostwa w porównaniu z odcieniem w miejscach widocznych od wewnętrznej strony elementów?


BMW A44 lub A54/kody kolorów/.Bardzo jasne na wprost z tym,że A54 ma drobniejsze ziarno
i jest ciemniejszy pod kątem.Osobiście właśnie ten bym wybrał.Drugi A44,ma duże odbicie od grubego jasnego zierna i jest bardziej "kozacki".Kwestia gustu ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
balik
Użytkownik


Wiek: 40
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Dębica
Wysłany: 25-06-2010, 21:39   

dziękuje za tak liczne odpowiedzi i miłe przywitanie na forum. co do sprzętu: korzystam dwuletniego pistoletu SATA i rzemieślniczego kompresora dość dużych możliwości:) czysty garaż z wentylacją. na swoj zabieg malowania BMW szulam czegos do przyspieszenia schniecia poszczególnych warstw.pewnie po prostu pożycze:) narzędzia wszystkie podstawowe posiadam.spawarki elektryczna, mig-mag, tig, gazy techniczne, palnik do cynowania i lutowania. e zeby nie bylo ze sie chwale bo w sumie do malowania to nie potrzebne hehe.a moze i sie chwale:) generalnie dostęp do sprzętu mam bardzo dobry, troche swojego i z warsztatu stolarsko dekarsko ślusarskiego w którym pracuje.

co do podanych przez kolegów kolorów, wszytskie mi sie podobaja. generalnie pytanie moje kolejne szczegółowe to czy te kolory nie będą bardzo gryzły się z tymi częściami elementów które będą widoczne od ich wewnętrznej strony. między drzwiamy itp.
ale to postaram sie jak najszybciej wrzucić zdjęcia auta rzeby lepiej zapoznać temat.

to tak na szybko dla ukazania odcienia


Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 25-06-2010, 21:57 ]
No-Limit
masz jakieś foto polecanych tych kolorów?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
skyline84
Wyjadacz



Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 125
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 25-06-2010, 22:03   

t jest jeszcze fainy kolorek

mercedes-c63-amg1.jpg
DESIGNO MAGNO ALLANITGRAU kod 0044
Plik ściągnięto 346 raz(y) 94,28 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dawid1989
Wymiatacz


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 158
Punkty: 6/4
Skąd: Mielec
Wysłany: 25-06-2010, 22:52   

balik, Najlepiej jedź do mieszalni i powiedz o co Ci chodzi. Na pewno będą mieli jakieś fajne sreberka.ew pogadaj z gośćiem żeby pobawił sie z ziarnami(pozmieniał je).kup ze 0.1l i zrób sobie próbkę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-06-2010, 16:05   

balik napisał/a:
No-Limit
masz jakieś foto polecanych tych kolorów?



Niestety ,nie mam foto.Kolor na twoim aucie t o pewnie Arctissilber nr309.Wpada w odcień niebieski w przy porównaniu do kolorów,które Ci podałem.
Z przejściem na progach,felcach nie ma problemu.Wystarczy zaprószyć jedną warstwą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne