lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Polakierowanie motocykla
Autor Wiadomość
Viniciuss
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Zakopane
Wysłany: 07-06-2010, 14:00   Polakierowanie motocykla

Cześć.

Chciałbym polakierować moją CBRkę oryginalnym lakierem Toyoty. Kod lakieru to 6N0, Grayish Green Mica Metallic występujący w palecie Toyoty Supry MKIV w latach 05/1996 - 07/2002, głównie na rynku japońskim.

Gdzie mogę zdobyć ten lakier? Jaki byłby koszt polakierowania motocykla (8 elementów); materiałów i robocizny?

Przesyłam pozdrowienia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Viniciuss
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Zakopane
Wysłany: 08-06-2010, 19:32   

Nikt się nie wypowie? :dziura:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 08-06-2010, 19:53   

Masz mieszalnie zapewne gdzies niedaleko.
Zapytaj, moze z japonii sprowadzą ten kolor.
Koszt robocizny to 500-1000 zl.
Zalezy gdzie trafisz i jaka jakosc Cie interesuje.
Dobra... kolor w mieszalni bedzie w recepturach tylko podaj im kod farby.
Do Japonii leciec nie trzeba.
 
     
Viniciuss
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Zakopane
Wysłany: 09-06-2010, 05:39   

Z informacji jakich uzyskałem od Toyota Motor Poland wynika, że baza oryginalnego lakieru Toyoty składa się z następująych pigmentów:
- T312 SILVER SD
- T372 BLACK BR
- T398 SILVER XXL
- T363 BLACK
- T329 WHITE PEARL M
- T358 LIGHT BLUE
- T369 VIOLET LS

Jakiej marki kupić lakier? Zależy mi na doskonałej jakości. Co do kwoty robocizny podanej przez Ciebie to oszacowałem podobnie, 100zł za element.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Klakiernik.pl
Stały Bywalec
Servant of Gun


Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 75
Punkty: 6/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-06-2010, 15:36   

Są dwie wersje koloru europejska i japońska. Porządne firmy mają japońską wersje standardu :) obędzie się bez biletu . Proponuje firmę Dupont lub Standox - zakupu można dokonać w każdym sklepie posiadającym mieszalnię - lub przez któryś ze sklepów internetowych - banery po prawej stronie. Nie napisałeś czy chcesz lakier konwencjonalny czy wodny to też musisz zdecydować. Najlepiej jednak żebyś zaczął od rozmowy z lakiernikiem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Viniciuss
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Zakopane
Wysłany: 09-06-2010, 15:46   

Możesz podać "numer" japońskiej wersji koloru? Ile bazy i ile lakieru bezbarwnego trzeba kupić? Jaki jest orientacyjny koszt? Czym po krótce różni się lakier wodny od konwencjonalnego?

Lakiernika jeszcze nie znalazłem, nie znam nikogo pewnego a chce miec zrobione na tip top.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-06-2010, 16:48   

Viniciuss napisał/a:
Kod lakieru to 6N0, Grayish Green Mica Metallic

Viniciuss, Jesteś pewien że ten lakier o kodzie 6N0 ma nazwę Grayish Green Mica Metallic ??
Mica-to lakier bazowy perłowy...a z tego co widzę, w recepturę tego koloru nie wchodzi żaden barwnik perłowy..to pierwsza nieścisłość jaką tu zauważyłem...druga nieścisłość to taka,że po wklepaniu do oprogramowania kodu 6N0 pojawia się kolor o nazwie MOONSTONE EFFECT...możliwe że się mylę, a właściwie myli się oprogramowanie jakie posiadam ;) lub kolor o którym tu mowa występuje pod dwoma nazwami co się raczej rzadko zdarza ;)

Pokaże poglądowe próbniki kolorów którymi była lakierowana fabrycznie Toyota Supra...jeżeli to ten kolor zaznaczony na niebiesko odpowiada temu którym chcesz polakierować swój motor, to nie ma najmniejszego problemu z dobraniem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Viniciuss
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Zakopane
Wysłany: 09-06-2010, 17:24   

Kod lakieru to na 100% 6N0 - miałem ten kod wybity na tabliczce znamionowej. W UK tubylcy z forum Supry nazywali ten kolor "Gunmetal". Jest to metalik, ale zalatuje perlą. Nazwa koloru na rynku japońskim to Grayish Green Mica Metallic. Toyota Motor Poland podawała mi skład bazy, jeden z pigmentów to biała perła (patrz mój wcześniejszy post). Poglądowe fotki:






W zależności od natężenia światla kolor wyglądał inaczej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-06-2010, 17:59   

Viniciuss napisał/a:
Kod lakieru to na 100% 6N0 - miałem ten kod wybity na tabliczce znamionowej

To nie ulega żadnej wątpliwości..ja absolutnie tego nie egzekwuję...jedynie porównuję to co Tobie powiedzieli w serwisie z tym co mówi mi mój komputer ;)
Kolor z próbnika jest zbliżony do koloru auta z tego co widać, więc jest duże prawdopodobieństwo że jest to kolor o nazwie MOONSTONE EFFECT...
Viniciuss napisał/a:
Toyota Motor Poland podawała mi skład bazy

Super..czytałem ;] a podała jaki to system? i jaki producent ma barwniki o takich oznaczeniach?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne