lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:31
Bazy wodne
Autor Wiadomość
Grzechu280
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 1
Wysłany: 02-03-2009, 13:43   Bazy wodne

Witam kolegów, interesuje mnie wszystko co jest związane z bazami wodnymi??. Czyli jak się cieniuje tymy bazami, jak przygotować taką baze do malowania. itd....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 02-03-2009, 14:24   

Grzechu280 napisał/a:
jak się cieniuje tymy bazami


Witamy..jeśli chodzi o cieniowanie to technika jest bardzo podobna do cieniowania bazami konwencjonalnymi..czyli wypruszając element co warstwa to dalej od miejsca naprawianego ..to co się zmieniło to jedynie dodatki do cieniowania W systemie DP C6000(konwencja) dolewa się do bazy w stosunku 50/50 żywicy XB155 i takim mixem się cieniuje lub nakłada się samą żywicę jedną pełną warstwę pod obszar cieniowania..
W systemie wodnym cromax takim dodatkiem jest 1601WB którym to również mixujemy bazę w stosunku 50/50 i taką mieszanką cieniujemy ..można też 1601 nałożyć jedną pełną warstwę pod obszar cieniowany i na to bazę właściwą cieniując-(wypruszając) coraz dalej od miejsca naprawianego
również można użyć żywicy 1640WB(żywica do baz wodnych) nakładając pełną warstwę pod obszar cieniowany i na nią bazę właściwą a dalej j.w.

Grzechu280 napisał/a:
ak przygotować taką baze do malowania. itd.


A tu jest filmik w którym to kolega @baqo bardzo ładnie pokazuje aplikację i cieniowanie elementów sąsiednich bazą wodną>>http://www.youtube.com/watch?v=M94ubrquAm8


Baza wodna cromax DP jest produktem gotowym do aplikacji bezpośrednio po zdjęciu z wagi ..czyli po zmiksowaniu odpowiednich barwników i żywic w ilościach które precyzuje receptura danego numeru lakieru z danej marki auta

Niektóre firmy jak np.lesonal czy glasurit stosują jeszcze do rozcieńczenia baz wodnych Activator ..można powiedzieć że to czysta woda destylowana ale nazywa się activator ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2009, 17:01   

Kiedyś coś tam malowałem wodną bazą, i jako rozcieńczalnik gość dał mi coś co nazwał HYDROMIX, czy można go zastąpić wodą destylowaną?

Czy przygotowanie podłoża pod baze wodną jest takie samo jak pod konwencjonalną? (poza dokładniejszym szlifowaniem)
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-03-2009, 17:08   

Luk napisał/a:
Kiedyś coś tam malowałem wodną bazą, i jako rozcieńczalnik gość dał mi coś co nazwał HYDROMIX, czy można go zastąpić wodą destylowaną?

Czy przygotowanie podłoża pod baze wodną jest takie samo jak pod konwencjonalną? (poza dokładniejszym szlifowaniem)


Jakiej firmy baza? DP sie nie rozciencza wcale. Gotowe z puszki leci. Pewnei Autocolor....jasli tak to powodzenia Ci życzę.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2009, 17:18   

To teraz niech odpowie ktoś kto mnie zrozumiał :)
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-03-2009, 17:53   

Luk, hydromix to rozpuszczalnik do bazy wodnej R-Ma. Woda zwie się u nich onyx. Pod wode musisz trzec podkład drobniejszym papierem niż pod konwencje bo pod wodą bardziej widac ryski niż pod konwencją, przynajmniej mi się tak wydaje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2009, 18:24   

mhm mhm ok rozumiem, dziękuje za odpowiedź ;)
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 03-03-2009, 21:01   

Cytat:
przynajmniej mi się tak wydaje.
nie wydaje ci się ,tylko tak jest. bazy wodnej po wysuszeniu zostaje o połowę mniej jak konwencjonalnej,stąd słabe wypełnienie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-03-2009, 21:25   

baqo napisał/a:
Cytat:
przynajmniej mi się tak wydaje.
nie wydaje ci się ,tylko tak jest. bazy wodnej po wysuszeniu zostaje o połowę mniej jak konwencjonalnej,stąd słabe wypełnienie.


Jak słąbe wypełnianie? Zielona konwencja to na 4x minimum idzie a woda DP na 2.5x wiec jak złe? Dodatkowo:
zielony na konwencji lubi oszukać jak silver (cienie blaski chmurki). na wodzie nie ma prawa. Cos tu BAQ kłamiesz. Na blotnik tył ten długi L200 wlewam 150ml wody to samo konwencją musiałbym zrobić conajmniej 250ml.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 03-03-2009, 21:27   

Barcik napisał/a:
baqo napisał/a:
Cytat:
przynajmniej mi się tak wydaje.
nie wydaje ci się ,tylko tak jest. bazy wodnej po wysuszeniu zostaje o połowę mniej jak konwencjonalnej,stąd słabe wypełnienie.


Jak słąbe wypełnianie? Zielona konwencja to na 4x minimum idzie a woda DP na 2.5x wiec jak złe? Dodatkowo:
zielony na konwencji lubi oszukać jak silver (cienie blaski chmurki). na wodzie nie ma prawa. Cos tu BAQ kłamiesz. Na blotnik tył ten długi L200 wlewam 150ml wody to samo konwencją musiałbym zrobić conajmniej 250ml.


tu nie chodzi o krycie stary, a o wypełnianie, i Baqo ma tu racje.
Ale mnie to rybka czy woda czy rozpuch- zawsze mam 1000 pod baze, rysek zero, starannosc to podstawa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 03-03-2009, 21:32   

Barcik napisał/a:
Jak słąbe wypełnianie?
nie krycie ,tylko wypełnienie, grubość warstwy. wody jest 15 micron,a rozpu 40.więc co ma zalewać grubsze rysy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 03-03-2009, 21:40   

Barcik napisał/a:
... Zielona konwencja to na 4x minimum idzie...

chyba z Novola,bo z DP na 2x przykrywa.Oczywiscie jak w ramach oszczednosci nie aplikujesz VS-a,to nic dziwnego ze nie kryje,szkoda ci ?
Barcik napisał/a:
...na konwencji lubi oszukać jak silver (cienie blaski chmurki)....

naprawde ameryki nie odkryles tym stwierdzeniem :bauwan:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-03-2009, 21:47   

weź zieloną lechlera? . na 2x. Bedziesz wielki jak Ci sie uda.
_________________
.
Ostatnio zmieniony przez jacklack 04-03-2009, 00:49, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 03-03-2009, 21:53   

Barcik napisał/a:
... mówie to komuś kto jest zielony...


trzeba sie bylo odniesc do lechlera a nie pisac ogolnie ze konwencja slabo kryje na zielonym.
Ostatnio zmieniony przez jacklack 04-03-2009, 00:53, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne