lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wycena (ile co kosztuje)
Autor Wiadomość
sklep_krecik
Użytkownik


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 9
Wysłany: 16-09-2009, 16:26   Wycena (ile co kosztuje)

Witam
Zastanawiam się ile się bierze za lakierowanie jednego elementu np. drzwi w Golfie 2.
W lakierni niedaleko mnie biorą 200zł od elementu 250 od maski. Chciałbym się dowiedzie np. ceny lakierowanie takich drzwi Golfa ile idzie na materiały a ile zostaje dla nich przymnijmy że używają najtańszych materiałów.Oraz ile może kosztować
- lakier akrylowy
- utwardzacz akrylowy
- rozcieńczalnik do akrylu
- podkład
na takie drzwi czyli wszystko do malowania.(przymnijmy że szpachla nie była by potrzebna).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 16-09-2009, 17:10   

uśredniony koszt materiału na 1 element to około 100 zł /+- 50 zł/ w zależności od ilości potrzebnej bazy, podkładu, bezbarwnego itd...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-09-2009, 17:34   

hmmm wiesz jak byś sam chciał zrobić to w 200zł się nie zmieścisz... bo materiały będą droższe + czas pracy

ale jak taki lakiernik zużyje np. 1/5 podkładu na te drzwi to jemu się bardziej to opłaci

[ Dodano: 16-09-2009, 17:34 ]
Po za tym zobacz u mnie w sklepie ile mniej więcej co kosztuje będziesz wiedział
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
sklep_krecik
Użytkownik


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 9
Wysłany: 16-09-2009, 18:36   

A jeszcze korzystając z okazji że odpowiadają ludzie którzy znają się na rzeczy.
Widziałem na allegro.pl wycenę materiałów na polakierowanie całego auta (link)
http://www.allegro.pl/ite..._in_france.html
z tego ca tam pisze to polakierowanie całego auta kosztowało by 250-300zł max
do tego jakaś szpachla (patrzałem) 2x 500g. koszt ok. 25zł. + papier maskujący lub folia do tego taśma papierowa koszt ok. 25-30zł +/-. do tego szpon samochodowy i pasta polerska koszt ok. 20 - 30zł , i jeszcze kilka arkuszy papieru ściernego (kilka gramatur) + klocek + tarcze do szlifowania do szlifierki koszt. ok. 10-15zł. To oznacza że wszystkie materiały do przygotowania samochodu i jego polakierowania mam za max 400 zł +/-. Czy te obliczenia są słuszne, czego brakuje, co byście dodali, itp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 16-09-2009, 21:36   

sklep_krecik napisał/a:
Czy te obliczenia są słuszne, czego brakuje, co byście dodali, itp.
nie słuszne ! ! jedziesz po najtańszych mnateriałag g***o wartych ! !

co brakuje to wychodzi w praktyce :P
a umiejętności ? myślisz ze to tak pomachać pistoletem jest ?
a sprzęt ??
sam kompresor ze 2000zł :P

[ Dodano: 16-09-2009, 21:38 ]
sklep_krecik napisał/a:
W lakierni niedaleko mnie biorą 200zł od elementu 250 od maski.
wcale nie drogo jeśli w miarę dobrze robią :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 16-09-2009, 21:39   

sklep_krecik napisał/a:
A jeszcze korzystając z okazji że odpowiadają ludzie którzy znają się na rzeczy.
Widziałem na allegro.pl wycenę materiałów na polakierowanie całego auta (link)
http://www.allegro.pl/ite..._in_france.html
z tego ca tam pisze to polakierowanie całego auta kosztowało by 250-300zł max
do tego jakaś szpachla (patrzałem) 2x 500g. koszt ok. 25zł. + papier maskujący lub folia do tego taśma papierowa koszt ok. 25-30zł +/-. do tego szpon samochodowy i pasta polerska koszt ok. 20 - 30zł , i jeszcze kilka arkuszy papieru ściernego (kilka gramatur) + klocek + tarcze do szlifowania do szlifierki koszt. ok. 10-15zł. To oznacza że wszystkie materiały do przygotowania samochodu i jego polakierowania mam za max 400 zł +/-. Czy te obliczenia są słuszne, czego brakuje, co byście dodali, itp.



to chyba jakaś bajka musi być :O lakier bezb. + utw za 50zł!!!!!!!! :O ciekawe co to za badziewny lakier że taki tani. Jest zasada- chcesz mieć dobrze to musi kosztować, a za taką cene wątpie że będzie to coś nawet porządnego ;/
Do tego ceny tych lakierów to hmmm jakoś chyba za tanio nie sądzicie ??
Kwestia ceny za materiały to jedno a potem położenie tego wszystkiego na samochód, żeby wyglądało piko belo to drugie. Robocizna kosztuje, prąd, zużycie sprzętu itd itd to cena automatycznie leci w góre i to dosyć wysoko. NO chyba że sam potrafisz lakierować to wliczysz to sobie we własną satysfakcje ;)
:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 16-09-2009, 21:40   

BTW dziś kupiłem lakier na nissana micre :) bo lakieruje całość z zewnątrz i zapłaciłem za 1,5litra akrylu 200zł (samego taniego akrylu)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 17-09-2009, 05:18   

vw vento - 2 elementy : baza, klar, nitro, papier do krycia, papier ścierny , szpachla, podkład , taśma do oklejania, pasta polerska i wyszło cos koło 200zł

vw golf III - 2 elementy : tjw. koło 180zł

fiat seicento : 4 elementy : tjw choć odeszły koszty niektórych materiałów , które juz miałem , wyszło 350zł - poszło wiecej lakieru bo jeszcze lakierowałem kielichy i cieniowalem czego nie wliczyłem jako elementy

eclipse : 5 elementów : sporo spawania , jeszcze więcej szpachli ( kiedys ktoś wspawał cały przód i tył auta - ulep totalny) same materiały na 600zł z czego lakier MIPA akryl 240zł było kupione 1,2L + 0,6 utwardzacza

także kolego ceny z akcji troche z kosmosu , vento polakierowałem tanim lakierem i teraz klne , jest to moje auto i codziennie je ogladam i zawsze mnie szlak trafia :angry: na lakierach nie ma co oszczędzać bo to się bardzo szybko mści . Osobiście nie polecam klaru novola z serii econom - traci szybko połysk i strasznie matowy się robi oraz lakierów MIPA - gazuja , a jak zaczynasz to zaciek zawsze się trafi i jest lipa straszna po spolerowaniu :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
sklep_krecik
Użytkownik


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 9
Wysłany: 17-09-2009, 18:01   

Jestem na razie uczniem(praktykantem) ale lakierowanie wychodzi mi całkiem dobrze, kompresor mam właśnie zakupiłem 50l. 2tłoki. (radzi sobie) pistolet też SATA, oraz polerkę, szlifierkę oscylacyjną, oraz myjkę ciśnieniową.Myślałem o dorabianiu sobie w garażu (5,5mx6,2m , blaszany , zamontowane 2 wentylatory) ale właśnie... ile można wziąć od elementu ? Ta lakiernia niedaleko mnie bierze mało ale auta są takie sobie... nie mają kabiny zwykłe warunki garażowe ... (Tata oddał samochód do lakierowania to czekał 1,5 miesiąca i w końcu po nie go pojechał i gość właśnie przyklejał mu progi na piankę do montażu stolarki okiennej ) ale wróciwszy do tematu ile mogę wziąć od elementu i czy opłacało by mi się wziąć do lakierowanie całościówkę Golfa 2 za 2200zł powiedzcie ile mniej więcej zostało by dla mnie (do szpachlowanie są 3 miejsca, reszta jest zdrowa). dzięki za odpowiedzi na poprzednie pytania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bi_er
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 5
Wysłany: 17-09-2009, 22:13   

za 2200 lepiej nie bierz bo będziesz musiał pianką dziury lepić
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 17-09-2009, 22:36   

sklep_krecik napisał/a:
powiedzcie ile mniej więcej zostało by dla mnie (do szpachlowanie są 3 miejsca, reszta jest zdrowa). dzięki za odpowiedzi na poprzednie pytania.


po pierwsze ile zarobisz to od ciebie zależy (doświadczenie). po drugie zależy czym ten golfik będzie malowany (ile drzwi, czy wszystko- wnęki, komora, bagażnik) o ile sie podejmiesz tej roboty. Następnie myśle że golf 2 i 3 miejsca do szpachli... yyy nie sądze. Miałbyś kupe szczęścia jakby tak było!! zawsze przy robocie wychodzą jakieś niespodzianki ( w szczegolności rude ;) ;) ) i potem tylko z biegiem dowiadujesz sie o kolejnych i kolejnych...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lakar
Bywalec
lakar


Wiek: 46
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: tomaszów mazowiecki
Wysłany: 19-05-2010, 10:31   

no wlasnie mnie tez to wkur... mietek w stodole bierze 100 150zl za element bo jedzie na najtanszym chlamie w zyciu nie slyszal o gruncie czy epoksydzie zamiast podkladu jaks mimia lakier i klijent zadowolony bo sie auto swici.pozniej ten klijent przyjezdza do mnie i pyta dlaczego u mni tak drogo i mam juz dosc tlumaczenia ze trzeba grunt dobry to ok 200 zl litr podklad baza klar jakies papiery rozcienczalniki itd caly szerg maszyn ktore sie zuzywaja filtry itd itd .i przez takiego wlasnie mietka ludzie coraz czesciej wyzywaja czlowieka od naciagaczy i zdziercow.al do mnie jakby co to z reklamacja przyjedzeie ale do mietka nie no bo on przeciesz w stodole robi i ma wszystko gdzies.
_________________
lakar
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne