lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Amerykańce
Autor Wiadomość
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-02-2009, 17:18   Amerykańce

Mam do pomalowania na razie dwa z ośmiu tego typu i gabarytu samochodów w przeciągu tego roku
z tego co rozmawiałem dziś z szefem warsztatu który będzie ronił blacharkę i wszystkie sprawy tapicerskie powiedział mi że właścicielem tych aut jest jakiś zagorzały kolekcjoner i auta muszą wyglądać super bo będą wystawiane na jakichś pokazach

Na jaką kwotę wycenili byście prace lakiernicze ..auta nie są skorodowane i nie mają głębokich wgnieceń

SNC00111.jpg
Plik ściągnięto 319 raz(y) 1,43 MB

SNC00112.jpg
Plik ściągnięto 339 raz(y) 1,45 MB

SNC00113.jpg
Plik ściągnięto 350 raz(y) 1,43 MB

SNC00114.jpg
Plik ściągnięto 313 raz(y) 1,43 MB

SNC00115.jpg
Plik ściągnięto 355 raz(y) 1,49 MB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-02-2009, 17:28   

Fajne. Myśle że za malunek powinieneś wziąc ze 4tysia od sztuki. Jak wstawi Ci pare sztuk to troche mniej, trzeba dac za to rabat.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-02-2009, 18:00   

5 - 10 tysiecy za lakier. Nie ma lekko. To nie Bravo.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-02-2009, 18:11   

Nie no, bez przesady barcik. Jak Jack powie gosciowi 7tys to koles ucieknie gdzie indziej i po robocie, a tk ma zapewwnione pare wuzków do malunku. Ja bym to malnął za 4tys
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 21-02-2009, 18:15   

myśle, że około 7 tysi
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-02-2009, 18:20   

Kalbi, ja bym się bał tyle powiewdzic, ale można sprubowac. Jak koles ma kase to sie zgodzi i bedzie chciał zeby było super zrobione, ale jak to sknera to odrazu ucieknie do konkurencji a Jack straci sporo okazji do zarobku.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 21-02-2009, 18:35   

ZIEMBA napisał/a:
Nie no, bez przesady barcik. Jak Jack powie gosciowi 7tys to koles ucieknie gdzie indziej i po robocie, a tk ma zapewwnione pare wuzków do malunku. Ja bym to malnął za 4tys


tak @ZIEMBA,tylko taki jak ten ostatni,to ma blotnik tylny wielkosci np takiego seicento,wiec i cena musi byc stosunkowo wyzsza za usluge ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 21-02-2009, 18:57   

Z tym że to nie są żadne kultowe Muscle Cars tylko stare nieużyteczne amerykańskie zwłoki wiec nie wiem czy gości tak będzie chciał bulić za to jak piszecie :nono:
 
     
zdenek_zdenek
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 73
Punkty: 1/1
Skąd: Kraków/Świętokrzyski
Wysłany: 21-02-2009, 19:10   

Luk napisał/a:
Z tym że to nie są żadne kultowe Muscle Cars tylko stare nieużyteczne amerykańskie zwłoki wiec nie wiem czy gości tak będzie chciał bulić za to jak piszecie :nono:



Tego, że to zykłe zwłoki bym nie powiedział, ten Cadilac to legenda więc jeśli gościu ma pieniądze to na pewno je wyłoży. Luk jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj, bo tylko spamujesz.

Według mnie jeżeli ma być zrobione profi to musi kosztować licze około 8 tys, chyba że będziesz go miał w gołej blasze, to wtedy musisz liczyć sie z tym że mogą wyjść niespodzianki po wcześniejszych kolizjach, dawanie reaktywnego, itp. (a wtedy cena rośnie bo koszty idą w górę)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 21-02-2009, 19:42   

tam idą hektary materiału. Cene strzeliłem ale myśle, że poniżej 5,5-6 tys to nawet nie ma co schodzić!
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 21-02-2009, 19:54   

zdenek_zdenek napisał/a:
Tego, że to zykłe zwłoki bym nie powiedział, ten Cadilac to legenda więc jeśli gościu ma pieniądze to na pewno je wyłoży. Luk jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj, bo tylko spamujesz.


http://www.allegro.pl/ite...na_chodzie.html
(wiem że ten inny rocznik)
legenda za 20 tys... ty sie za to ale znasz ...
 
     
zdenek_zdenek
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 73
Punkty: 1/1
Skąd: Kraków/Świętokrzyski
Wysłany: 21-02-2009, 20:38   

Luk zauważ, że to samochód do kompletnej odbudowy z 69 roku (ten co podałeś) znajduje sie w stanach czyli z transportem i opłatami wyjdzie pewnie ok. 30 tys.

Ten @Jacka jest z ok. 65 roku +- 2 lata następca kultowego modelu z 59 roku, nawiącujący jeszcze trochę do niego.

Nie każdy zabytkowy samochód ze stanów od razu musi być w stanie idealnym.

Mustanga z przełomu 60/70 też można kupić za 15-20 tysi, tyle że tez do odbudowy

Czy też El Camino ok 20 tys w polsce oczywiście do odbudowy ! !!!!!!!!!!!!!!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 21-02-2009, 20:57   

koszt transportu to 3,5 tys.

Dobrze, dobrze, ja tylko powiedziałem że nie sądze zeby ktoś dał 10 tys. za malowanie takiego auta zwłaszcza że całą reszte też ma do roboty, wiec jak juz odbuduje w całości to jakby miał tak za wszystko tyle kasy dawać to mu sie to nie opłaci poprostu. Pozdro :)
 
     
zdenek_zdenek
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 73
Punkty: 1/1
Skąd: Kraków/Świętokrzyski
Wysłany: 21-02-2009, 21:10   

Luk napisał/a:
koszt transportu to 3,5 tys.


A cło i podatek i wyjdzie ok. 10 tys więcej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 21-02-2009, 22:13   

A tak z innej beczki :spam3:

jeśłi to kolekcjoner i chce to robić porządnie, to czy to wszsytko nie powinno być wypiaskowane najpierw? całość, silnik wyjęty środek też... jak zamalujesz obecny lakier to jaka jest gwarancja że za jakiś czas nie wyjdą jakieś pęcherze? :-)

druga sprawa to to że na tych auta nie ma zbyt wielu skomplikowanych kształtów wiec chyba dobrze sie robi ;)
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-02-2009, 23:05   

Bardzo dziękuje wszystkim za wyceny i sugestie, wszystkie są adekwatne do co do marki i gabarytu tych aut… oczywiście chciałbym wziąć jak najwięcej pieniążków za każdy ..Przyznam że dzięki waszym wypowiedziom miałem argumentację do podniesienia ceny jaką proponował właściciel czyli max 4000zł za sztukę



Rozmawiałem już z właścicielem i ustaliliśmy cenę 4500-5000zł netto za sztukę ..(wachanie o 500zł wynika jakim lakierem ma być lakierowana poszczególna sztuka ((metalik,perła ,perła +xyralic) )
Może to trochę mało ale w tych samochodach nie ma zderzaków bo przod i tył jest w niklu.. w wielu autach europejskich taki zderzak przedni np..jak by go rozłożył jako płaszczyzna to był by gabaryt pokrywy silnika nie małego wozu,.. następnie nie ma w tych autach czworo drzwi i zarazem ich wnęk,słupka środkowego to też zaoszczędzi trochę materiału (odnoszę się do dużego auta europejskiego np.BMW-7).. i co też wpływa na cene większość tych aut to cabrio,więc i tu oszczędzę bo nie będzie dachu do naprawy i lakierowania;)

W moim regione to bardzo dobra cena4-5 tyś za całość ..w ASO jest stawka 70zł za rbg .natomiast w większych metropoliach jak Warszawa ,Kraków ,stawki wASO są 120zł za rbg,już nie będę mówił o stawkach z poza granic naszego kraju bo są o wiele wyższe

A więc zróżnicowanie wycen w powyższych postach wynika od regionu polski niestety mój region nie pozwala mi wziąć więcej kasy za naprawę jaką wynegocjowałem;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-02-2009, 10:38   

jacklack napisał/a:
4000zł za sztukę
za cztery tysiące to robisz auta na bieżąco,nowe,świeże , więc jaka satysfakcja robić takiego strucla i to dla konesera co mają trafić na wystawy, za takie same pieniądze?jak tego konesera nie stać na takie hobby ,to niech sobie kupi chomika. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-02-2009, 14:04   

Jack, ja tam bym się cieszył z tej kasy którą wynegocjowałeś. Jak już jakiegoś malniesz to zrób jakąs fotke i wrzuc.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-02-2009, 17:45   

baqo napisał/a:
jacklack napisał/a:
4000zł za sztukę
za cztery tysiące to robisz auta na bieżąco,nowe,świeże , więc jaka satysfakcja robić takiego strucla i to dla konesera co mają trafić na wystawy, za takie same pieniądze?jak tego konesera nie stać na takie hobby ,to niech sobie kupi chomika. :)


@baqo..od grudnia 2008r ilość samochodów sprowadzana z zachodu i naprawiana w moim warsztacie spadła o prawie 50% jak widzę na dzień dzisiejszy
Wiadomo zawsze pod koniec roku jest mniejszy import z zachodu bo ludzie niechętnie kupują auta na tzw.przeskoku rocznika ..w tym roku do tego marnego importu przyczynił się jeszcze skok euro ..tak że te 4,5 -5 tyś które wynegocjowałem to może nie rewelacja ale lepszy rydz niż nic ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 24-02-2009, 21:53   

kalbi napisał/a:
tam idą hektary materiału. Cene strzeliłem ale myśle, że poniżej 5,5-6 tys to nawet nie ma co schodzić!


Może być mało,jak okaże się ,że jest sito.Ale jak klient j jest wypłacalny można cenę uzgadniać od poszczególnej sztuki .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-02-2009, 23:28   

No-limit napisał/a:
kalbi napisał/a:
tam idą hektary materiału. Cene strzeliłem ale myśle, że poniżej 5,5-6 tys to nawet nie ma co schodzić!


Może być mało,jak okaże się ,że jest sito.Ale jak klient j jest wypłacalny można cenę uzgadniać od poszczególnej sztuki .


sprawdzałem.. te dwa auta i nie wydaje mi się żeby tam było sito bo blacha tam jak na czołgu ....auta teraz są w warsztacie blacharskim więc tam je przejrzą jeśli coś wyjdzie będą wspawywać reperaturki

(ten warsztat blacharsko tapicerski specjalizuje się tylko w odrestaurowywaniu aut starych ,zabytkowych ..może kiedyś wrzuce foty warszaw zrobionych na wszystkich orginalnych częściach)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne