lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kawasaki - kody lakieru
Autor Wiadomość
front247
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2010, 14:49   

podpinam sie zgodnie z wytycznymi.
Przewertowałem temat ale nadal nie wiem gdzie sprawdzić czy to jest kolor jednolity czy trzeba ,2-3 rozne bazy?
moj kod to 617 lime green
i 602 ebony black
jak ustalić to na podstawie tylko tych info.

Dodam że byłem u siebie w mieszalni i Pan stwierdzil że jak na calosc to cos btam dobierzemy...a ja chce identyko.
pozdrawiam
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-03-2010, 15:41   

front247 napisał/a:
moj kod to 617 lime green
i 602 ebony black

Skąd wiesz ze te kolory mają takie nr. i na odwrót ??
Można wywnioskować z tego co podałeś że nie mamy tu odczynienia z lakierami z efektem, tym bardziej trójwarstwowymi

Obydwa te kolory, są dostępne jako bazy solidowe
Nakładanie w systemie dwuwarstwowym

Podaj markę, model, rocznik tego pojazdu, wtedy będzie więcej wiadomo o tych nr.lakieru
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
front247
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2010, 16:58   

witam
Kawasaki Ninja 500 R(ex 500),alias Gpz 500s -rocznik 2006,przekopuje internet wzdłuz i znajduje tylko t5e dane.
Dokladnie mi chodzi o ten 617 lime green,bo ten czarny to jest raczej taki dodatek(pasek),pryskany wzdłuz moto.
Jesli ten lime green to zwykła baza solid to chyba temat rozwiązany? czy tak?
dzięki Jacklack pozdrawiam
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-03-2010, 17:36   

front247 napisał/a:
Jesli ten lime green to zwykła baza solid to chyba temat rozwiązany? czy tak?

Tak.. jeśli chodzi o kolor Lime Green występuje on pod nr,636 i 777, i takie nr. lakieru podaj w mieszalni a na pewno Ci dobiorą, i zrobią oryginał wg. receptury..

Jest jeszcze Candy Lime Green Effect nr.8N bardzo podobny kolorem do tego powyżej, ale tu już w skład bazy (warstwy "B") jest z domieszka perły, czyli ogólnie baza metaliczna, a do warstwy "C" czyli do lakieru bezbarwnego jest dodatek Xsyrallica 0,3g/L + 0,2g/L zieleni i 8g/L żółtego barwnika transparentnego

Musisz sprawdzić , najlepiej w słońcu czy tam w tej zieleni w Twoim moto przypadkiem coś się nie skrzy...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
front247
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2010, 18:07   

Ja maluje całość,a wczesniej był inny kolor,także bez problemu,chciałem tylko byc pewny żeby potem jakiś kicz nie wyszedł:)
A przy okazji...czy takie cośą domieszają w kazdej mieszalni...bo w tej u mnie...stwierdzili ze nie mają tego kodu 617....ehh
pozdrawim i dziękuje ci za te wyczerpujące informacje,bardzo mi pomogły:)
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 20-03-2010, 19:01   

front247 napisał/a:
Ja maluje całość,a wczesniej był inny kolor,także bez problemu,chciałem tylko byc pewny żeby potem jakiś kicz nie wyszedł:)
A przy okazji...czy takie cośą domieszają w kazdej mieszalni...bo w tej u mnie...stwierdzili ze nie mają tego kodu 617....ehh
pozdrawim i dziękuje ci za te wyczerpujące informacje,bardzo mi pomogły:)

Zapraszam z elementami/szczegóły na pw/.Nie licz na zrobienie lakierów od ręki.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 20-03-2010, 22:10   

front247 napisał/a:
Kawasaki Ninja 500 R(ex 500),alias Gpz 500s -rocznik 2006,przekopuje internet wzdłuz i znajduje tylko t5e dane.
Dokladnie mi chodzi o ten 617 lime green,bo ten czarny to jest raczej taki dodatek(pasek),pryskany wzdłuz moto.
Jesli ten lime green to zwykła baza solid to chyba temat rozwiązany? czy tak?


Ta zieleń jest zwykła solidowa, nie ma efektów. Ostatnio byłem w salonie i oglądałem.

jacklack napisał/a:
Jest jeszcze Candy Lime Green Effect nr.8N bardzo podobny kolorem do tego powyżej, ale tu już w skład bazy (warstwy "B") jest z domieszka perły, czyli ogólnie baza metaliczna, a do warstwy "C" czyli do lakieru bezbarwnego jest dodatek Xsyrallica 0,3g/L + 0,2g/L zieleni i 8g/L żółtego barwnika transparentnego


Ostatnio nim lakierowałem, jak dorwe klienta i zrobie fotki to zapodam Wam. Z ciekawości zapytam: Ile u Ciebie kosztowałby ten lakier?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-03-2010, 00:52   

Bartek-WGM napisał/a:
Z ciekawości zapytam: Ile u Ciebie kosztowałby ten lakier?

Jeśli chodzi o bazę to: 305zł brutto bez rabatu, w systemie Cromax Du Pont
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 21-03-2010, 08:45   

Czyli woda...Mój kumpel zapłacił ostatnio za taki zestaw: baza+rozcieńczalnik, baza transparentna+rozcieńczalnik+klar RM diamondtop+utwardzacz+rozcieńczalnik 550zł...
Wszystkiego po pół litra. Baza Standox, klar RM. Co sądzisz? Dużo czy mało? Chodzi o koszt.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-03-2010, 12:24   

Bartek-WGM napisał/a:
Czyli woda...Mój kumpel zapłacił ostatnio za taki zestaw: baza+rozcieńczalnik, baza transparentna+rozcieńczalnik+klar RM diamondtop+utwardzacz+rozcieńczalnik 550zł...
Wszystkiego po pół litra. Baza Standox, klar RM. Co sądzisz? Dużo czy mało? Chodzi o koszt.

Nie mam pojęcia czy to dużo czy to mało, musiałbym mieć ten produkt i polakierować nim kilka aut, wtedy mógłbym Ci powiedzieć czy to drogi produkt czy tani
Cena detaliczna jaką płacimy za 1L produktu, (w tym wypadku bazy) tak naprawdę jeszcze nic nam nie mówi o faktycznych kosztach które ponosimy przy zakupie tego produktu..

Na faktyczną cenę produktu składa się kilka istotnych czynników, są nimi m.in.:

-Wydajność produktu
-Siła krycia
-Szybkość aplikacji
-Czas schnięcia
-Jakość produktu
To że kupimy np. 1l bazy perłowej za 130zł to wcale nie znaczy że kupiliśmy tanio ! ,bo w rzeczywistości może się okazać że przepłaciliśmy i to sporo ;)

Nie rozwijajmy tego tutaj i nie róbmy niepotrzebnego off topu, bo to temat o Kodach lakieru
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 25-03-2010, 11:26   

front247, Podałem Ci cenę 200-240,-/l./konwencja/ w zależności od wersji, i dla ciebie do za drogo?!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 25-03-2010, 21:50   

No-limit napisał/a:
front247, Podałem Ci cenę 200-240,-/l./konwencja/ w zależności od wersji, i dla ciebie do za drogo?!


Upssss :) :) :) :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
front247
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2010, 22:02   

no limit tak to dla mnie drogo...ale moze się nie znam ,punktem odniesienia jest dla mnie cena w mieszalni u mnie 100-130/litr,ale nie wiem moze ty masz jakies lepsze firmowe nie neguje twojej ceny ,tylko okreslilem ze dla mnie za drogo....
Po drugie ,najpierw proponujesz rozmowe na priv ,co jest zrozumiale a potem publicznie zadajesz mi retorycznie pytanie na ktore juz tobie odpowiedzialem na priwie...jak ty się czlowieku zachowujesz?
Sam oferujesz priv i swą ofertę a gdy ja jej nie przyjmuje...przechodzisz na public...bez komentarza
pozdrawiam
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 26-03-2010, 15:53   

front247 napisał/a:
no limit tak to dla mnie drogo...ale moze się nie znam ,punktem odniesienia jest dla mnie cena w mieszalni u mnie 100-130/litr,ale nie wiem moze ty masz jakies lepsze firmowe nie neguje twojej ceny ,tylko okreslilem ze dla mnie za drogo....
Po drugie ,najpierw proponujesz rozmowe na priv ,co jest zrozumiale a potem publicznie zadajesz mi retorycznie pytanie na ktore juz tobie odpowiedzialem na priwie...jak ty się czlowieku zachowujesz?
Sam oferujesz priv i swą ofertę a gdy ja jej nie przyjmuje...przechodzisz na public...bez komentarza
pozdrawiam

No comment ;] Podałem Ci wyczerpujące informacje w temacie tych lakierów.Za 120,- ,przy wysłaniu/przeważnie ok.3 natryskóww próbnych/ dopłaciłbym dwa razy.Cena dla Ciebie ,to była cena dla kolegi z forum.Normalnie 300-350,-.Ujawniłem nasze priv,przepraszam!Za dużo pracy,czasu poświęcam na dopracowanie koloru,żeby robić za darmo.Ale ponieważ lakiernictwo jest naszą pasją,więc userom udzielam wyjątkowych upustów.
Konkludując.Jeśli Koledzy nie macie konkretnego zamiaru rozmawiać o lakierze nie piszcie na PW i nie zawracajcie D..y.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
front247
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2010, 16:27   

ok w porządku,nadałes temat na priv ja spytalem co i po ile,uzyskałem odp. i po prostu odmowiłem...czy to jest zawracanie dupy? nie wiem no ok..nie polemizuje.
Gdybym musiał kupić w kazdym sklepie do którego wstepuje pod rygorem zawracania dupy zycie stało by się koszmarem :)
pozdrawiam
Ja kompletnie nie miałem pojęcia że na ten kolor trza poswiecic full czasu i próbne natryski....nie dostałem takiego info...no przepraszam cię ale nie miałem wiedzy.....
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-03-2010, 18:50   

front247 napisał/a:

Ja kompletnie nie miałem pojęcia że na ten kolor trza poswiecic full czasu i próbne natryski....nie dostałem takiego info...no przepraszam cię ale nie miałem wiedzy.....


To trochę poczytaj, albo pooglądaj na youtobe ... może jakieś szkolenie ... no nie wiem ... ale wreszcie zakapuj o co chodzi w tej branży :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 20-04-2010, 15:02   

No-limit napisał/a:
front247 napisał/a:
no limit tak to dla mnie drogo...ale moze się nie znam ,punktem odniesienia jest dla mnie cena w mieszalni u mnie 100-130/litr,ale nie wiem moze ty masz jakies lepsze firmowe nie neguje twojej ceny ,tylko okreslilem ze dla mnie za drogo....
Po drugie ,najpierw proponujesz rozmowe na priv ,co jest zrozumiale a potem publicznie zadajesz mi retorycznie pytanie na ktore juz tobie odpowiedzialem na priwie...jak ty się czlowieku zachowujesz?
Sam oferujesz priv i swą ofertę a gdy ja jej nie przyjmuje...przechodzisz na public...bez komentarza
pozdrawiam

No comment ;] Podałem Ci wyczerpujące informacje w temacie tych lakierów.Za 120,- ,przy wysłaniu/przeważnie ok.3 natryskóww próbnych/ dopłaciłbym dwa razy.Cena dla Ciebie ,to była cena dla kolegi z forum.Normalnie 300-350,-.Ujawniłem nasze priv,przepraszam!Za dużo pracy,czasu poświęcam na dopracowanie koloru,żeby robić za darmo.Ale ponieważ lakiernictwo jest naszą pasją,więc userom udzielam wyjątkowych upustów.
Konkludując.Jeśli Koledzy nie macie konkretnego zamiaru rozmawiać o lakierze nie piszcie na PW i nie zawracajcie D..y.


Mam nadzieje ze ja mam pozytywa u Ciebie :P

Swoją drogą to jak ktoś wybrzydza to było trzeba napisac ile ja zapłaciłem za 0,5 L Bazy :D I jakos nie dyskutowałem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 20-04-2010, 17:01   

S1600 napisał/a:
Mam nadzieje ze ja mam pozytywa u Ciebie

Masz :) .I polakierowałeś dwie fury :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 20-04-2010, 17:56   

No-limit napisał/a:
.I polakierowałeś dwie fury :) .


No bo to 0,5 na cały klar na jedną fure to by była przesada :D

Nie dałbym rady chyba pomalowac :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne