lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kropelkowa baza
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-02-2009, 17:56   Kropelkowa baza

Ludziska, dzisiaj przyjechało do nas srebrne audi i jak mu sie przypatrzyłem to baza była jakaś taka kropelkowata. Nie była wylana tak na gładko tylko takie jakby kropelki, ale w niektórych miejscach była wylana na gładko. Koleś powiedział że taka jest struktura lakieru i tak musi byc. Ale jak dla mnie to cuś nie tak z ta bazą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 16-02-2009, 18:05   Re: Kropelkowa baza

ZIEMBA napisał/a:
Ludziska, dzisiaj przyjechało do nas srebrne audi i jak mu sie przypatrzyłem to baza była jakaś taka kropelkowata. Nie była wylana tak na gładko tylko takie jakby kropelki, ale w niektórych miejscach była wylana na gładko. Koleś powiedział że taka jest struktura lakieru i tak musi byc. Ale jak dla mnie to cuś nie tak z ta bazą.



Może "całościówka' i lakirnik dolewał rozc. do bazy na "oko".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-02-2009, 18:12   

To była całościówka, robiona w tamtym roku. To wyglądało tak jakby pistolet pluł. Dodam że dzisiaj oglądałem jeszcze srebrne bmw syna szefa i w niektórych miejscach też były takie kropelki. Moim zdaniem nie powinno tak byc, przynajmniej mi sie to nie podoba, i chciałbym żeby ktoś mi powiedział od czego takie cuś się robi bo niechciałbym żeby mi kiedyś wyszło takie cuś.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 16-02-2009, 18:36   

ZIEMBA napisał/a:
od czego takie cuś się robi


jak sie nie umie malować to sie tak robi... też mi sie kiedyś tak zrobiło na srebrnej beemce :haha2: za niskie ciśnienie za daleko pistolet i za oszczędnie i masz kropelki :) aha no i baza oczywiście rozcieńczana NITREM ;)
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-02-2009, 18:44   

Ok, dzięki Luk, będe pamiętał na przyszłośc. A na wodzie teżtak się może zdarzyc czy tylko na rozpuchu?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 16-02-2009, 20:00   Re: Kropelkowa baza

ZIEMBA napisał/a:
...Koleś powiedział że taka jest struktura lakieru i tak musi byc. Ale jak dla mnie to cuś nie tak z ta bazą.


to sie zna ten koles :glupek: .Taki motyw wychodzi jezeli baze pylisz a nie wylewasz i to do tego na zbyt niskim cisnieniu.na czarnym tego nie zobaczysz,ale srebrny widac od razu.

[ Dodano: 2009-02-16, 20:02 ]
ZIEMBA napisał/a:
... A na wodzie teżtak się może zdarzyc czy tylko na rozpuchu?

tez jezeli bedziesz pylil od pierwszej warstwy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-02-2009, 20:18   

SKrecasz cisnienie, otwierasz materiał i z dalsza pylisz = efekt kropelki.

@LuK Kto rozciencza baze nitrem? tylko buraki garazowcy i tępaki oszczednosciowcy. Żal 5zł na rozcienczalnik? to dwa browary... taki koszt a potem żal ze baza sie nie ułozyła :D
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2009, 08:00   

Barcik napisał/a:
@LuK Kto rozciencza baze nitrem? tylko buraki garazowcy i tępaki oszczednosciowcy. Żal 5zł na rozcienczalnik? to dwa browary... taki koszt a potem żal ze baza sie nie ułozyła


Ty kur** ale cep jesteś.... jeśli uważasz sie za wspaniałego wielkiego człowieka tylko dlatego że potrafisz pomalować samochód w bezpyłowej kabinie to mi cie żal :haha2: ty uczyłeś sie malować 3 lata po zawodówce patrząc jak to majster robi i latając po piwo nic wiecej.. później 5 aut źle pomalowałeś a teraz sie srasz... ja zacząłem malowac nie mając o temacie pojęcia..... jeszcze raz mnie obrazisz to cie kiedyś odwiedze osobiście w tym krakowie...
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 17-02-2009, 12:12   

Barcik napisał/a:
..Kto rozciencza baze nitrem? tylko buraki garazowcy i tępaki oszczednosciowcy. Żal 5zł na rozcienczalnik? to dwa browary... taki koszt a potem żal ze baza sie nie ułozyła :D


tak samo rzec mozna na temat naprawy blacharskiej za pomoca kiforow,tylko buraki,garazowcy i tepaki tak naciagaja...
Dalibyscie chlopakom po dwa browary i by wam samochod z ta rama na blacharnie przepchali,szkoda wam 5 zl? :ban:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2009, 12:42   

No właśnie Gola... powiedz mu!.. masz chłopie racje masz racje ... :nono:
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-02-2009, 17:10   

gola napisał/a:
Barcik napisał/a:
..Kto rozciencza baze nitrem? tylko buraki garazowcy i tępaki oszczednosciowcy. Żal 5zł na rozcienczalnik? to dwa browary... taki koszt a potem żal ze baza sie nie ułozyła :D


tak samo rzec mozna na temat naprawy blacharskiej za pomoca kiforow,tylko buraki,garazowcy i tepaki tak naciagaja...
Dalibyscie chlopakom po dwa browary i by wam samochod z ta rama na blacharnie przepchali,szkoda wam 5 zl? :ban:


Jezeli nie ma potrzeby wjazdu na plyte to sie nie wjezdza i tyle. WYmiary sa....przekątne sa...szparki sa wiec w czym problem? Nie umiesz na szynach robić to nie rób. Widocznie nie miałes nigdy kifora w ręku i barbary 10kg. Jesli auto jest zrobione dobrze...nawet jak mówisz w burackich warunkach to po kiego CH.... na płyte wkładac? Wjezdza sie jak jest banan z auta a nie przodzik. tu zapnisz tam zapniesz i ciagniesz aż mury trzesczą :D I co...da sie? Pewnie że sie da...tylko trza umiec.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniusz83
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 1
Wysłany: 17-02-2009, 17:28   

witam,różnie ludzie robią kiedyś widziałem jak koleszka ciągnikiem rozciągał :) :) każda metoda dobra aby do sprzedania. :glupek: pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devillbis
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: d. s/zgorzelec
Wysłany: 19-02-2009, 00:41   

luk & gola który nam zastąpi rb-ola
buahahahaha nawe sie rymło

chopy czekamy na jeszcze :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 19-02-2009, 06:53   

devillbis napisał/a:
luk & gola który nam zastąpi rb-ola
buahahahaha nawe sie rymło

chopy czekamy na jeszcze :)


cos cie boli,czy jak?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devillbis
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: d. s/zgorzelec
Wysłany: 19-02-2009, 09:47   

gola sory tam barcik miał byc ,nie ty;
ale sie rypło :)
:piwosz:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne