lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:31
Wybor pistoletu IWATA czy SATA
Autor Wiadomość
greo
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: krak
Wysłany: 11-04-2010, 12:57   Wybor pistoletu IWATA czy SATA

Witam!

Do tej pory malowalem chinolami. Przebrnalem przez kilka watkow dotyczacych pistoletow. Niestety czesto okazuje sie watki dotyczace zalozonego przezemnie teamtu konczyly sie na niepotrzebnej dyskusji Pana projektera oraz elvisa, jaka w pewnym momencie jedynie wprowadzala zamet zamiast skupienia na watku glownym. Jednen Pan twierdzi Devilbiss to syf drugi twierdzi jest rewelacyjny. Jesli ktos nie malowal nimi traci nieco rozesnanie. Nawet jesli Devilbiss jest nie najlepszym pistoletem to jak pan projekter nazwie chinszczyzne. Poniewaz Projekter jak rozumiem jest teoretykiem natomiast elvis praktykiem prosilbym was o indywidualna wypowiedz bez niepotrzebnych dyskusji miedzy soba kto ma wieksza.

Szukam dwoch pistoletow do lakierow konwencjonalnych. Interesuje mnie pisotolet do bazy oraz bezbarwnego. Zastanawiam sie nad IWATA WS400 SUpernowa rozwazam tez zakup SATA 3000 jednak z roznych wypowiedzi wynika firma ta jest nieco przereklamowana. Czy faktycznie warto wydac za nie ta kase. Prosze pomozcie dokonac wyboru.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-04-2010, 13:35   

@Projekter - teoretyk ??????????????????????????????????
Nieźle pojechałeś.
Sata przereklamowana ??????? tez dobre.
Iwata przez Ciebie proponowana jest bardzo dobrym pistoletem - nie jest to moja opinia bo żadnego z tych dwóch pistoli w rece nie miałem.
Reszta jest na forum.
SZUKAJ - lewy górny róg. Tam znajdziesz wszystkie opinie.
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 11-04-2010, 18:42   

mkautos napisał/a:

SZUKAJ - lewy górny róg. Tam znajdziesz wszystkie opinie.


Z tego co wiem to chyba jeszcze nikt z forumowiczów nie testował WS400. Co innego W400 LV2, W400WBX, W400WB, LPH400 itd.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-04-2010, 18:55   

Ale mozna znalesc opinie na temat tej iwaty nawet mimo tego ze nikt jej nie testował.
A w związku z brakiem takiego testu lub testów , jedyne co samo sie nasuwa to ze niepodzielnie panuje tu sata.
Gdzies juz to słyszałem *królowa jest tylko jedna* cytat z @Projektera
Zgadzam sie w 100% , ale nie twierdze ze ta iwata jest gorsza.
Sam kupie sate 3000 hvlp. A to dlatego ze nie mam możliwosci wypróbowania tej iwaty.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-04-2010, 21:24   Re: Wybor pistoletu IWATA czy SATA

greo napisał/a:
Witam! Do tej pory malowalem chinolami. ...


To rób tak dalej ... albo zacznij czytać posty na Forum, ze zrozumieniem tekstu.

.... Są tylko trzy firmy godne uwagi profesjonalnego lakiernika :

SATA , IWATA, DEVilbis. To nie podlega już żadnej dyskusji ! ... Prędzej czy później z innych pistoletów wychodzi fajans, a każdy wreszcie kupuje jeden z tej trojki jak go już na to stać ... więc zajmując się lakiernictwem zawodowo .... dla mnie inne niż te trzy ... nie istnieją. Z pośród tej trójki SATA jest najlepsza, ale IWATA ma też dobre pistolety ...

DeVibis to .... z tym że, to już moja osobista opinia.

... i nie wiem teraz, czy chcesz się dowiedzieć czegoś o SICO czy innym fajansie i poprzystawiać go sobie porównawczo do tych trzech marek szukając pistoletu za 50 zł ? ... czy .... o co ci chodzi ?

Chcesz profesjonalny pistolet kup sobie SATA i ...

Co jeszcze chcesz w nim wałkować ? ... bo nie pytasz ani o głowicę ani o system HVLP, czy RP ani o to który do klaru, czy bazy ... tylko walisz takie lakoniczne pytanie na które ... tu na Forum odpowiadało już wielu lakierników pozakładanych tematów jest tu już kilkanaście.... poszukaj sobie.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez baqo 11-04-2010, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 11-04-2010, 21:29   

greo napisał/a:
Szukam dwoch pistoletow do lakierow konwencjonalnych.
kup sobie satę i iwate i masz po problemie :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
noko
Użytkownik


Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: 14-04-2010, 21:31   

Witam wszystkich

Wybaczcie za zboczenie z tematu ale szukałem na forum i nie znalazłem. Czym różni się głowica w iwacie w 400 wb1 od wb2 prócz zapotrzebowanie na powietrze i szerokością strumienia. Czy maluje się niemi równie dobrze a może tak samo gdyby nie różnice wyżej wymienione? A no i jaka jest różnica w malowania do wbx którego tak wiele osób poleca.
Malowania bazy konwencjonalnej i kralu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-04-2010, 23:13   

Bardzo dobre pytanie .... i fachowo opisane ... może ktoś zna odpowiedź ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-04-2010, 21:08   

Iwata jest lekka. Sata jest lux. Iwata ma mniejszaa miotłe niz Sata HVLP. Iwata tez niezniszczalny pistol pod warunkiem dbania o niego. Ja po kazdym malunku rozbieram Satunie i myje do zera, nawet po wpyłkach. Zastanów sie tez nad DeVilbissem czerwonym, ten to ma miotłe na pól drzwi. Iwata jest bardziej dobra do akryli wg mnie. Wyleje pieknie. Do silvera Sata HVLP. Zreszta, kazdym pistolem można zepsuc malowanko. nawet najdrozszym. Bierz Sate.
Jescze jest OPTIMA, ludzie chwala ale nigdy tego nie miałem w ręce wiec się nie wypowiem. Mam kumpla w serwisie Peugeota i robi na optimie i chwali wiec chyba dobra musi byc..
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
noko
Użytkownik


Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: 16-04-2010, 12:42   

Wybaczcie że odpowiem na własne pytanie. Ale dzwoniłem do firmy NTS jak się nie mylę przedstawiciele Iwata. Twierdzi że wb1 ma strasznie duże rozbicie materiału większe od wbx czy wb2 przez co jest strasznie wolny. Malując nim baze trzeba czasem malować na 3 warstwy wiec do bazy konwencjonalnej odradzał. Wb2 powstał żeby zwiększyć szybkość pracy czego kosztem jest tak duże zwiększenie zapotrzebowania na powietrze i mniejsze rozbicie materiału w porównaniu do wb1. Ogólnie jednak do lakierowania samochodów odradza wb2 twierdząc że nie jest do końca tak udana konstrukcja. Bardziej polecając go do stolarstwa. Jeśli chodzi o wbx to świetny pistolet ale o tym już było na forum. Wspomniał jeszcze o ws400 i różnicy miedzy tym do bazy a kraly. Główna różnica miedzy nimi jest w koncie zeszlifowania głowicy która spowodowana jest innymi lepkościami bazy a kralu. Wiec jeśli jest nim ktoś zainteresowany to poleca ten do bazy. A nim pomalujemy świetnie bazę i kral. Jeśli ten jest jednak za drogi to do malowania baza konwencjonalna i kralem poleca w400 lv2 z dysza 1.4 ale i o tym już chyba było.

Mam nadzieje że komuś przydadzą się te informacje zaznaczam jednak że zdobyłem je po rozmowie z doradcami technicznymi a firmie NTS a nie z własnych testów. Jeśli ktoś by był zainteresowany numerem do tego doradcy zapraszam na pw i tam go chętnie podam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-04-2010, 12:53   

noko napisał/a:
Wybaczcie że odpowiem na własne pytanie....


Wybaczamy ... bo odpowiedź jest fachowa i wyczerpująca ... a źródło wiarygodne. Nie każdy sprzedawca to kłamliwy cwaniak wciskający buble tylko dlatego, że takie ma w ofercie :) ... zdarza się także, że własna subiektywna opinia po przetestowaniu sprzętu nie jest trafna gdy zwraca się uwagę na inne rzeczy niż ci którym dany sprzęt nie odpowiada. Np. lakiernik malujący meble - jak wynika z twojej informacji byłby zachwycony pistolem który ( jak sam widzisz ) dla ciebie jest nie odpowiedni.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne