lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:31
napisy na bazie
Autor Wiadomość
adam12
Użytkownik


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 7
Wysłany: 12-02-2009, 17:59   napisy na bazie

na początku sie przywitam bo zostałem zaproszony z innego forum :) adam miło mi :)
mam do was pytanie. jestem w trakcie prac na moją hondą civic 93r chatchback. zmieniam kolor z czerwonego akrylu na bordo perłę. pod listwą na drzwiach chce zrobić ładny napis CIVIC ładną czcionką w tej samej ciemniejszej o jeden ton bazie żeby był lekko widoczny. ponieważ pod listwą drzwi są ładnie łukiem wyprofilowane pojawia się problem - z jakiego materiału zrobić szablon żeby to dobrze wyglądało po malowaniu i żeby baza nie uciekła pod szablon. myślałem o jakieś folii z wyciętym napisem przyłożyć na wyschniętą baze i malutkimi magnesikami obłożyć co wy na to (będzie trzymać nie ma szpachlu :) ) projekt mam zrobiony tylko drukarnia musi dostać jakiś namiar na materiał który będzie odpowiedni czyli cienki i dość elastynczy ale i też odpowiednio sztywny do tego
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
banshee
Użytkownik
opis był za długi


Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12-02-2009, 19:06   

Hej kolego... W zasadzie to zawsze bawiłem się w naklejanie na bazę naklejek (wiesz jak to z motocyklami) później kładło się klar. W twoim przypadku musisz mieć naklejony kontur zewnętrzny i musi przylegać tak samo, jak każda inna naklejka, żeby twoja baza nie weszła pod kontur. Każde inne przyłożenie czegokolwiek bez kleju minie się z celem.
Zrób tak - poszukaj najszerszej taśmy do odcinania koloru (chyba wiesz do czego ona służy i jakie ma właściwości) :)
Następnie (nie wiem jaki duży ma być twój napis) proponuje śliski papier formatu A4 (taki jaki zostaje po odklejeniu naklejki - właśnie ten odpad bym wykorzystał. Musi być takiego formatu, aby zmieścił się twój napis) w dalszej kolejności ponaklejałbym równo pasek przy paski właśnie tej taśmy do odcinania koloru aby zapełnić całą kartkę A4. Następnie wyciąłbym napis i odklejając całość z formatu A4 przykleiłbym na auto.

Potrzeba dużo cierpliwości i staranności.

Prościej wyciąć na plotterze napis naklejkę w podobnym lub kontrastowym kolorze i nakleić później tylko bezbarwny.

Pozdro! :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
adam12
Użytkownik


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 7
Wysłany: 12-02-2009, 19:41   

i tu wyczerpująca odpowiedz i wielkie dzięki jednak rozważam dalej. masz bardzo dorby pomysł a z tym ploterem to wystarczy zanieść twój patent do drukarni a potem odkleić gotowy napis. ale mam jeszcze bardziej genialny pomysł. skoro naklejki lakierujemy bezbarwnym to.... bazą też można. jeśli zamówie naklejke na auto z takim napisem jak chce... pomaluje ją bazą taką jaka mi sie podoba i wtedy przykleje na auto i klar?? będzie git??? czy baza ma tendencje do łamania sie przy średnim uginaniu w tym przypadku papieru lub folii????
może przesadzam z tym tematem ale chce to auto zrobić z pasją i poświęceniem potem czuję się tą niepowtarzalność i duszę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
banshee
Użytkownik
opis był za długi


Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12-02-2009, 19:54   

jak to mówią - najlepsza burza mózgów!!!
Każdy coś doda i rodzi się świetny plan...

Wg mnie możesz tak zrobić, tylko z odklejaniem pomalowanej bazą naklejki nie czekałbym długo - 25-40 minut i delikatnie odkleił. Później tylko na auto i gitara.

Jak masz na czym to spróbuj czy to przyniesie zamierzony efekt na jakiejś innej naklejce i elemencie.
Może kup kawałek naklejki matowej i z połyskiem - zobaczysz na jakiej lepiej kładzie się i trzyma baza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
adam12
Użytkownik


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 7
Wysłany: 12-02-2009, 20:11   

racja. akurat sie składa że w pracy mam dostęp do dużych ilości srebrnej bazy i blachy :)tylko naklejek nie mamy ale kupie i będę ćwiczyl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne